Wnętrze w stylu eklektycznym – czas zaszaleć!

Photo by Louis Hansel on Unsplash
Strona główna » Wpisy » Wnętrze w stylu eklektycznym – czas zaszaleć!

Kupiłeś dom lub mieszkanie i zastanawiasz się, jak je urządzić? A może Twoje wnętrze potrzebuje zmiany? Istnieje wiele trendów dotyczących urządzania wnętrz. Jeśli trochę znudziły Ci się bardzo modne propozycje w stylu skandynawskim, prostota i stonowane kolory, warto abyś dał się ponieść odrobinie szaleństwa. Inspiracje znajdziesz w stylu eklektycznym.

Eklektyczne wnętrze łączy w sobie elementy z różnych stylów. To świetna opcja dla osób, które nie do końca potrafią się zdecydować na jedną konwencję. Wszystko polega na umiejętnym łączeniu i stworzeniu pewnego rodzaju „misz-maszu” w naszej nieruchomości. Mimo, iż robimy totalną mieszankę, musimy uważać, by wszystko wyglądało spójnie – dzięki temu uzyskamy zapierający dech w piersiach efekt.

Photo by Devon Janse van Rensburg on Unsplash

Photo by Devon Janse van Rensburg on Unsplash

Kto najlepiej odnajdzie się w tego typu wnętrzu? Z pewnością będą to osoby kreatywne, o wielu pasjach, które nie lubią nudy i statyczności. Możliwość łączenia ze sobą przedmiotów, które na pierwszy rzut oka wydają się być z kompletnie „innej bajki” daje nam sposobność do wyeksponowania wszystkich rzeczy, które lubimy, czy różnego rodzaju zbiorów. Takie rozwiązanie na pewno spodoba się zapalonym podróżnikom, lubiącym trzymać na widoku pamiątki z różnych krajów. Miłośnicy mody, artyści, czy osoby o kompletnie postrzelonych zainteresowaniach – ten styl jest dla nich. W eklektycznym wnętrzu nic nie będzie ich ograniczać i będą mieli szansę stworzyć niecodzienną ekspozycję składającą się z różnorodnych mebli, obrazów, wzorów, kolorów czy tekstyliów.

kaboompics.com

kaboompics.com

Jak stworzyć zaplanowany „chaos”? Mimo, iż styl eklektyczny polega na łączeniu ze sobą różnych przedmiotów, warto zaakcentować jeden motyw, który będzie przyciągał wzrok. Może nim być mocny wzór na ścianie, firana w odważnym kolorze lub niebanalny mebel. Elementy powinny zapadać w pamięć. Jeśli nie chcemy, by nasze wnętrze sprawiało wrażenie nieuporządkowanego, dobrze jeśli dla każdego przedmiotu wyznaczymy miejsce i zastosujemy symetrię podczas urządzania. Projektując całe mieszkanie w stylu eklektycznym, świetny efekt zbuduje powtórzenie jednego konkretnego koloru, kształtu, wzoru lub faktury w każdym z pomieszczeń. Ten zabieg uspójni całość.

Photo by Dallin Hassard on Unsplash

Photo by Dallin Hassard on Unsplash

Dajmy się ponieść wyobraźni i nie bójmy się mieszania nieoczywistych elementów. Niech stare połączy się z nowym, twarde z miękkim, eleganckie z surowym, czy błyszczące z matowym! Wszelkie kontrasty są tu mile widziane. Wielka szafa ze zdobieniami lub łóżko ze złotą ramą z pewnością stworzą świetny efekt w minimalistycznej sypialni. Nie bójmy się bogatych zdobień! Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie delikatnych i jasnych kolorów jako tła dla reszty wyposażenia naszego wnętrza. Ważne, by wszystko było do siebie dobrane ze smakiem, co wymaga pewnego rodzaju wyczucia i artystycznego oka do mieszania faktur, kolorów i przedmiotów z różnych stylów.

kaboompics.com

kaboompics.com

Przed zabraniem się za urządzanie wnętrza w stylu eklektycznym, warto wcześniej poszukać inspiracji. W Internecie znaleźć można wiele zdjęć pokazujących ciekawe połączenia. Są to na przykład mieszanki bardzo stylowych mebli z tymi mocno nowoczesnymi lub ciekawie umieszczone elementy orientalne czy etniczne. Najlepiej jeśli któryś styl przeważa. Jeśli stawiamy na stylowe meble, dodajmy do nich mniejszą ilość designerskich krzeseł. Dobrze gdy mamy w głowie pewien plan i się go trzymamy – w innym wypadku zamiast wnętrza w stylu eklektycznym wyjdzie nam jeden wielki bałagan.


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *