Viva Magenta – wprowadź kolor roku 2023 do swojego wnętrza

Strona główna » Viva Magenta – wprowadź kolor roku 2023 do swojego wnętrza

Kolejne dwanaście miesięcy jest już za nami. Stary rok idzie w zapomnienie, a my zaczynamy szukać nowych inspiracji, które pozytywnie nastroją nas do życia przez najbliższy czas. Pomaga nam w tym Instytut Pantone, który cyklicznie przedstawia światu kolor, który będzie dominował w danym roku. Viva Magenta! Sprawdźmy, jak ta barwa nastroi nas tym razem.

Królowie kolorów

Warto zacząć od informacji, która może nurtować niektórych z Was – kto właściwie ustala, jaki kolor będzie rządził w określonym czasie, a także, jakimi kryteriami się kieruje ustanawiając ostateczną decyzję. Trendy w tym temacie od wielu lat ustala The Pantone Color Institute. Jest to amerykańska firma działająca w obszarze systemów będących wykorzystywanych przez branżę poligraficzną. Przedsiębiorstwo znane jest z opracowania własnej skali kolorów oraz wzorca barw. Od wielu lat marka ta jest uznawana za wyrocznię w określaniu trendów kolorystycznych. Rok do roku, instytut publikuje grafikę z najbardziej „gorącym” kolorem na nadchodzące 12 miesięcy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Haberman Fabrics (@habermanfabrics)

Co ma wpływ na wybór koloru?

Na ostateczną decyzję dotyczącą konkretnej barwy wpływa wiele istotnych czynników. Proces selekcji opiera się na szerokich przemyśleniach i bardzo drobiazgowej analizie wszelkich trendów i upodobań. Eksperci Pantone przykładają wagę do tego, czego w danej chwili od życia oczekuje społeczeństwo, jakie są jego cele oraz na jakich rzeczach się skupia. Analizowane są najróżniejsze dziedziny, takie jak przemysł modowy, design, nawyki, styl życia, nowe technologie, rozrywka, a nawet najczęściej odwiedzane kierunki w trakcie podróży. Specjaliści zdobywają szeroką wiedzę z zakresu trendów w mediach społecznościowych, wydarzeń, które mogą przykuwać globalną uwagę, a także problemów, z jakimi boryka się nasz świat i na tym opierają swoją decyzję w wyborze pożądanej barwy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Victoria Pérez Castillo (@enverodeco)

Viva Magenta – kolor roku 2023

Jaki kolor będzie dominował w najbliższych miesiącach? Przedstawiamy barwę Viva Magenta! Jak specjaliści opisują ten kolor? Jest to niecodzienne połączenie zimnych i ciepłych odcieni tworzących ostatecznie barwę żywiołową, mocną, odważną, będącą zarazem ciepłą i pełną łagodności. To prawdziwie wyjątkowy odcień czerwieni, napawający nas nową energią. To wyjątkowy kolor, oddający charakter wyjątkowych czasów, w jakich się znajdujemy. Łączy przeszłość z przyszłością oraz faktyczną rzeczywistość fizyczną z tą wirtualną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez cabeceiras.pt (@cabeceiras.pt_store)

Nowe trendy w Twoim wnętrzu

Jak najlepiej wykorzystać kolor roku 2023 w naszych mieszkaniach, domach czy biurach? Z racji tego, że barwa jest dość mocna, trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić z jej ilością. Każdy kolor roku, ma przypisaną do siebie paletę pasujących barw. Viva Magenta będzie świetnie współgrać z bielą, umożliwiając stworzenie eleganckiej i czystej przestrzeni. Kolejną barwą, z którą warto połączyć ten kolor jest czerń, zwłaszcza jeśli zależy Ci na wrażeniu luksusu i pewnego rodzaju drapieżności. Wielbicielom przytulnych wnętrz poleca się połączenie beżu z akcentami barwy Viva Magenta. Stylową przestrzeń osiągniesz dodając szarość, która wydobędzie nieco chłodnych tonów z odcienia czerwieni. Jeśli lubisz nieco zaszaleć, połącz kolor Viva Magenta z ciemną i głęboką zielenią.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aina Marcaida (@ain_art_studio_ph)

Viva Magenta może zostać wykorzystana we wnętrzu na wiele sposobów. Mimo, mocnej barwy świetnie będzie wyglądać na ścianie. Warto jednak zwrócić uwagę, aby była to jedna ściana na tle stonowanych kolorów. W innym wypadku możemy nieco przytłoczyć naszą przestrzeń. Bardzo dobrze w tym wyjątkowym kolorze, będą wyglądały różnego rodzaju tekstylia i dodatki, takie jak poszewki na poduszki, zasłony, ramki, zegar czy świeczki. Jeśli chcemy zaszaleć nieco bardziej możemy wprowadzić do naszego wnętrza przyciągającą wzrok sofę, czy fotel w tej energetycznej barwie.

Przywitaj kolor roku 2023 i nastrój się na kolejne dwanaście miesięcy.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.