Sopot – znajdź dla siebie mieszkanie w kurorcie

Strona główna » Sopot – znajdź dla siebie mieszkanie w kurorcie

To nic, że kalendarzowo mamy jeszcze zimę. Pogoda wyjątkowo sprzyja turystom, a dzięki temu również Sopot nie narzeka na brak gości. Sezon chyba ma okazję zacząć się nieco wcześniej niż zwykle.

W Sopocie nie liczy się pora roku

Bez względu na temperaturę, miasta turystyczne praktycznie przez cały rok, są popularnym kierunkiem np. weekendowych wypadów w ramach urlopu. Do takich należy również Sopot. W sezonie wiosennym, gdzie pogoda potrafi już robić miłe niespodzianki, w Sopocie wszystkie lokale w centrum są już otwarte, molo ogrzewa intensywne słońce, a Monciakiem spacerują i turyści i właściciele tutejszych mieszkań i domów.

510382_raw

Mieszkania położone nieco dalej od centrum, można kupić o wiele taniej

Na przełomie kilkunastu lat, miasto stało się dość kameralne i objęte w dużej mierze opieką konserwatorską. Stąd tylu chętnych na wizytę w Sopocie, gdzie mimo dość dużej ilości odwiedzających, zwłaszcza podczas wakacji, nadal można odpocząć i naprawdę się zrelaksować. Nie bez przyczyny, miasto coraz częściej określane jest mianem kurortu.

dorota

Najwięcej trzeba zapłacić oczywiście za mieszkania zlokalizowane w niedalekiej odległości od głównych atrakcji miasta – molo i Monciaka, a zatem w takich dzielnicach jak Centrum, Sopot Górny, Dolny oraz Sopot Wyścigi. Najtańsze dzielnice, to te znajdujące się bliżej obrzeży miasta, czyli. Sopot Przylesie czy Świermirowo. – o zróżnicowaniu cenowym mieszkań na sprzedaż w Sopocie, mówi Dorota Jakubowska, młodszy specjalista ds. sprzedaży rynku wtórnego.

W Sopocie nie powstaje dużo nowych osiedli prosto od dewelopera. Większa ich część buduje się bliżej Gdańska, na przykład w podmiejskim Baninie czy Pępowie niedaleko Obwodnicy lub od strony południowej Pruszcza Gdańskiego. Dlatego najwięcej ofert sprzedaży na rynku nieruchomości w Sopocie, pochodzi z rynku wtórnego.

Sopot wysoko oceniają mieszkańcy

Według badania przeprowadzonego w 2013 roku przez Millward Brown, mieszkańcy Sopotu wysoko oceniają jakość życia w tym mieście. Podczas sondażu, sopocianie zostali zapytani o możliwość spędzania wolnego czasu, rozwój miasta oraz jego estetykę, stan ulic, komunikację publiczną, ścieżki rowerowe, dostępność żłobków i przedszkoli oraz poczucie bezpieczeństwa, zarówno w mieszkaniach i domach jak i na ulicach miasta. Według skali ocen szkolnych, w jakiej możliwe było przyznanie opinii, mieszkańcy Sopotu wystawili swojemu miastu wystawili swojemu miastu prawie najwyższy stopień.

city-restaurant-table-pavement-large

W Sopocie trudno nie spotkać jakiegokolwiek otwartego lokalu, bez względu na porę roku

Wszystko wskazuje na to, że sopocianom podoba się w ich mieście. Z pewnością nie mogą narzekać na bogatą ofertę rekreacyjną, kulturalną oraz sportową, z której korzystają odwiedzający Sopot turyści. W sercu trójmiejskiej metropolii widoczni są również liczni inwestorzy, co jednocześnie przyczynia się do powstawania nowych miejsc pracy. Podmiotów gospodarczych w Sopocie przybywa, a koniunktura trzyma się z dala od pojęcia kryzysu.

Wszyscy, którzy poszukują ofert mieszkań na sprzedaż w Sopocie, powinni pomyśleć o skorzystaniu z usług biura nieruchomości. Ceny za metr kwadratowy nie należą w tym mieście do najniższych, jednak biuro działające na terenie Sopotu, pomoże mogą przyczynić się do wynegocjowania niższej ceny.

Poszukujesz mieszkania na sprzedaż w Sopocie?
Sprawdź oferty na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń 58 558 53 53.