Nowe mieszkania w Gdańsku? Szukaj przy Obwodnicy

Strona główna » Wpisy » Nowe mieszkania w Gdańsku? Szukaj przy Obwodnicy

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego mieszkania na sprzedaż w Gdańsku? Coraz wyższa. W sierpniu 2015 roku za metr powierzchni trzeba było zapłacić średnio 6071 zł. To prawie 200 zł więcej, niż rok temu, gdy gdański metr kosztował 5886 zł.

Mowa oczywiście o lokalach z rynku wtórnego. Nowe mieszkania Gdańsk oferuje swoim nabywcom drożej – za metr kwadratowy z rynku pierwotnego zapłacić trzeba średnio ponad 100 zł za metr więcej.

Ale czy oznacza to, że wszystkie mieszkania na sprzedaż w Gdańsku rzeczywiście drożeją? Niekoniecznie. Jak wskazują analitycy serwisu Morizon, który przygotował zestawienie, wyższe ceny mieszkań w Gdańsku wynikają z tego, że akurat w tym mieście coraz więcej jest na rynku wtórnym mieszkań nowych, wybudowanych w ciągu ostatnich kilku lat i przez to osiągających wyższe ceny niż mieszkania w blokach z okresu PRL, generalnie dominujące w segmencie lokali z drugiej ręki.

Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk oferuje obecnie głównie w dzielnicy Południe

Nowe mieszkania na sprzedaż Gdańsk oferuje obecnie głównie w dzielnicy Południe

 

Do nowych mieszkań Gdańsk zapewnia ekologiczny dojazd

Na rynku wtórnym stosunkowo nowe mieszkania w Gdańsku znajdziemy przede wszystkim w południowej części miasta. Dzielnice takie jak Jasień, Ujeścisko, Szadółki czy Łostowice, a także górna część Moreny to najpopularniejsze lokalizacje nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku. W parze z rozwojem struktury mieszkaniowej tej części miasta idzie rozwój komunikacyjny. Nowe dzielnice, a wraz z nimi kupujący nowe mieszkania w Gdańsku Południe, zyskują dogodny dojazd dzięki nowym liniom tramwajowym.

Sytuację poprawiać ma również Pomorska Kolej Metropolitalna, która od września kursuje przez Morenę, Brętowo, Jasień i Kiełpinek, zapewniając mieszkańcom alternatywny, ekologiczny i szybki transport. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera południe Gdańska na swój nowy dom. Już dziś mieszka tam grubo ponad 100 000 osób.

Dobry dojazd do nowych mieszkań w Gdańsku gwarantują nowe drogi

Dobry dojazd do nowych mieszkań w Gdańsku gwarantują nowe drogi

Nowe mieszkania na sprzedaż coraz popularniejsze

Południowa część miasta, skupiona przy Obwodnicy, to także główne skupisko deweloperskich nowych mieszkań na sprzedaż w Gdańsku. Deweloperzy sukcesywnie zabudowują tereny na południu ze względu na niższe koszty ziemi, a co za tym idzie niższe koszty nowych mieszkań na sprzedaż, w porównaniu z kwotą, którą trzeba byłoby zapłacić we Wrzeszczu czy w Oliwie.

Dodatkowo, na tym obszarze ziemi pod zabudowę jest o wiele więcej, niż w jakiejkolwiek “starej” dzielnicy Gdańska. A gdy zabudowa zagęści się jeszcze bardziej, powstanie jeszcze więcej dróg, środków komunikacji, ale także sklepów, puntów usługowych, szkół, przychodni i innych udogodnień niezbędnych do wygodnego życia w każdej dzielnicy miasta. A za kilkanaście lat za obwodnicą pewnie rozpocznie budować się dzielnica Nowe Południe, z nowymi mieszkaniami na sprzedaż, w Gdańsku, którego jeszcze nie ma na mapie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *