Umowa rozszerzona – korzyści podjęcia współpracy na wyłączność

Strona główna » Wpisy » Umowa rozszerzona – korzyści podjęcia współpracy na wyłączność

Sprzedaż nieruchomości to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego niezależnie od naszego doświadczenia w tym temacie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura. Formą współpracy najczęściej polecaną przez biura nieruchomości jest umowa z klauzulą wyłączności. Wiąże się z nią wiele korzyści, zarówno dla strony sprzedającej nieruchomości, jak i dla agenta prowadzącego proces.

Budowanie atrakcyjnej oferty

Biorąc pod uwagę korzyści dla klienta, warto zacząć od samego przygotowania oferty. Profesjonalny agent nieruchomości ma ogromne doświadczenie i wie, jak najlepiej stworzyć zachęcającą ofertę. Dodatkowo, posiada on większe możliwości związane z promocją nieruchomości, zleca profesjonalną sesję zdjęciową, pomiary wnętrza, tworzy ciekawy opis z podkreśleniem najważniejszych atutów, z których czasem nie zdaje sobie sprawy nawet sam właściciel.

Promocja w wersji premium

Rodzaj umowy ma wpływ na promocję oferty. Zazwyczaj nieruchomości sprzedawane na zasadach wyłączności promowane są w wersji premium na wszystkich najważniejszych portalach internetowych, w social mediach oraz poprzez inne kanały zapewniające szeroki odbiór oferty przez potencjalnych klientów. Ogłaszając chęć sprzedaży nieruchomości samodzielnie, właściciel chcąc osiągnąć taką skalę dotarcia do poszukujących, byłby zmuszony zainwestować duże kwoty pieniędzy oraz sporo czasu.

Profesjonalny agent doradzi, podpowie i znajdzie najlepsze rozwiązanie, by jak najszybciej sprzedaż Twoją nieruchomość

Wyjątkowy kąsek

Oferta, która jest dostępna wyłącznie w jednym biurze staje się bardziej atrakcyjna dla poszukujących, ze względu na swoją niepowtarzalność. Ta sama nieruchomość wystawiona przez kilku pośredników, w różnej formie graficznej, a czasem nawet w różnych cenach, traci swoją wyjątkowość i niekiedy może wręcz wywoływać u potencjalnego kupca uczucie niepokoju. Oferta dostępna w jednym biurze jest swoistym dowodem dla potencjalnego kupującego, że propozycja jest poważna. Kilkukrotnie wystawiona oferta przestaje być „elitarna”.

Pełna opieka

Do oferty z umową na zasadach wyłączności dedykowany zostaje jeden agent, który staje się jej opiekunem, dba o jak najlepsze promowanie, kontroluje cały proces i przeprowadza obie strony transakcji „za rękę”, aż do wydania nieruchomości. Tu warto wspomnieć o ogromnej oszczędności czasu i nerwów związanych z odbieraniem telefonów od osób potencjalnie zainteresowanych, „odsiewaniem” mniej i bardziej zainteresowanych i samodzielnej prezentacji nieruchomości przez sprzedającego.

Agent nieruchomości przejmie wszystkie sprawy związane z przeprowadzeniem sprzedaży

Pewność sprzedaży

Nieruchomość sprzedawana na zasadach wyłączności jest dla agenta priorytetem i dzięki poczuciu pewności transakcji korzysta ze wszelkich dostępnych możliwości, by zapewnić finalizację procesu. Mówiąc wprost, agent wie, że umowa na wyłączność zapewnia szybką finalizację i dobrą cenę dla właściciela, a jemu pewne wynagrodzenie. Klienci decydując się na współpracę z biurem nieruchomości w oparciu o umowę rozszerzoną, na zasadach wyłączności, mogą być pewni, że zostaną świetnie przeprowadzeni przez agenta przez całą sprzedaż oraz, że ich transakcja będzie szybka, przyjemna i przede wszystkim bezpieczna.

Najczęstsze obawy sprzedających związane z podpisaniem umowy na zasadach wyłączności wiążą się z błędnym przeświadczeniem o tym, że „więcej znaczy lepiej”. Niektóre osoby martwią się, że dostępność oferty w jednym biurze ograniczy ilość potencjalnych kupców. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że biura nieruchomości nie zamykają się na współpracę z kolegami i koleżankami po fachu i prezentują swoje oferty także ich klientom. Wyłączność zapewnia wyjątkowość oferty, bezpieczeństwo i pewność transakcji, korzystną cenę oraz szerokie możliwości promocji.

Decydując się na współpracę w formie umowy rozszerzonej z klauzulą wyłączności zyskujesz czas, bezpieczeństwo i dobrą cenę transakcyjną


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *