Reda oferuje domy i mieszkania – Małe Trójmiasto cz. 1

Strona główna » Wpisy » Reda oferuje domy i mieszkania – Małe Trójmiasto cz. 1

Nie jest tak popularne jak Gdańsk, Gdynia i Sopot, mimo iż również stanowi zgrany zespół miast, położony prawie bezpośrednio nad Bałtykiem. Nie każdy wie, że nosi ono taką nazwę. Mowa o położonym na północny zachód od Gdańska, Małym Trójmieście Kaszubskim, w którego skład wchodzi Wejherowo, Rumia i wysunięta najbardziej na północ – Reda.

Reda to nie turystyka, a mieszkania i domy

Reda raczej nie słynie z turystyki, mimo że położona jest blisko Bałtyku. To miasto idealne nie do zwiedzania, ale zamieszkania. Dlatego baza obiektów noclegowych nie jest tak bogata, jak w położonym po sąsiedzku nie Małym, a tym nieco większym Trójmieście. Za to powstają tu nowe inwestycje, a rynek sprzedaży mieszkań i domów na pewno nie narzeka na stagnację.

Bez-nazwy-2W naszej bazie znajduje się bardzo duża liczba ofert domów na sprzedaż z rynku wtórnego. Większość z nich to nieruchomości o dość sporych powierzchniach, urządzone z gustem i w wysokim standardzie. Ceny nie są wygórowane i, co ważne, niższe niż w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, mimo że Reda stanowi część trójmiejskiej aglomeracji – mówi Joanna Gul, specjalista ds. sprzedaży nieruchomości z gdyńskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości.

 

Jako że Reda leży niedaleko większych miast, dla jej mieszkańców nie stanowi problemu dojeżdżanie do szkoły czy pracy. Tym bardziej, że połączenie z Trójmiastem jest bardzo wygodne, np. dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej. Dojazd do centrum Gdyni zajmuje tylko 25 minut. Takie udogodnienie sprawia, że niektórzy decydują się na przeprowadzkę z Trójmiasta m.in. właśnie do Redy, a głównym motywem migracji jest często cena nieruchomości. Mieszkania czy domy w Rumi, Redzie i Wejherowie o większych metrażach, można kupić w tej samej cenie, co mniejsze nieruchomości na terenie Gdańska, Gdyni czy Sopotu.

Miasteczko pośród pagórków i lasów

Reda wyróżnia się świetnymi walorami wypoczynkowymi. Mimo statusu miasta, zachowuje atut bliskości natury, czego dowodem jest m.in. fakt, że połowę jej powierzchni stanowią lasy. Część z nich przynależy do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zaś największy procent lasów skupia północno-zachodnia część Redy, co zresztą wyraźnie widać na mapie. Tak duża ich ilość zapewne również przyczynia się do tego, że powietrze w mieście, zalicza się do jednego z najczystszych w północnej części naszego kraju.

TY416582 reda

Domy na sprzedaż w Redzie stanowią duży procent wszystkich ogłoszeń w tym mieście

Wody przepływającej przez miasto rzeki – również o nazwie Reda, charakteryzują się wyjątkowo wysokim stanem czystości, co stwarza odpowiednie warunki do życia sporej ilości gatunkom ryb. Obecność Redy służy rekreacji dzięki np. organizowanym na niej spływom kajakowym w pobliżu ujścia przy Zatoce Puckiej.
Reda, mimo iż nie jest położona bezpośrednio nad morzem, pozostaje w niedalekiej od niego odległości. Wypad nad Bałtyk nie wiąże się z długą podróżą, a z kilkunastoma minutami podróży samochodem. Dzięki temu nie jest ona narażona na tłumy turystów, które zalewają miasto. Nawet latem jest tu spokojnie i cicho, a mieszkańcy mogą spokojnie relaksować się, spacerując po centrum.

Redę i najbliżej jej położoną część Trójmiasta, czyli Gdynię, dzieli niecałe 20 kilometrów. Tyle samo wynosi bezpośrednia odległość miasta do morza. Przy dobrej pogodzie i widoczności, oprócz pięknej panoramy miasta, z Redy można dostrzec Zatokę Pucką, a nawet Półwysep Helski. Wszystko za sprawą punktu widokowego, sięgającego wysokości około 70 m. n.p.m.

wood-nature-sunny-forest-large

Lasy zajmują aż połowę całej powierzchni Redy

Wszystko to sprawia, że Reda jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, saldo migracji z roku na rok spada, a liczba zameldowań w mieście rośnie. Dzięki temu i w mieście więcej się dzieje, a żeby spędzić miło czas z rodziną czy znajomymi, nie trzeba organizować wyjazdu do Trójmiasta.

Szukasz mieszkania lub domu w Redzie?
Znajdź ofertę dla siebie na stronie www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń 58 558 53 53!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *