Młoda Morena: mieszkania blisko natury

1E
Strona główna » Młoda Morena: mieszkania blisko natury

Nowe Inwestycje w Trójmieście – rozpoczynamy cykl wpisów, których zadaniem będzie przybliżyć budujące się już nowe projekty mieszkaniowe. Przyjrzymy się planom i odwiedzimy budowy pnących się w górę osiedli, przedstawiając najbardziej aktualny obraz rynku pierwotnego w trakcie realizacji. Skoncentrujemy się przede wszystkim na propozycjach w Gdańsku, ale nie ominiemy także tych najciekawszych w Gdyni i Sopocie.

Zaczniemy spojrzeniem na Młodą Morenę. Nowe osiedle, budowane przez firmę Dekpol, pomorskiego dewelopera z ponad 22-letnim doświadczeniem, to inwestycja odznaczająca się klasyczną i stonowaną architekturą. W skład inwestycji wejdą trzy budynki, każdy z nich liczyć będzie pięć pięter. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku pod koniec 2016 roku. Czas na garść liczb – w trzyklatkowym domu znajdzie się 118 logicznie zaprojektowanych dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkań o powierzchniach od 35 do 88 metrów kwadratowych. Budynek będzie wyposażony w cichobieżne windy. Całość będzie również przystosowana do korzystania z niej przez osoby niepełnosprawne.

2E

Tym, co wyróżnia Młodą Morenę spośród podobnych inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja. W tym przypadku w stu procentach wykorzystano potencjał, jaki daje dzielnicy sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Budynki powstają w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, co pozwoli mieszkańcom nie tylko na piękny widok z okien oraz oddychanie czystym, pełnym tlenu powietrzem, ale także na relaks w otoczeniu przyrody, zieleni i śpiewu ptaków. Kto, może nawet w okolicy osiedla pojawiać się będzie zaprzyjaźniona wiewiórka albo sarenka.

Z jednej strony bliskość natury, ale z drugiej dobra komunikacja z resztą miasta – taka jest Młoda Morena. Osiedle pnie się w górę przy ul. Dolne Migowo, w odległości zaledwie kilometra od ul. Rakoczego. Jest to lokalizacja bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta, nie ma nic wspólnego z osiedlami budowanymi czasem w leśnej głuszy z dala od dróg i ludzi.

Osiedle otacza gotowa infrastruktura drogowa przyjazna kierowcom. Ale samochód nie będzie jedyną alternatywą dla mieszkańców Nowej Moreny. Cała dzielnicę pokrywa bowiem gęsta sieć przystanków autobusowych. Dodatkowo w odległości zaledwie 10 minut od inwestycji znajdzie się przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Blisko jest również do rozbudowywanej właśnie linii tramwajowej na Morenę.

11696340_785856214866306_1691303827540287853_o

Choć Młoda Morena otoczona jest lasem, w bliskiej odległości lokatorzy masę udogodnień i pełną infrastruktuę handlowo – usługową, w tym duże centrum handlowe, jak również sieć sklepów różnego typu. Nie brakuje też punktów gastronomicznych – na Morenie jak grzyby po deszczu wyrastają osiedlowe restauracyjki oferujące także dowóz.

Nie brakuje szkół (podstawowych i gimnazjalnych), dzielnica ma również swoje liceum. Dostępne są takę przedszkola, żłobki i szkoły językowe. Na miejscu jest przychodnia, a także liczne gabinety lekarskie. Słowem, w okolicy znajdzie się wszystko to, co całej rodzinie niezbędne jest by wieść komfortowe życie w mieście.

Ze względu na kameralny charakter Młodej Moreny, deweloper nie chce przeładowywać inwestycji nadmiarem punktów handlowych. – Niewykluczone, że w drugim etapie realizacji projekt uwzględni lokal pod mały sklepik osiedlowy dla mieszkańców, zależy nam jednak na utrzymaniu spokojnego charakteru tego miejsca. Tak, by mieszkańcy Młodej Moreny mogli w swoich mieszkaniach przede wszystkim odpoczywać i relaksować się w bliskim otoczeniu natury – tłumaczy Agnieszka Zalewska, opiekun inwestycji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *