Świąteczny wystrój mieszkania w stylu eko

Strona główna » Wpisy » Świąteczny wystrój mieszkania w stylu eko

Święta już za kilka dni, a Twoje mieszkanie wciąż nie wyróżnia się żadnym bożonarodzeniowym akcentem? Nie wiesz jak ustroić swoje cztery kąty, a może jesteś znudzony tymi samymi ozdobami wyciąganymi co roku z piwnicy? Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, jak w niebanalny sposób otoczyć się zimowym magicznym klimatem. Jednym z najpopularniejszych trendów na 2020 rok są święta w stylu eko.

Duży nacisk na ochronę środowiska towarzyszy nam od kilku dobrych lat. Społeczeństwo, którego spora część dostrzega powagę sytuacji związaną z zanieczyszczeniem naszej planety, stara się dostosowywać swój styl życia do założeń ekologicznych. W naszych mieszkaniach i domach pojawiły się pozbawione chemii środki czystości, niemal każdy segreguje śmieci, korzystamy z rzeczy pozbawionych dużej ilości plastiku i wybieramy opcje wielokrotnego użytku. Ten trend przeniósł się także na wystrój naszych wnętrz na Boże Narodzenie.

Od jakiegoś czasu zaobserwować można coraz większą popularność na świąteczny wystrój w stylu eko. Jak przygotować mieszkanie nawiązując do tej formy? Zacząć należy tu od samej choinki, która powinna być naturalna. Czy na pewno taka opcja jest zgodna z założeniami ekologicznymi? Tak, zwłaszcza, gdy nasza choinka została kupiona w doniczce, jest ukorzeniona i gotowa do poświątecznej przeprowadzki do ogrodu, lasu lub na balkon, by wciąż cieszyć oko swoją zielenią.

Świąteczne drzewko jest pełne uroku, nawet bez wielu ozdób

Gdy drzewko dumnie stanie w naszym salonie, należy zadbać o jego odpowiedni wystrój. Można zrobić to na dwa sposoby, w zależności od naszych upodobań. Pierwszy sposób jest niesamowicie prosty, ale właśnie w tej prostocie tkwi cała magia. W tej wersji zielone drzewko ubrane jest wyłącznie w delikatne lampki i samo w sobie stanowi najpiękniejsza ozdobę. Druga opcja to przystrojenie go elementami wykonanymi z naturalnych surowców. Wśród gałązek pięknie będą prezentowały się drewniane zabawki, wstążki ze słomy, papierowe delikatne łańcuchy. Wiele ozdób możemy wykonać własnymi rękami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić na choince upieczone samemu ciasteczka, czy pokrojone i ususzone wcześniej kawałki pomarańczy. Aby nadać drzewku charakteru i kolorytu dołóżmy owoce jarzębiny. Dla bardziej wprawionych w ręcznych robótkach wspaniałą ozdobą mogą być też zaplecione na szydełku gwiazdki. Donicę choinkową warto schować w jutowym worku lub otoczyć grubym sznurem. Efekt będzie świetny!

Papierowe ozdoby choinkowe możesz wykonać własnymi rękami

Jeśli decydujemy się na wystrój w stylu eko, nie powinniśmy zapominać także o pakowaniu prezentów. Kolorowe, plastikowe torby stają się coraz bardziej passé. Zaskoczmy swoich najbliższych przepięknie przygotowanymi podarkami, których opakowanie będzie przyjazne środowisku. Bardzo modne jest wkładanie prezentów do zwykłych, szarych kartoników, lub owijanie ich papierem bez nadruków. Na koniec, gotowy pakunek możemy ustroić kokardą z naturalnych surowców. Do środka, poza wymarzoną zabawką, książką lub inną niespodzianką, włożyć możemy garść sianka, pierniczki, laskę cynamonu, nadziane goździkami pomarańcze, czy gałązki iglastego drzewka. Super pomysłem będą także samodzielnie wykonane przetwory, takie jak konfitury lub nalewki. Wszystko będzie wyglądało bardzo imponująco, a zapach po otworzeniu paczki będzie obłędny i mocno kojarzący się ze świętami. Dodatkowo, jeśli zależy nam na tym, aby nasze działania były jak najbardziej eko, postarajmy się otwierać prezenty delikatnie. Dzięki temu zwiększymy prawdopodobieństwo na ponowne wykorzystanie opakowań w przyszłym roku lub na inną okazję.

Papierowe opakowania są zarówno eleganckie, jak i ekologiczne

Ekologiczny wystrój wnętrza na święta jest bardzo dobrym pomysłem. Jest to opcja zarówno przyjemna dla oka, wspomagająca dobro środowiska, ale także nie wymagająca dużych nakładów finansowych. Do dzieła! Czasu coraz mniej!


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *