Nieruchomość na jesień

Strona główna » Wpisy » Nieruchomość na jesień

Chciałbyś zainwestować pieniądze w działkę ale patrząc za okno stwierdzasz, że to zdecydowanie zły czas? Jesień to pora, podczas której raczej nikt nie ma ochoty na długie spacery. Pochmurna pogoda, deszcz i chłód zachęcają prędzej do schowania nosa pod koc, niż przemierzania błotnistej drogi w poszukiwaniu miejsca pod budowę. Może jednak warto zamienić minusy na plusy i zainteresować się kupnem nieruchomości gruntowej właśnie teraz? O dziwo, może być to bardzo korzystne rozwiązanie. Maciej Kolberg, specjalista ds. sprzedaży domów i działek z biura Tyszkiewicz Nieruchomości, wytłumaczył nam dlaczego.

Maciej-Kolberg

O wiele większa ilość zapytań związanych z prośbą o pomoc w znalezieniu działki spływa do naszego biura w okresie wiosenno-letnim niż jesienno-zimowym. Wcale mnie to nie dziwi. Zawsze milej urządzić sobie wycieczkę za miasto gdy jest ciepło i świeci słońce. Moja praca łączy się z wieloma godzinami spędzonymi w terenie, więc oczywiście też chciałbym, aby pogoda zawsze dopisywała w trakcie prezentacji nieruchomości. Jako, że jestem wesołym optymistą, nawet podczas brzydkiej jesiennej szarugi potrafię dostrzec korzyści dla moich Klientów.

Termin

Zacznijmy od kwestii doboru terminu prezentacji. Ktoś kto kiedykolwiek poszukiwał nieruchomości wie, że czasami ciężko jest dopasować z agentem odpowiedni dzień tygodnia. Zwłaszcza latem i wiosną, kiedy kalendarz agenta jest zapełniony od rana do wieczora spotkaniami z Klientami w terenie. Jesienią sytuacja się uspokaja. Umówienie się na obejrzenie działki w dogodnym dla nas dniu staje się o wiele prostsze. Oczywiście, musimy pamiętać o tym, żeby nie nalegać na późne pory – gdyż robi się wtedy ciemno i można nie dostrzec zalet miejsca, w którym jesteśmy. W naszym biurze Tyszkiewicz Nieruchomości, zawsze staramy się dopasować jak najlepiej do potrzeb Klienta i doradzamy najbardziej odpowiednie dni na wizyty związane z oglądaniem naszych nieruchomości.

Nie zostawiajmy kwestii zakupu działki pod budowę na ostatnią chwilę.

Nie zostawiajmy kwestii zakupu działki pod budowę na ostatnią chwilę.

Dobrze zaplanowany zakup

Jestem zwolennikiem tego, że do zaplanowanych działań powinno się należycie przygotować. Myślę, że w momencie podjęcia decyzji o budowie domu, dobrze jest mieć wystarczająco wcześnie na oku odpowiednią działkę. Oczywiście pierwsze fundamenty stawiać zaczniemy dopiero wiosną. Po co jednak robić wszystko naraz, skoro piękną działkę pod budowę możemy mieć na własność już od kilku dobrych miesięcy? Weźmy też pod uwagę fakt, że przy zakupie działki musimy być przygotowani na kwestie formalne i zebranie potrzebnych dokumentów, co może trochę potrwać.

Skutki niepogody

Tak jak mówiłem wcześniej, szukajmy plusów nawet w niekorzystnej pogodzie. Oglądając nieruchomość gruntową po deszczu, mamy szansę zwrócić uwagę jak zachowuje się ziemia na działce podczas kontaktu z dużą ilością wody. Będzie to dla nas istotna informacja na przyszłość.

Jesienią możesz zaobserwować, jak zachowa się Twoja działka w starciu z duża ilością wody

Jesienią możesz zaobserwować, jak zachowa się Twoja działka w starciu z duża ilością wody

Jesienna obniżka

Kolejnym bardzo dużym plusem związanym z zakupem nieruchomości bliżej końca roku jest korzystniejsza cena. W związku z mniejszym zainteresowaniem działkami w okresie jesiennym, możemy pozwolić sobie na większe negocjacje kosztu ziemi z właścicielem. Zwłaszcza jeśli zależy mu na szybkiej sprzedaży i nie uśmiecha mu się czekać na kupca do wiosny. Będzie on bardziej skłonny do rozmów i przychylenia się do stawianej mu propozycji. My za to możemy zaoszczędzić pieniądze na zbliżające się święta.

Podczas poszukiwań działki nie dajmy się odstraszyć złej pogodzie

Podczas poszukiwań działki nie dajmy się odstraszyć złej pogodzie

Spełniajmy marzenia odpowiednio przygotowani

Wybierając się na prezentację jesienią pamiętajmy o odpowiednim stroju. Chłód i deszcz nie powinny nas rozpraszać i nastawiać negatywnie podczas podejmowania jednej z ważniejszych decyzji w życiu. Wygodne,ciepłe i nieprzemakalne buty oraz gruba i przeciwdeszczowa kurtka to podstawa. Dobrze przygotowani możemy wyruszyć wraz z naszym agentem na wycieczkę w poszukiwaniu wymarzonego miejsca na ziemi.

W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości mamy bardzo dużo ofert działek z Trójmiasta i Kaszub. Może któraś z nich stanie się właśnie tym miejscem?

Poszukujesz odpowiedniej działki pod budowę domu? Jesienna aura nas nie odstrasza! Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *