Nowa era agenta

Strona główna » Wpisy » Nowa era agenta

Zawód agenta polega przede wszystkim na kontakcie z Klientem. Aby należycie dotrzeć do do drugiej strony i spełnić jej oczekiwania, agent musi potrafić przewidzieć i dopasować się do jej potrzeb. Młode pokolenie zaczyna wkraczać na rynek nieruchomości. Ludzie w wieku 19+ coraz częściej interesują się kupnem swojego pierwszego mieszkania bądź domu. A jeśli nie robią tego teraz – zaczną za kilka lat. Ważnym jest, aby agent i biuro, z którym działa, stanęli naprzeciw ich wymaganiom oraz wzięli pod uwagę ich sposób funkcjonowania w obecnej rzeczywistości.

Nowoczesne technologie

Jak wobec tego przedstawia się otaczający nas świat? Jest on pełen nowoczesnych technologii. Większość z nas przez cały czas ma status „online”. Rozwój technologiczny i idąca wraz z nim zmiana sposobów komunikacji doprowadziły do tego, że jesteśmy dostępni w sieci non stop, a chwilowe odłączenie od smartfona budzi w niektórych z nas ogromny niepokój. Międzyludzkie kontakty opierają się na krótkich i szybkich przekazach.

Jak wpływa to na pracę agenta nieruchomości? Doradcy powinni nauczyć się dostosowywać do wymagań Klientów względem sposobu nawiązywania i utrzymywania kontaktu. Dla agentów z dłuższym stażem i doświadczeniem, którzy znają inny system relacji z Klientem może sprawić to na początku pełen kłopot. Jednak warto zacząć się przestawiać i dostosować do obecnych i przyszłych realiów.

W dzisiejszych czasach, nawet książki czytane są w formie elektronicznej

W dzisiejszych czasach, nawet książki czytane są w formie elektronicznej

Szybka komunikacja

Jeśli chodzi o komunikację z Klientem, liczy się czas reakcji. Im szybciej agent odpowie na zapytanie, tym lepiej postrzega go druga strona. Klienci nie chcą już czekać. Nie mają na to czasu. Odpowiedź powinna być zwięzła i zawierać jak najwięcej konkretnych informacji. Co ciekawe, coraz częstszą praktyką jest wykorzystywanie do komunikacji portali społecznościowych lub specjalnie przeznaczonych do tego aplikacji typu Messenger lub WhatsApp. Wielu ludzi woli napisać wiadomość wykorzystując aplikację w telefonie, niż wykręcić numer i po prostu zadzwonić. Dla niektórych kontakt w formie wiadomości jest szybszy i… mniej stresujący.

Klienci często preferują kontakt za pomocą aplikacji, zamiast rozmowy telefonicznej

Klienci często preferują kontakt za pomocą aplikacji, zamiast rozmowy telefonicznej

Nowa forma oferty

Prezentacja oferty nieruchomości również przybiera formy podążające za najnowszymi trendami. Odbiorcy nastawieni są na przekaz graficzny, na który kładą o wiele większy nacisk niż przedstawiany im tekst. Przeglądając oferty dostępne na portalach ogłoszeniowych, większość poszukujących klika w propozycje z atrakcyjnymi zdjęciami. Gdy zdjęcia przykują ich uwagę, chętniej czytają opis, zwłaszcza, gdy okazuje się krótki i zawiera najistotniejsze informacje.

Obserwuje się coraz większą popularność ofert, prezentowanych w formie ciekawego filmu. Pomysłów na stworzenie filmu może być wiele. Można powiedzieć, że tyle pomysłów, ilu agentów, którzy zdecydują się na taką formę promocji oferty. Może być to zarówno wirtualny spacer po nieruchomości, film zmontowany z najlepszych zdjęć, sceny nakręcone za pomocą drona, czy… wyjątkowo atrakcyjna forma relacji na żywo. Agenci wykorzystując narzędzia social media nagrywają filmy za pomocą telefonu, podczas których opowiadają o mieszkaniu, domu bądź działce, w których sprzedaży pośredniczą.

Oferty nieruchomości w formie filmów świetnie działają na ich odbiór przez Klientów

Oferty nieruchomości w formie filmów świetnie działają na ich odbiór przez Klientów

Nowe pokolenie wkraczające na rynek nieruchomości przynosi ze sobą wiele zmian i nowych trendów komunikacyjnych. Każdy agent, który chce być na topie powinien się z nimi zapoznać i jeśli jeszcze tego nie robi, zacząć wdrażać się w temat. Klienci oczekują od agentów, że ci będą szli z duchem czasu i nadążali za ich wymaganiami. A jak wiadomo, w tym zawodzie, dobra relacja z Klientem jest na pierwszym miejscu.

Chcesz zobaczyć jak pracujemy na co dzień w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości? Odwiedź naszego Facebooka lub któryś z naszych czterech oddziałów 🙂 

1 Comment

  • Artur pisze:

    Dość nowym i ciekawym sposobem na zaprezentowanie się np. hoteli czy też restauracji należą tzw. wirtualne spacery. Taki sposób prezentacji miejsca, np. pokoju czy też baru pozwala na to, że klient bardziej zdecyduje się na odwiedzenie takiego miejsca i co ważne na skorzystanie z usług tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *