Nieruchomości Sopot – nie tylko dla wymagających

Bliskość centrum miasta oraz morza? Brzmi świetnie
Strona główna » Wpisy » Nieruchomości Sopot – nie tylko dla wymagających

Kto z nas nie chciałby zamieszkać z Sopocie, przynajmniej na kilka dni? Najbardziej znane i największe w Polsce molo, piaszczysta plaża i pełna oferta gastronomiczna to atuty, które doskonale sprawdzą się podczas minimum kilkudniowego odpoczynku.

Mieszkania Sopot – nie tylko na wakacje

Sopot, mimo iż nie jest jednym z największych, to na pewno najbardziej popularnych miast w Polsce, zwłaszcza w sezonie wiosennym i letnim. Wraz z pierwszymi, ciepłymi promieniami słońca, pojawiają się tutaj całe rzesze turystów, którzy wypełniają sopockie uliczki po brzegi, aż do nadejścia nieco zimniejszej, jesiennej pory roku. Wtedy w porównaniu do lata można niemal stwierdzić, że miasto świeci pustkami.

pexels-photo-large (1)

Położony nad morzem Sopot, przyciąga rzesze turystów nie tylko latem

Miasto jest świetną bazą wypadową dla mieszkańców całego kraju. Niekończąca się lista uroczych lokali – restauracji czy barów, a oprócz tego możliwości rekreacji, zachęcają do spędzania tu przynajmniej kilku dni urlopu. Niektórym turystom – również obcokrajowcom – w Sopocie podoba się tak bardzo, że wracają tu co roku, wynajmując z wyprzedzeniem lokale w ulubionych hotelach czy prywatnych mieszkaniach i apartamentach. A może warto wtedy pomyśleć o zakupie własnego lokum, żeby podczas wakacji nie najmować pokoi, a przyjeżdżać do siebie? W ciągu roku taką nieruchomość zawsze można przeznaczyć na inwestycje. Ze względu na obecność Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, studentów poszukujących stancji tu nie brakuje.

Centrum miasta w lipcu i sierpniu być może nie należy do najspokojniejszych miejsc nad Bałtykiem. Jednak dla aktywnych osób, które nie lubią się nudzić, nieruchomość w takiej lokalizacji będzie opcją idealną. Dla wszystkich nieco spokojniejszych, którzy marzą o tym, żeby nabyć tu na własność mieszkanie, Sopot to nie tylko molo i Monciak, czyli jego główna ulica. Nieruchomości w Sopocie to zarówno zabytkowe, urocze kamienice w niedalekiej odległości od brzegu Bałtyku, ale i funkcjonalne mieszkania czy eleganckie apartamenty i domy w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum.

W Sopocie żyje się niemal najlepiej

Wysoka jakość życia w sercu Trójmiasta nie wynika tylko z obserwacji i niepopartych danymi opinii. W zaprezentowanym w Centrum Nauki Kopernik w stolicy rankingu Europolis. Zrównoważony rozwój miast, Sopot uplasował się na drugim miejscu wśród branych pod uwagę 66 polskich miast. Zaraz po Warszawie, Sopot stanowi idealne miejsce do życia, co potwierdzili mieszkający tam Polacy.

1034600_raw

Nieruchomość na własność w Sopocie, może okazać się świetną inwestycją

Czemu Sopot zawdzięcza tę wysoką pozycję? Wyniki rankingu wskazały, że do sukcesu “małego, ale atrakcyjnego” miasta przyczyniła się już sama nadmorska lokalizacja i przynależność do Trójmiasta, a także silnie rozwinięta turystyka. Rokroczna obecność tak licznych odwiedzających Sopot turystów, przyczynia się do jeszcze większego rozwoju gospodarki, powstawania nowych firm i obecności inwestorów, również zagranicznych. Ciekawostką jest popularność Sopotu zmierzona przy pomocy Facebooka. Liczba polubień na oficjalnym profilu miasta, daje mu pod względem popularności w social mediach zdecydowane prowadzenie.

We wspomnianym rankingu, położone po sąsiedzku Gdańsk i Gdynia również nie pozostają w tyle. Trójmiasto zdecydowanie znajduje się w czołówce miejsc, gdzie Polakom żyje się najlepiej. Czemu by nie dołączyć do tego grona zadowolonych mieszkańców naszego kraju? 🙂

Poszukujesz nieruchomości w Sopocie? Sprawdź bogatą bazę ofert naszego biura na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53! Pomożemy Ci znaleźć mieszkanie marzeń w sercu Trójmiasta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *