Modne wnętrze – kolor roku 2018

Strona główna » Wpisy » Modne wnętrze – kolor roku 2018

Styczeń w pełni więc wciąż utrzymujemy na topie tematy związane z noworocznymi postanowieniami. Czy jednym z Waszych była zmiana wystroju domu lub mieszkania? Jeśli tak, warto abyście poznali trendy w wystroju wnętrz w roku 2018. Tym razem skupimy się na barwie, która została określona kolorem obecnego roku. Niektórzy ją kochają, inni nienawidzą. Jedno jest pewne, nikt nie przejdzie obok niej obojętnie. Poznajcie Ultra Violet – kolor roku 2018

Królowie kolorów

Kto właściwie decyduje o tym, jaki kolor będzie najbardziej modny w danym sezonie? Prawdziwym „guru” w temacie barw jest Pantone Color Institute(PCI). To firma, która opracowała system identyfikacji kolorów wykorzystywany przez grafików, projektantów czy drukarnie. Rozbudowany instytut zajmuje się szeroko pojętymi badaniami nad barwami, tworzy nowe mieszkanki, z których powstają coraz to ciekawsze odcienie i kolory. Instytut poprzez swoje badania, jest w stanie pomóc firmom w rozwoju ich marek, doborze kolorów do ich brandingu, przygotowuje różnego rodzaju palety kolorystyczne na zamówienie i wiele innych „magicznych” rzeczy, które można uzyskać za pomocą koloru. PCI co roku wybiera także kolor, który będzie królował w danym sezonie.

Przesłanie fioletu

Ultra violet, to kolor wywołujący wiele emocji. Zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Ostry, soczysty, elektryzujący fiolet, wg PCI kojarzy się z nowymi pomysłami i wielką inwencją twórczą. W dzisiejszym świecie rządzi wyobraźnia, która była główną inspiracją w trakcie kreowania tej barwy. Mocny fiolet pobudza naszą pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz wnosi nasz potencjał na wyższy poziom. Nowe technologie, odkrycia, artystyczne ekspresje, poznanie siebie – droga do tych rzeczy ma kolor ultra fioletowy! Nie każdy jednak czuje się zmotywowany do działania w otoczeniu tej barwy, bądź odczuwa spokój psychiczny i chęć zgłębiania zakamarków swojej duszy. Czasami niektórych taki kolor potrafi nawet całkiem mocno wyprowadzić z równowagi. Jak wiadomo, każdy ma inny gust. Jak wykorzystać ultra violet we wnętrzach by były modne, ale też nie przesadzone? W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości znaleźliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji.

Dla odważnych

Jeśli nie boicie się ostrych kolorów, lubicie ekscytujące i duże zmiany z pewnością spodoba Wam się rozwiązanie wykorzystane w domu na sprzedaż w Wejherowie. Jak widać, właściciele wykorzystali wiele elementów w kolorze fioletu w swoim salonie i wszystko tworzy spójną całość. Po zapoznaniu się z całą galerią zdjęć zobaczycie, że nie tylko fiolet jest tutaj kolorem dominującym. Widać, że domownicy prowadzili w tym miejscu bardzo kolorowe życie.

Mała zmiana, duży efekt

Wasze mieszkania już od kilku lat utrzymywane są w jednej tonacji kolorystycznej, a Wy ani myślicie o gruntownym remoncie, bądź ogromnej zmianie. Aby nadać wnętrzu co nieco charakteru nie musicie od razu zmieniać wszystkich ścian i mebli. Wystarczy jeden element w widocznym miejscu. Co powiecie na temat tego mieszkania na sprzedaż na gdańskiej Zaspie? Mała ściana na samym środku salonu, została pomalowana na fioletowo. Efekt jest całkiem niezły, prawda? Bez konieczności ogromnego remontu.

Fiolet tylko w salonie

Chcesz mieć wnętrze wpisujące się w najnowsze trendy wnętrzarskie 2018, ale nie jesteś gotowy na rewolucję w salonie? Zacznij zabawę od sypialni! Mieszkanie na sprzedaż na Rotmance jest wykończone w neutralnych barwach, jednak w sypialni wykorzystano właśnie kolor fioletowy. Ciekawie przełamuje biel i beż oraz sprawia, że wnętrze jest o wiele ciekawsze. Jak widać, czasami wystarczy tylko trochę poszaleć by nadać swojemu wnętrzu nowego wyrazu.

Zacznij od drobiazgów

Nawet jeśli dany kolor nam się podoba, po pewnym czasie możemy być nim znudzeni lub zmęczeni. Zwłaszcza jeśli mowa o kolorach bardzo ostrych, soczystych i wyrazistych. Po kilku latach w mocno kolorowym mieszkaniu, możemy mieć najzwyczajniej w świecie dość. Dlatego zanim wymalujemy każdą ścianę na energetyczny fiolet, sprawdźmy jak będziemy reagować na mniejsze elementy. W mieszkaniu na sprzedaż w Gdyni, problem ten rozwiązał fioletowy koc. Wygląda super w bardzo stonowanym kolorystycznie wnętrzu.

Pamiętajcie, że nie moda powinna być wyznacznikiem tego, czym będziecie otaczać się we własnych mieszkaniach. Najważniejsze, abyście czuli się w nich dobrze. Może poczujecie się świetnie po zamieszkaniu w którejś z naszych propozycji? Sprawdźcie sami.


 

Chcecie poznać nasze najlepsze oferty nieruchomości z Trójmiasta i Kaszub? Zapraszamy! Skontaktujcie się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdźcie na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *