Wirtualny spacer – świetne rozwiązanie przy wyborze nieruchomości

Strona główna » Wpisy » Wirtualny spacer – świetne rozwiązanie przy wyborze nieruchomości

Po wybuchu epidemii koronawirusa kontakt z Klientem i spotkania na żywo w celu przedstawienia oferty nieruchomości stały się bardzo utrudnione. Zaistniała sytuacja w pewien sposób zmusiła agentów do wykorzystywania interaktywnych rozwiązań w celu nawiązania relacji z osobami poszukującymi i chcącymi sprzedać nieruchomość. Możliwości związane ze zdalną komunikacją z klientem zdecydowanie poszły na przód. Jedną z opcji na bezpieczne przedstawienie oferty jest wirtualny spacer, który po kilku latach istnienia narodził się na nowo i został doceniony jako świetna forma prezentacji mieszkania, domu, a nawet działki.

Czym jest wirtualny spacer?

Wirtualnym spacerem nazywamy prezentację nieruchomości w formie interaktywnej prezentacji graficznej. Do jej tworzenia wykorzystuje się panoramiczne zdjęcia sferyczne, dzięki którym możliwe jest ukazanie wnętrza całości pomieszczenia na jednym zdjęciu w 360 stopniach. Wszystko to daje możliwość „przechadzania” się po nieruchomości w każdym kierunku. Osoba oglądająca nieruchomość ma wrażenie, jakby faktycznie znajdowała się w środku danego mieszkania czy domu. Oglądający może odwiedzić wszystkie pomieszczenia w nieruchomości, oddalić lub przybliżyć konkretne elementy czy zmienić widok podglądu. Zadaniem wirtualnego spaceru jest jak najlepsze ukazanie nieruchomości dzięki możliwości samodzielnego, interaktywnego poruszania się po niej, bez konieczności fizycznej obecności we wnętrzu.

Jakie korzyści czerpie z tego Klient?

Dla sprzedającego dużym plusem z wykorzystania spaceru interaktywnego z pewnością będzie oszczędność czasu i możliwość uniknięcia dużej ilości prezentacji na żywo w nieruchomości. Osoba poszukująca nieruchomości, zamiast wychodzić z domu i narażać swoje zdrowie, może nie zdejmując z nóg kapci dowiedzieć się jak wygląda nieruchomość, która wpadła jej w oko i zdecydować czy warto poświęcać czas na odwiedziny na żywo. Jest to szybka weryfikacja trafności ofert pod konkretne potrzeby.

Dzięki wirtualnemu spacerowi możemy poznać także wiele przydatnych informacji na temat nieruchomości, takich jak jej stan, wielkość poszczególnych pomieszczeń, układ, umeblowanie czy standard. Tego rodzaju technologia pobudza zainteresowanie poszukującego, angażuje go oraz pomaga w lepszym stopniu niż na zwykłych zdjęciach wyobrazić sobie siebie w konkretnym miejscu.

Jakie korzyści czerpie agent?

Nie tylko Klienci doceniają przydatność wirtualnych spacerów. Agenci nieruchomości także zauważają w nich plusy dla siebie. Dzięki nim mogą w szybki sposób poznać potrzeby swojego Klienta. Dodatkowo, już przy pierwszym kontakcie mogą odrzucić propozycje, które nie do końca trafiają w oczekiwania strony poszukującej. Wraz ze swoim Klientem dokonują wstępnej selekcji. Agent może w szybki sposób podpatrzeć jaki styl podoba się Klientowi, czy preferuje większą czy mniejszą przestrzeń. Zdarzyć się może także, że po przespacerowaniu się po danej nieruchomości Klient kompletnie zmieni swoje dotychczasowe oczekiwania.

Tego typu kontakt może pomóc w poznaniu drugiej strony i nawiązaniu pozytywnej relacji, co jest niezmiernie ważnym aspektem w branży nieruchomości. Agent nieruchomości może także zweryfikować realne zainteresowanie Klienta poszukiwaniami i faktyczną chęć zakupu, bez potrzeby spotkania. Klient, który oglądał mieszkanie bądź dom za pomocą wirtualnego spaceru, jest wstępnie zaznajomiony z tematem i jego chęć wizyty na żywo z pewnością wiązać się będzie z bardziej konkretnymi planami. Koniec końców, dla pośrednika jest to oszczędność jego bardzo cennego czasu.

Technologia idzie do przodu, a nasze biuro wraz z nią. Dla wygody i bezpieczeństwa naszych Klientów wprowadzamy usługę wirtualnych spacerów do wybranych ofert. Zapraszamy serdecznie do zwiedzania.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *