Serwisy ogłoszeniowe – skarbnica nieruchomości

Strona główna » Wpisy » Serwisy ogłoszeniowe – skarbnica nieruchomości

Żadne ogłoszenie domu, mieszkania czy lokalu komercyjnego nie miałoby szansy na sprzedaż bez obecności na jednym z wielu działających dziś portali ogłoszeniowych.

Oferta w Sieci bez wychodzenia z domu

Już niemal do historii przeszły ogłoszenia pojawiające się na słupach ulicznych, drzewach czy przystankach. Wywieszone w tych miejscach oferty wciąż jednak przyciągają uwagę, z tej jednak przyczyny, że należą coraz bardziej do rzadkości. Podobnie ma się sprawa bardzo charakterystycznych anonsów zamieszczanych w gazetach. Dziś wydrukowane oferty można poddać w wątpliwość m.in. pod względem aktualności. W Internecie takiego problemu nie ma, gdyż to co nieaktualne można od razu wycofać, by przestało kusić ofertą widmo.

man-hands-reading-boy-large

Ogłoszenia nieruchomości w prasie to już niemal przeżytek

Wystawienie oferty na sprzedaż na przestrzeni kilku lat zostało maksymalnie ułatwione. Bez wychodzenia z domu można umieścić w Internecie ogłoszenie, a potem tylko czekać na odzew ze strony zainteresowanych kupujących. Serwisy ogłoszeniowe obfitują w najróżniejsze kategorie, a sprzedaż można praktycznie wszystko, od elementów garderoby, przez książki i czasopisma, aż po domy czy działki, czyli towary o jednej z najwyższych w tego typu serwisach wartości, zarówno materialnej jak i emocjonalnej.

Jaki powinien być dobry portal ogłoszeniowy? Intuicyjny, dynamiczny oraz pomocny, tak by poszukiwanie tego, czego w danej chwili potrzebujemy należało do przyjemności, a nie niechcianego obowiązku. Serwis tym bardziej powinien spełniać te warunki, jeśli mowa o nieruchomościach. Klienci poszukujący ofert na portalach na własną rękę szybko się nudzą, a gdy dany portal nie spełni ich oczekiwań, po kilku chwilach przejdą na inny, by nie marnować tak cennego dziś dla wszystkich czasu.

Biura nieruchomości a serwisy ogłoszeniowe

Portale ogłoszeniowe codziennie wzbogacają się o setki i tysiące nowych ofert na sprzedaż. Wszystko to za sprawą nie tylko indywidualnych użytkowników, ale i biur nieruchomości, które eksportują na nie bazę swoich ogłoszeń. Dzięki temu mieszkania, domy, lokale czy działki na sprzedaż mają szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy wchodzą na różne przecież portale, szukając nieruchomości w wybranych przez siebie ulubionych źródłach.

ipad-tablet-technology-touch-large

Serwisy ogłoszeniowe stały się jednym z najważniejszych źródeł informacji o ofertach nieruchomości

Mimo że każdy ma możliwość wystawienia oferty na sprzedaż, agencje nieruchomości współpracują z portalami na szczególnych warunkach. Eksportowana ilość ogłoszeń pozwala na ich odpowiednią promocję, co nie byłoby możliwe w przypadku pojedynczo wstawianego ogłoszenia, na przykład przez właściciela nieruchomości. Agencja może wyróżnić. Agencje mają możliwość wykupowania specjalnych pakietów, dzięki którym ogłoszenia pochodzące z ich bazy będą odpowiednio wyróżnione, tak by widniały na pierwszych miejscach na listingu wszystkich aktywnych ogłoszeń.

Dziś jest już normą, że agencje współpracują z minimum kilkoma serwisami. Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości również eksportuje bazę swoich ofert na aż ponad 30 portali ogłoszeniowych funkcjonujących w tej chwili w Polsce. Wiele z nich każdego dnia generuje bardzo dużą liczbę zapytań od klientów, którzy właśnie na nich poszukują swoich wymarzonych czterech kątów. Do najpopularniejszych portali, gdzie widnieją oferty naszego biura należą otodom.pl, gratka.pl, trojmiasto.pl, nieruchomosci-online.pl. Wszystkie z nich można również w pierwszej kolejności znaleźć na stronie www.tyszkiewicz.pl, gdzie intuicyjna wyszukiwarka pomoże odszukać idealnie dopasowaną do potrzeb ofertę.

Idealny dom na ekranie smartfona

Nie tylko sama obecność ofert na portalach ogłoszeniowych uatrakcyjniła kwestie poszukiwań nieruchomości. Do wszystkich znajdujących się na nich ogłoszeń można już w kilka sekund dotrzeć za pośrednictwem nie tylko komputera, dostępne są w tej samej jakości na tablecie i smartfonie. Tym samym poszukiwań nie trzeba przerywać nawet na czas podróży środkami komunikacji miejskiej, gdy nie ma możliwości przeglądania portali przed ekranem komputera.

hands-coffee-smartphone-technology-large

Dziś również za pomocą smartfonu można przeglądać bogatą bazę ofert nieruchomości

Z telefonów komórkowych z dostępem do Internetu i ekranem pozwalającym na przeglądanie na przykład ofert nieruchomości, korzysta bardzo duża liczba osób, zwłaszcza tych młodszych – należących do pokolenia X. To między innymi dla nich powstały wersje mobilne stron internetowych, z których część z użytkowników Sieci być może nie byłaby już w stanie normalnie funkcjonować.

Mimo to pewna część całości nie jest zwolennikiem coraz bardziej postępujących technologii, a takie portale w wersjach responsywnych na urządzeniach przenośnych, nie będą miały racji bytu. Istnieje procent klientów, którzy wolą tradycyjnie rozpocząć proces poszukiwań, udając się do biura nieruchomości po poradę i pomoc. Taka opcja nigdy nie zawiedzie, gdyż nie ma w niej możliwości napotkania fałszywego sprzedawcy. Pośrednik weźmie na siebie sprawdzenie stanu prawnego, który pomoże nam ocenić, czy mieszkanie czy dom nie są zadłużone oraz czy nie kupimy wraz z nim dodatkowego lokatora z dożywotnim prawem do korzystania z danej posesji.

Jak znaleźć to, czego się szuka?

Wśród setek tysięcy ofert nieruchomości, nawet z pomocą wyszukiwarek niełatwo jest znaleźć ofertę w stu procentach spełniającą nasze oczekiwania. Począwszy od dzielnicy, przez metraż, ilość pokoi, rozkład i cenę, biorąc pod uwagę wszystkie parametry jednocześnie można bardzo szybko się zniechęcić. Gdy brakuje nam czasu lub chociażby ochoty na ślęczenie godzinami przy poszukiwaniach odpowiedniej nieruchomości, warto te zadanie zlecić specjaliście, czyli pośrednikowi.

people-office-group-team-large

W poszukiwaniach idealnej nieruchomości wśród tak licznych dostępnych ofert, warto skonsultować się z pośrednikiem

Agent nieruchomości jest dobrze zorientowany wśród ofert dostępnych na rynku, a ogromna ilość ogłoszeń nie stanowi dla niego utrudnienia, gdyż pracuje nad częścią z nich każdego dnia. Grunt, żeby przed rozpoczęciem współpracy konkretnie wskazać pośrednikowi nasze wymagania, według których będziemy chcieli dobierać idealny dla siebie dom czy mieszkanie. Wtedy poszukiwania mogą zostać znacznie przyspieszone, a współpraca między klientem poszukującym a pośrednikiem sprawniejsza i konkretna.

Nie ma znaczenia to, gdzie dane ogłoszenie zostało znalezione. Jeśli dane biuro nieruchomości wyeksportowało ją na portal ogłoszeniowy, będzie można skontaktować się bezpośrednio z agentem będącym opiekunem oferty. Dzięki temu od razu zasięgniemy szczegółowych informacji na temat interesującej nas nieruchomości.

Chcesz kupić nieruchomość? Sprawdź www.tyszkiewicz.pl, gdzie wśród całej bazy ogłoszeń na pewno znajdziesz coś dla siebie! Nasze oferty dostępne są również na większości serwisów ogłoszeniowych. Szukaj logo Tyszkiewicz,a pomożemy szybko i bezpiecznie zrealizować każdą transakcję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *