Twój przyjaciel agent nieruchomości

Strona główna » Wpisy » Twój przyjaciel agent nieruchomości

Szukanie wymarzonej nieruchomości to dla większości kupujących wyzwanie. Decyzja o tym, czy ma to być dom, mieszkanie bądź działka, jest pierwszym krokiem, który należy podjąć. Nie stanowi on zwykle dużego problemu. Schody zaczynają się dalej. Czego właściwie szukam? W jakim miejscu chciałbym zamieszkać lub prowadzić biznes? Czy w tym wnętrzu będę czuł się dobrze? W wielu przypadkach wspomagamy się doradztwem rodziny bądź przyjaciół, gdyż to oni znają nas najlepiej. Wybór z pewnością ułatwi wizyta w doświadczonym biurze nieruchomości – tam również znajdziemy przychylną i pomocną dłoń.

Maciej-Kolberg

Maciej Kolberg, doświadczony agent biura Tyszkiewicz Nieruchomości, opowiedział, jak z jego perspektywy wygląda relacja między Klientem i doradcą.

Agent nieruchomości – Twoim nowym przyjacielem

Brzmi to nietypowo. Jednak zadowalająca transakcja właśnie na tym się opiera. Dobrze przygotowany do swojej pracy agent jest w stanie pomóc określić wymagania, doradzić Klientowi oraz, jeśli nastąpi taka potrzeba, wybić mu z głowy niezbyt trafne pomysły – co czasem bywa trudną przeprawą dla obu stron. Profesjonalny agent dąży do spełnienia potrzeb Klienta. Odczuwa wielką satysfakcję, gdy jego działania doprowadzą do szczerego uśmiechu Nabywcy po podpisaniu aktu notarialnego.

Więź ma znaczenie

Kontaktując się z biurem nieruchomości pierwszy raz, możemy być pozytywnie zaskoczeni, jak daleko idącą pomoc jesteśmy w stanie uzyskać. Oczywiście, możemy kierować się opiniami w Internecie lub poleceniem znajomych. Nawet jeśli osoby z naszego otoczenia nie miały żadnych doświadczeń z biurem, nie musimy się obawiać. Na pewno znajdziemy tam profesjonalne wsparcie. Dobry agent już od pierwszego telefonu chce poznać swojego Rozmówcę. Jeśli Klient dzwoni w sprawie konkretnej nieruchomości, w głowie agenta rodzi się wstępny obraz wymagań Poszukującego. W tym wypadku wie, jaki rodzaj nieruchomości wchodzi w grę, jaką rolę odgrywa cena oraz jakie oferty ze swojej bazy może zaproponować.

Kiedy Klient nie jest zdecydowany i szuka pomocy, doradca tym bardziej może się wykazać swoją wiedzą i doświadczeniem. Pierwsze minuty rozmowy opierają się na ustaleniu kryteriów poszukiwania, czyli podstawowych wymagań. Obie strony omawiają wyżej wymienione kwestie, a agent zaczyna szukać wstępnych propozycji spełniających potrzeby Zainteresowanego. Nie zdziwmy się gdy doradca zacznie nas wypytywać o sprawy prywatne, takie jak stan cywilny, potomstwo, charakter pracy czy hobby. Nie jest to oznaką jego wścibskiego usposobienia – on chce jak najlepiej poznać osobę, której pomoże podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Specjalista ma ogromną wiedzę dotyczącą nieruchomości, które oferuje. Jednak aby dobrać najkorzystniejsze propozycje, musi dowiedzieć się także wystarczająco dużo o swoim Kliencie.

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej pośrednik pozna Twoje potrzeby

Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej agent pozna Twoje potrzeby

Podczas spotkania twarzą w twarz, agent ma możliwość jeszcze dokładniej przyjrzeć się człowiekowi, nad którym sprawuje opiekę. W trakcie prezentacji nieruchomości, jest w stanie zaobserwować reakcje potencjalnego Nabywcy, które nie zawsze potrafi on wyrazić słowami. Pośrednik to po części psycholog. Jak najlepiej stara się dopasować sposób współpracy do temperamentu Kupującego. Zwraca uwagę na to, czy w konkretnym miejscu dana osoba czuje się swobodnie, wsłuchuje się w jej obawy oraz zapamiętuje cieszące ją aspekty.

Pomoc w każdym aspekcie

Po wybraniu odpowiedniej nieruchomości, dochodzi do kolejnego kroku, który spędza Nabywcy sen z powiek – transakcja. W głowie Kupującego pojawiają się wówczas niepokojące myśli: „Czy nikt mnie nie oszuka?”, „Nie znam się na tym”, „Co z moim kredytem?”. Nowy przyjaciel z pewnością nie pozwoli na tego typu zmartwienia. Pośrednik sprawdzi wszelkie aspekty prawne i wytłumaczy ewentualne niejasności. W przypadku kredytowania zakupu, wskaże kompetentną osobę, która udzieli wsparcia podczas dopełniania formalności. Klient może również poradzić się w kwestii doboru notariusza. Opiekun jest obecny także przy wydaniu nieruchomości. Prowadzi swojego Podopiecznego za rękę podczas całej procedury.

Pośrednik jest osobą, która chętnie poda pomocną dłoń podczas zakupu nieruchomości

Agent jest osobą, która chętnie poda pomocną dłoń podczas zakupu nieruchomości

Relacja dwustronna

Każda przyjaźń wymaga zaangażowania dwóch stron. Nie będzie owocna, kiedy starać się będzie tylko jedna z nich. Agent może dać z siebie wszystko, aby znaleźć idealną ofertę. Nic jednak z tego nie wyniknie, jeśli jego Klient nie będzie z nim współpracował. Zgłaszając się do biura, weźmy pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z drugim człowiekiem, który nie zawsze jest w stanie domyślić się czego oczekujemy. Poszukiwanie nieruchomości to proces złożony. Ważne jest, aby czynnie uczestniczyć w każdym etapie. Kiedy doradca przedstawia nam oferty, postarajmy się przekazać mu informację zwrotną, żeby wiedział, czy jego poszukiwania idą w dobrym kierunku. Jeśli mamy wątpliwości, mówmy o nich. Nie ukrywajmy przed pośrednikiem istotnych dla niego kwestii i podkreślajmy to, czego naprawdę chcemy. Inaczej będzie to droga donikąd i stracony czas dwóch stron, a całe zaangażowanie pójdzie na marne.

Osoba kupująca nieruchomość musi być świadoma, że ostateczna decyzja zawsze należy do niej, a agent ma za zadanie wskazać możliwości, podać pomocną dłoń i dbać o bezpieczeństwo swojego Klienta.

Poszukujesz pomocy w wyborze nieruchomości? Szukasz odpowiedniego nabywcy dla swojej własnej? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl

3 komentarze

  • hodaj pisze:

    Dobry tekst. W Polsce problem jest taki, że klient szukający nieruchomości nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele pracy ten agent wykonuje przy znalezieniu klienta na nieruchomość. Jaką macie przeciętną skuteczność tj. ile średnio wycieczek do danego mieszkania, zanim uda się je sprzedać? W niektórych przypadkach jest ciężko – szczególnie jeśli właścicielowi nie da się niczego przetłumaczyć…

  • Maciek pisze:

    niestety w ostatnim czasie bardzo trudno o dobrego solidnego agenta 🙁

    pozdrawiam
    Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *