Osiedle Marzenie: mieszkanie z ogrodem

Strona główna » Wpisy » Osiedle Marzenie: mieszkanie z ogrodem

Uroczy, pełen zieleni ogród, wystarczająco duży by rozstawić w nim grilla, zamontować dziecięcą huśtawkę i jeszcze zmieścić stolik z przynależącymi do niego krzesłami i parasolem – wydawałoby się, że aby posiadać taki teren, trzeba kupić dom. Ale to nieprawda! Wystarczy trochę poszukać, by znaleźć ofertę mieszkania z ogrodem, które za atrakcyjną cenę pozwoli na korzystanie z udogodnienia wcześniej zarezerwowanego tylko dla posiadaczy dużych, a przez to kosztownych domów. Taką ekonomiczną propozycją jest na przykład Osiedle Marzenie w podgdańskim Baninie, oferujące mieszkania z ogrodem w wersji bezczynszowej.

Banino to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się miejscowości w okolicy Gdańska.

Zaledwie 20 minut jazdy od centrum rozpościera się samowystarczalne miasteczko, w którym znajdziemy wszystko to, co niezbędne jest by prowadzić komfortowe życie. Na miejscu są sklepy, dyskonty i centra handlowe, poczta, fitness club, kawiarnie i restauracje z dowozem, przychodnia, prywatne gabinety lekarskie, stomatologiczne, weterynaryjne, a także gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie czy placówki bankowe.

Miasteczko stawia także na edukację. Banino ma własną szkołę podstawową, od zeszłego roku urzędującą w nowoczesnym budynku, którego budowa kosztowała 22 miliony złotych. Uczniowie SP im. prałata ks. Józefa Bigusa w Baninie do swojej dyspozycji mają nie tylko ponad 20 sal dydaktycznych, ale również salę gimnastyczną, bibliotekę, harcówkę, salę gimnastyczną, salę teatralną czy pracownię plastyczną. Na miejscu jest także pielęgniarka, logopeda i psycholog. W tym roku w Baninie swoją działalność rozpocznie również gimnazjum. Ofertę edukacyjną uzupełniają szkoły językowe, a na najmłodszych mieszkańców czekają liczne przedszkola i żłobki.

DSC06490 kopia

Ale bardzo dobra infrastruktura handlowo – usługowa nie wystarczy, by miejscowość stała się popularna. Równie ważny, a kto wie, czy nie ważniejszy, jest dobry dojazd. A w tym temacie Banino zyskuje z każdym dniem. Z obwodnicy dojazd zapewnia niedawno przebudowana ul. Nowatorów, którą do miasteczka dojedziemy w niecałe 10 minut. Kursują także autobusy, w tym linia 126 z Wrzeszcza, którą obsługuje gdański Zarząd Transportu Miejskiego. Od jesieni dojazd będzie jeszcze lepszy, bo tuż obok Banina zacznie kursować Pomorska Kolej Metropolitalna, która połączy Wrzeszcz z lotniskiem i z istniejącą linią kolejową Gdynia – Kościerzyna. Dzięki niej, zarówno z Gdańska, jak i z Gdyni można będzie dojechać do lotniska w niecałe 25 minut. Przystanek PKM-ki zlokalizowany blisko Banina, początkowo miał nawet nazywać się właśnie Banino, ale po sugestiach burmistrza Żukowa, ostatecznie zdecydowano się na nazwę Rębiechowo. Tak czy inaczej, zmieniła się tylko nazwa, a nie lokalizacja, więc mieszkańcy Banina do PKM-ki cały czas będą mieć bardzo niedaleko.

Ale oprócz tych, dla których dobry dojazd do centrum jest wprost niezbędny, w Baninie swoje miejsce znajdą także ci, którym zależy na ucieczce od zgiełku wielkiego miasta. W części mieszkalnej Banina zdecydowanie dominuje niska zabudowa domów szeregowych i jednorodzinnych, co gwarantuje ciszę, spokój i odpowiednie nasłonecznienie. Mieszkańców nie jest aż tak znowu dużo, bo w urzędzie w Żukowie zameldowało się trochę ponad 4000 osób z Banina. Dzięki takiej ilości mieszkańców ludzie w miarę znają się i panuje między nimi przyjazna atmosfera. Wokół miasteczka znajduje się dużo zieleni, wytyczono liczne szlaki turystyczne, oferujące niezliczone możliwości pieszych i rowerowych wycieczek. Jest też gdzie pobiegać, a niezaprzeczalna bliskość Kaszub zachęca do weekendowych wypadów nad jezioro czy do lasu. Zresztą najbliższy akwen wodny, czyli piękne i czyste Jezioro Tuchomskie o powierzchni prawie 1,5 km kw. znajduje się zaledwie kwadrans jazdy od Banina.

DSC06410 kopia

Okolica okolicą, ale dlaczego właśnie Osiedle Marzenie? Przede wszystkim dlatego, że ta propozycja oferuje jedne z największych metraży mieszkań w szeregowcach w całym Baninie. Mieszkania są przestronne, ustawne i funkcjonalne. Oferują od 63 do 90 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, co pozwala na komfortowe zamieszkanie w nim całej rodziny. Dodatkowo, do mieszkań na parterze przynależy wspomniany wcześniej niemały, bo aż 200-metrowy ogród. Z kolei większe lokale na piętrach są dwupoziomowe, co zapewnia domownikom więcej prywatności. Przed domami Osiedla Marzenie znajdują się wybrukowane podjazdy, trawniki i chodniki pozwalające na wygodne dojście do drzwi.

Oczywiście, przy rozpatrywaniu inwestycji mieszkaniowych nie wolno zapomniećo cenie. – Nasza propozycja to najwyższa jakość za najniższą cenę – przekonuje mieszkający w Baninie deweloper Marzenia. Mieszkania są wykonane solidnie i z nowoczesnych materiałów, mają zamontowane ogrzewanie gazowe, termoizolacyjne okna czy trwałą, betonową dachówkę, a całość objęta jest gwarancją.

DSC06378 kopia

Niewątpliwym plusem jest fakt, że Osiedle Marzenie to propozycja bezczynszowa, co oznacza, że przyszły właściciel w swoim budżecie musi uwzględnić jedynie ratę kredytu. A ta też nie będzie zabójczo wysoka, bo inwestycja objęta jest rządowym programem Mieszkanie dla Młodych, który pozwala osobom przed 35 rokiem życia uzyskać nawet 30 000 zł dopłaty przy zakupie na kredyt.

Z każdym rokiem potencjał Banina rośnie, tak samo jak rośnie zainteresowanie kupnem mieszkania właśnie w tej lokalizacji. Tylko na Osiedlu Marzenie sprzedało się już ponad 70 mieszkań. Miasteczko stało się już na tyle rozpoznawalne w świadomości mieszkańców Trójmiasta, że nowe inwestycje powstające w jego sąsiedztwie, na przykład w Pępowie, określa się inwestycjami obok Banina. Więc jeśli ktoś szuka mieszkania w kameralnej lokalizacji, ale nie gdzieś pośrodku niczego, a liczy się dla niego również dobra cena i dobry dojazd do centrum, powinien zastanowić się nad Baninem. Wszystko wskazuje bowiem na to, że z każdym kolejnym rokiem będzie się tam mieszkać jeszcze lepiej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *