Sąsiedztwo Trójmiasta z potencjałem

Strona główna » Wpisy » Sąsiedztwo Trójmiasta z potencjałem

Zarówno większe miasta jak i mniejsze miejscowości obok Trójmiasta, z biegiem czasu coraz bardziej zyskują na atrakcyjności. Powstają w nich nowe inwestycje, co przyciąga potencjalnych nowych mieszkańców zarówno z Gdańska, Gdyni i Sopotu, jak i z obszarów położonych nieco dalej od brzegu Bałtyku.

Małe Trójmiasto Kaszubskie

Małemu Trójmiastu Kaszubskiego, czyli trzem miastom – Redzie, Rumi i Wejherowu, poświęciliśmy na naszym blogu marzec, pisząc w trzech minionych tygodniach o każdym z nich. W ramach podsumowania warto wspomnieć o kooperacji tychże miast, która układa się bardzo owocnie. Zawiązanie współpracy między Redą, Rumią i Wejherowem datuje się na 2001 rok, kiedy to powstało Stowarzyszenie Gmin “Małe Trójmiasto Kaszubskie”. Przewodnictwo nad stowarzyszeniem przejęło największe z całej trójki Wejherowo. Miasta od tamtej pory, wspólnie pracują nad wspieraniem idei samorządu terytorialnego, opracowując strategie i rozwijając działania na rzecz ich integracji. Jako że wszystkie znajdują się na terenie Kaszub, za istotny cel biorą sobie zachowanie kulturowej tożsamości, jaka je łączy oraz popularyzowanie i promowanie walorów regionu na zewnątrz.

508815_raw

W miastach Małego Trójmiasta Kaszubskiego powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji

Rynek nieruchomości na terenie Małego Trójmiasta Kaszubskiego jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich, którzy chcą znaleźć tu dom lub mieszkanie, pozostając w niedalekiej odległości od morza. Ceny są bardzo konkurencyjne z położonym po sąsiedzku Trójmiastem, a ze względu na nieustanny rozwój stowarzyszenia Redy, Rumi i Wejherowa, każde miasto stanowi atrakcyjną lokalizację do zamieszkania pod wieloma względami.

W ofercie biura Tyszkiewicz Nieruchomości można znaleźć wiele ofert zarówno z rynku wtórnego jak i wtórnego we wszystkich trzech miastach. W rynku wtórnym przoduje Wejherowo, natomiast Reda i Rumia mogą pochwalić się nowymi inwestycjami deweloperskimi – Leśne Tarasy na południu Redy czy Rumia Przystań w północno-zachodniej części Rumi.

Banino i Pępowo

Położone obok siebie Banino i Pępowo to miejscowości bardzo dobrze znane trójmiejskim deweloperom. Nowe inwestycje i rozbudowujące się te już istniejące, stają się powoli cechą charakterystyczną obu miejscowości. Rozwijająca się infrastruktura handlowo-usługowa oraz świetne połączenie z Trójmiastem, znacznie wpływa na podniesienie komfortu mieszkańców obu miejscowości. W większości niska, jednorodzinna zabudowa stwarza kameralny klimat, pozostając w niedalekiej odległości od terenów zielonych, w miejscu pełnym ciszy i spokoju.

W ofercie biura Tyszkiewicz Nieruchomości, w sprzedaży są aż cztery inwestycje deweloperskie zlokalizowane w Baninie. Osiedle Marzenie przy ulicy Kubusia Puchatka to propozycja bezczynszowych mieszkań w niskiej zabudowie szeregowej. Każde z nich posiada oddzielne wejście. Do mieszkania na piętrze prowadzi klatka schodowa. Do tych na parterze przynależy spory ogród, a dogodny rozkład pomieszczeń o dużej i łatwej do aranżacji powierzchni, jest jednym z najważniejszych atutów tej inwestycji. W sprzedaży pozostały już trzy ostatnie mieszkania w sporo niższych cenach i dodatkowo objęte promocją, zgodnie z którą przy zakupie nieruchomości przyszły właściciel otrzyma 5 tysięcy złotych na dowolne wyposażenie. 

Leśne Zacisze przy Łąkowej to eleganckie domy w zabudowie szeregowej, świetnie oświetlone, zbudowane według najwyższych standardów. Garaż oraz ogród wliczone są już w cenę domu, co przyczynia się przy kupnie do sporych oszczędności. Dodatkowym atutem jest piwnica, dająca dodatkowe metry kwadratowe do własnego zagospodarowania i aranżacji.

MDH_1

Inwestycja Mueller Dream House – Banino

Inwestycja polsko-niemieckiego dewelopera Mueller Dream House wyróżnia się bardzo dużymi jak na ten segment nieruchomości powierzchniami budynków, która wynosi aż 134 metry kwadratowe. Oprócz tego, domy szeregowe przy ulicy Sezamkowej w Baninie, wyróżnia wysoka jakość wykonania i dbałość o materiały, które zostały wykonane do ich budowy. Ogród oraz garaż to dodatkowe atuty, które przyczyniają się do jeszcze większego komfortu życia przyszłych mieszkańców.

Domy w zabudowie bliźniaczej inwestycji Kameralne Banino, są już na pewno znane wszystkim, którzy poszukują w tej okolicy własnej nieruchomości. Zlokalizowane przy ulicy Bajecznej wyjątkowe domy, uczyniły już z tej części Banina przytulne i eleganckie osiedle, które wciąż się rozbudowuje – obecnie o drugi i trzeci etap. Pierwszy został sprzedany w całości, więc sympatyczne sąsiedztwo jest już zagwarantowane.

W Pępowie biuro Tyszkiewicz Nieruchomości proponuje kolejną ciekawą inwestycję deweloperską – Osiedle Migdałowe przy ulicy Jana Rejtana, które również powiększa się już o nowy etap, obejmujących dziewięć  domów w zabudowie szeregowej. Pępowo wraz z Baninem należy już do tych miejscowości, do których chętnie przenoszą się mieszkańcy Trójmiasta oraz Kaszub.

Rotmanka i Rokitnica

Rotmanka oraz Rokitnica to kolejne lokalizacje w sąsiedztwie Trójmiasta z potencjałem, w których warto szukać swojego idealnego miejsca do zamieszkania. W bazie ofert biura Tyszkiewicz Nieruchomości, w miejscowościach obok Pruszcza Gdańskiego dostępne są dwie interesujące inwestycje deweloperskie – Osiedle Sasankowe i Osiedle Pogodno.

Osiedle Sasankowe przy ulicy Mariana Raciborskiego w Rotmance obejmuje starannie wykończone i funkcjonalne mieszkania, będące optymalną propozycją dla młodych osób poszukujących mieszkania z dobrym połączeniem z Trójmiastem. Na osiedlu dostępne są bezpłatne parkingi, a duża ilość sklepów w zasięgu ręki pozwala na robienie nawet większych zakupów, bez konieczności wyjazdu z Rotmanki.

DSC06604

Osiedle Sasankowe – Rotmanka

Osiedle Pogodno to inwestycja zlokalizowana przy ulicy Jaworowej w Rokitnicy. Podobnie jak Osiedle Sasankowe, cieszy się popularnością wśród młodych małżeństw, które poszukują idealnej nieruchomości na start. Dobry dojazd do pracy czy szkoły jest istotnym czynnikiem, na które ta grupa poszukujących nieruchomości zwraca dużą uwagę.

Chcesz zamieszkać w sąsiedztwie Trójmiasta? Sprawdź te i inne oferty na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *