Osiedle Pogodno: oddalenie blisko centrum

Strona główna » Wpisy » Osiedle Pogodno: oddalenie blisko centrum

Malownicze szeregowe domki z dużymi balkonami, umiejscowione w pełnym zieleni otoczeniu – takie właśnie jest Osiedle Pogodno. – Do wyboru tej inwestycji przekonała mnie cena i lokalizacja – mówi jedna z mieszkanek. – Podoba mi się, że mieszkam w szeregowcu, a nie w bloku. Ważny też był dla mnie ogródek. Jeszcze nie miałam okazji z niego skorzystać, bo niedawno się wprowadziłam z Ujeściska. Ale na pewno będę mieć z niego pożytek- dodaje.

Wśród mieszkańców Osiedla Pogodno dominuje zadowolenie z dokonanego wyboru. Widać, że ich postanowienie poprzedziły długie przemyślenia, które są niezbędne, by ze spokojem ducha podjąć decyzję o zakupie nieruchomości. Ponieważ, aby być zadowolonym z przeprowadzki na długie lata, uwzględnić trzeba szereg czynników. Na pierwsze miejsce zazwyczaj wysuwa się lokalizacja. Przyjrzyjmy się więc okolicy Osiedla Pogodno.

Rokitnica, w której mieści się inwestycja, to propozycja w specyficznej lokalizacji. Swoim mieszkańcom rzeczywiście zapewnia ciszę i spokój, a także bliskość natury. Wokół niewiele się buduje. W przeciwieństwie do popularnych miasteczek wokół Gdańska, takich jak Banino czy Rotmanka, okolica Osiedla Pogodno to prawdziwa enklawa kameralności. Miejsce, w którym można spokojnie odpocząć po ciężkim, pełnym pracy dniu w mieście. Wokół nie hałasuje ciężki sprzęt przygotowujący kolejną działkę pod prace deweloperskie, zabudowa nie zagęszcza się.

DSC06818 kopia

To wcale nie znaczy jednak, że Pogodno znajduje się w oddaleniu od miasta. Wręcz przeciwnie – ta propozycja odznacza się dobrym dojazdem, choć uczciwie trzeba przyznać, że nowowybudowanymi drogami poruszają się przede wszystkim samochody. Komunikacja miejska w tym rejonie jest na razie dość słabo rozwinięta, choć bezpiecznie można przyjąć, że w najbliższych latach miejskich autobusów na Rokitnicy będzie więcej.

Tak czy inaczej, blisko jest do Obwodnicy, niedaleko znajduje się również nowoczesny węzeł komunikacyjny Gdańsk Lipce. Dojazd z centrum Gdańska trwa około kwadransa, a zapewnia go droga wojewódzka nr 226 (Pruszcz Gdański – Przejazdowo). Z kolei do Pruszcza Gdańskiego jedzie się niecałe 10 minut.

Ale jeśli ktoś nie ma potrzeby częstego wyjeżdżania poza Rokitnicę, wcale nie będzie do tego zmuszony. Na miejscu są sklepy, restauracja, plac zabaw, boisko, przedszkole, szkoła podstawowa, parafia, prężnie działa też Koło Gospodyń Wiejskich, którego członkinie tańczą, śpiewają, gotują i organizują festyny dla mieszkańców. Blisko jest także duże centrum handlowe, dyskont spożywczy i duża, nowoczesna pływalnia, na terenie której znajduje się również siłownia, sauna i sale do squasha. Czyli wszystko to, co potrzebne do wygodnego życia na przedmieściach.

DSC06868 kopia

Dodatkowo, czynnikiem, który wyróżnia takie lokalizacje na tle dużych miejskich osiedli, w Rokitnicy wszyscy się znają, choćby z widzenia, a w miasteczku panuje swojska, przyjazna atmosfera. Nie ma wandalizmu, drogi są nowoczesne, chodniki proste. Infrastruktura miasteczka cieszy oko – zarówno mieszkalne, jak i użytkowe budynki są nowe, zadbane i estetyczne.

Estetyczne jest również samo Pogodno. Szeregowce to budynki młode, część z nich wykończona jest białą otynkowaną elewacją, wygląd niektórych nawiązuje zaś do angielskich ceglanych szeregowych domków. Metraż dwupokojowych i trzypokojowych wnętrz pozwala na uzyskanie dopłat z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Dofinansowanie może pokryć cały wkład własny wymagany do wzięcia kredytu hipotecznego. Ale nawet bez MdM-u ceny nieruchomosci na Osiedlu Pogodno nie należą do wysokich Dwupokojowe mieszkanie w stanie deweloperskim można kupić już za niecałe 170 000 zł, a w przypadku dofinansowania kwota ta spadnie nawet do 144 000. W tej cenie, oprócz nowiuteńkiego lokalu, kupujemy przestrzeń, ciszę, spokój i odpoczynek.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *