Targi nieruchomości – czy warto iść?

targi obrazek
Strona główna » Targi nieruchomości – czy warto iść?

Zbliża się wiosna, a z nią w większych miastach organizowane są różnego typu targi, w tym również branży nieruchomości. Także w Trójmieście zapowiada się kilka takich imprez. Czy warto poświęcić weekend na spędzenie czasu wśród tysiąca wystawców domów i mieszkań? Warto! Poniżej wyjaśniamy, dlaczego.

Informacje od specjalisty na wyciągnięcie ręki

Targi nieruchomości są okazją do przedstawienia na zewnątrz swojej oferty m.in. przez deweloperów, którzy wśród wystawców stanowią większość. Oprócz nich, obecne są liczne biura nieruchomości, mające w swojej bazie tysiące ofert domów i mieszkań. Doradcy przedstawiają potencjalnym kupcom oferty sprzedaży nieruchomości, zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Na targach można również od razu dowiedzieć się więcej na temat kredytu hipotecznego, a także remontów, gdyż są tam obecni przedstawiciele bankowi i firmy zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych oraz profesjonalnych usług w tym zakresie.

maciej kiedrowicz

Na targi nieruchomości, jako opiekun inwestycji z rynku pierwotnego chodzę już od czterech lat. Są one świetną okazją do bezpośredniego porównania ofert deweloperów, a także do skorzystania z promocji targowych, które przygotowywane są specjalne na tę okazję. – mówi Maciej Kiedrowicz, specjalista ds. sprzedaży rynku pierwotnego w Tyszkiewicz Nieruchomości.

 

Najbardziej popularnymi sposobami poszukiwania wymarzonej nieruchomości, jest przeglądanie ofert w gazetach czy na portalach internetowych. Wszystko to i tak jednak wiąże się nieuchronnie z kontaktem z właścicielem czy biurem nieruchomości, w celu uzyskania informacji o interesującej nas ofercie. Targi są okazją ku temu, by takich szczegółów dowiedzieć się od razu i od ręki uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania, jakie przychodzą nam do głowy.

Wszystkim doradcom zależy na tym, by ich firma została zaprezentowana w jak najlepszym świetle. Dlatego nie tylko profesjonalnie doradzą przy zakupie nieruchomości, ale nierzadko proponują kawę, częstują słodyczami i rozdają różnorakie przydatne gadżety. Dzięki takim gratisom, nawet jeśli nie wyjdziemy z targów z rezerwacją na zakup nieruchomości, do domu nie uda nam się wrócić z pustymi rękoma.

Rabaty i prezenty warte tysiące

Wiele ofert mieszkań i domów, przyjmuje specjalnie na te wydarzenie inną, promocyjną cenę. Zniżki targowe nie mają żadnych ograniczeń, a wszystko zależy od deweloperów i właścicieli nieruchomości wystawianych na sprzedaż. Mogą one wynosić kilka tysięcy, ale rekordowe promocje potrafią obniżyć cenę mieszkania o nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Oprócz tego, deweloperzy na tego rodzaju wydarzeniach, starają się przyciągnąć do siebie klientów, oferując przy zakupie nieruchomości coraz bardziej oryginalne prezenty. Na ostatniej edycji targów Mieszkań i Domów, organizowanej w Trójmieście we wrześniu, można było otrzymać m.in. przygotowane przez architekta projekty wnętrz czy zagospodarowania terenu, a także tygodniowe wakacje w Zakopanem.

DSC_0026

Na targach nieruchomości aż roi się bardzo atrakcyjnych promocji dla klientów

Bardzo ciekawą opcją prezentu, dołączanego do zakupu domu czy mieszkania, są bony pieniężne i karty podarunkowe na wykończenie czy wyposażenie wnętrza. Wtedy nie dość, że cena nieruchomości jest niższa niż w standardowej ofercie, to można sporo zaoszczędzić na innych wydatkach, które i tak trzeba by było ponieść. Takie prezenty mogą mieć wartość od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Na zbliżających się targach w marcu i kwietniu, takich atrakcji również na pewno nie zabraknie. W Internecie ciężko o takie promocje i obniżki cen, dlatego warto zarezerwować sobie dwa weekendy – 5 i 6 marca oraz 2 i 3 kwietnia, i przeznaczyć je na wizytę na wiosennej edycji targów w Trójmieście. Oprócz znalezienia lokum dla siebie, możemy opuścić je z voucherem na dawno planowany urlop.

Praca domowa przed wizytą na targach

Jeśli na targi mieszkaniowe nie wybieramy się tylko z ciekawości, a naprawdę poszukujemy dla siebie domu lub mieszkania, warto zastanowić się bardzo konkretnie, co nas interesuje. Na targach prezentowana jest tak duża liczba ofert, że łatwo się w nich pogubić. Mając jednak wytyczne i znając swoje główne wymagania, oferta marzeń może ukazać się naszym oczom o wiele szybciej niż się spodziewamy.

Podstawowymi kryteriami, nad którymi powinniśmy się zastanowić przed wizytą na targach, są m.in. sam typ wymarzonej nieruchomości, jej lokalizacja (być może już wiemy, jaka dzielnica nas najbardziej interesuje), metraż, standard, wygodne połączenie do pracy, odległość od infrastruktury handlowo-usługowych czy terenów zielonych. Określenie takich wymagań, pomaga skupić się na konkretnych ofertach, bez tracenia czasu na przeglądanie nieruchomości, które kompletnie nas nie interesują.

DSC06604

Podczas targów można poznać wiele ciekawych inwestycji z Trójmiasta i okolic

Targi nieruchomości są niczym galeria handlowa, po której można spacerować godzinami, wybierając dla siebie najlepsze produkty. Wystarczy wiedzieć, czego się poszukuje, a specjaliści pomogą nam znaleźć to, czego szukamy. Jeśli widzimy na “sklepowej półce” nieruchomość podobną do naszej wymarzonej, warto spytać wystawcy o daną inwestycję, która przyciągnęła nasz wzrok. Czasami mocno widoczne są tylko pojedyncze propozycje, w których może nie odpowiadać nam metraż czy piętro. Bardzo prawdopodobne, że dany deweloper czy biuro nieruchomości, mają jeszcze do zaproponowania inne domy czy mieszkania z tej samej lub bardzo podobnej inwestycji.

Pasja do nieruchomości i targowi znajomi

Jedni pasjonują się motoryzacją, inni mieszkaniowymi inwestycjami i pracą deweloperów. Żeby przyjść na targi nieruchomości, nie trzeba być zdecydowanym na zakup domu czy mieszkania. Takie wydarzenia stale przyciągają osoby, które po prostu interesują się rynkiem trójmiejskim, i chciałyby na bieżąco wiedzieć, co, gdzie i za ile aktualnie się buduje.

Targi nieruchomości są ku temu niebywałą okazją, bo gdzie najlepiej uzyskać informacje jak nie u samego źródła? Hale wystawiennicze pełne są deweloperów i biur nieruchomości, którzy opowiedzą o wszystkich nowych inwestycjach, które aktualnie pną się w górę, przedstawią najnowsze standardy i rozwiązania. Poświęcając weekendowe popołudnie, można zapoznać się z setkami ofert z Trójmiasta i okolic. Ogromna liczba wystawców, pozwala zdobyć pełen obraz aktualnych trendów na rynku nieruchomości.

targi

Na targach nieruchomości, nie brakuje nawet miejsc urządzonych z myślą o najmłodszych

Niezależnie od wszystkich licznych korzyści, które mogą pomóc nam w wyborze wymarzonej nieruchomości, targi to okazja do spotkania z ludźmi, którzy szukają na nich tego samego co my. Oprócz aktualności z okolicy, można zyskać wiele cennych znajomości, co jest równie istotnym aspektem tego typu imprez.

Nierzadko na targach pojawiają się całe rodziny, które pomagają przy wyborze M4 swoim bliskim. Choć o zdanie i cenną radę, warto zapytać bardziej doświadczonych osób, w podejmowaniu ostatecznych decyzji lepiej kierować się własną intuicją.

Pierwsze targi edycji wiosennej już za tydzień, 5 i 6 marca w Amber Expo (Targi Mieszkań i Domów). Kolejne niecały miesiąc później, bo 2 – 3 kwietnia, tym razem w Ergo Arenie (Nowy Dom Nowe Mieszkanie). Będziemy obecni na obu tych wydarzeniach, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do naszego stoiska Tyszkiewicz Nieruchomości.

Wejdź na www.tyszkiewicz.pl i znajdź nieruchomość dla siebie.
Na targach będziesz miał okazję, spytać o nią naszych doradców osobiście
Do zobaczenia!

3 Comments

  • Konrad pisze:

    Te rabaty najczęściej wygląda sprawa tak, że są do wykorzystania jeśli zdeydujemy się niemal natychmiastowo. Niestety nie da się podjąć decyzji w tydzień czy dwa i rabat (przyznam że wysoki bo deweloperzy nawet 5% oferują) idzie w niebyt :)

  • pblechbud pisze:

    Jeśli ktoś w niedługim odstępie czasu planuje zakup mieszkania to z pewnością warto wybrać się na takie targi.

  • Madzia pisze:

    Dobrze jest się wybrać na targi nieruchomości, ponieważ możemy się sporo dowiedzieć na dany temat, rozeznać się co dzieje się na rynku i zadać potrzebne nam pytania. Szczególnie kiedy myślimy o zakupie nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *