Oliwa – dzielnica, w której chcesz się zatrzymać

Strona główna » Wpisy » Oliwa – dzielnica, w której chcesz się zatrzymać

Oliwa, to dzielnica, która aktualnie kojarzy się mocno z centrum biznesowym. Z miesiąca na miesiąc, da się zaobserwować rozwój budownictwa biurowego. Przestrzenie firmowe, takie jak ogromne centrum Olivia Business Centre, które wciąż się rozrasta, czy kolejne budynki biurowca Alchemia, stały się głównym elementem charakterystycznym tej dzielnicy. Jednak Oliwa to miejsce z duszą. Robiąc kilka kroków za szklane kolosy, wchodzimy w zupełnie inny świat. Świat pełen uroczego klimatu i piękna – niezależnie od pory roku.

Odpoczynek dla ciała i ducha

W momencie, gdy męczy Cię miejski zgiełk, chaos panujący na ulicach, wszechobecny ruch samochodów, a nie masz siły na pochłaniające dużo czasu wyjazdy za miasto, koniecznie musisz odwiedzić Oliwę. Jeśli mieszkasz w Gdańsku lub w Sopocie, dojazd do niej nie zajmie Ci dużo czasu. Wystarczy, że wsiądziesz w auto, tramwaj, autobus czy SKM i już za chwilę, cieszysz się pełną harmonią i niemal sielskim klimatem. Pomimo tego, że do Oliwy dzień w dzień zjeżdża się masa pracowników biurowych i studentów (ze względu na Uniwersytet Gdański, który swój campus ma właśnie w Oliwie), przechadzając się po jej kameralnych, czasem ukrytych, uliczkach, można poczuć się, jak w małym miasteczku.

 

Architektura i natura

Zwiedzając Oliwę, zwłaszcza jej starą część, możemy napotkać na swojej drodze wiele pięknych budynków, o bardzo ciekawej architekturze. Coś dla siebie znajdą tu zarówno wielbiciele historycznych budowli, jak i fani bliskiego kontaktu z naturą. Archikatedra Oliwska, Kościół św. Jakuba, Pałac Opatów czy Spichlerze, to tylko niektóre obiekty warte bliższego poznania. Na wycieczkę rowerową czy spacer, warto wybrać się do przepięknych Lasów Oliwskich, które obejmują Gdański Ogród Zoologiczny, głazy Diabelski Kamień i Kamienna Twarz, rezerwaty Wąwóz Huzarów i Źródliska w Dolinie Ewy czy punkt widokowy na górze Pachołek. Ciekawostką jest, że Oliwa jest dzielnicą, na której terenie znajduje się największa ilość pomników przyrody w całym Gdańsku. Jest ich aż 58! Świetnym połączeniem dla miłośników architektury oraz przyrody jest słynny Park Oliwski im. Adama Mickiewicza.

Zostań w Oliwie na stałe

Zawsze, gdy chcesz poczuć się dobrze i spokojnie, odwiedzasz Oliwę i chciałbyś zamieszkać w tym przepięknym miejscu na stałe? Nie ma problemu. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości znajdzie się dla Ciebie kilka bardzo ciekawych ofert. Jeśli marzysz o niebanalnym domu zapoznaj się z propozycjami przy ulicach Wita Stwosza lub Mściwoja II. Nieruchomości są w różnych stylach, jednak obie zasługują na dużą uwagę. Zawsze chciałeś mieć własne mieszkanie w spokojnej okolicy, lecz nie rezygnować z bliskości do centrum miasta? Kliknij w oferty przy ul. Opata Jacka Rybińskiego, Bitwy Oliwskiej lub Arenda Dickmana. Któraś z nich wpadła Ci w oko? Nie krępuj się i zadzwoń do agenta – chętnie wprowadzi Cię w szczegóły oraz zaprosi na prezentację. Nie ma na co czekać. Oliwa to bardzo rozchwytywana ulica. Wcale nas to nie dziwi. Chyba każdy chciałby mieć możliwość pozostania w tak urokliwym miejscu na dłużej.


 

Poznaj najlepsze oferty nieruchomości z Trójmiasta i Kaszub. Zapraszamy! Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *