Z rodzicami czy na swoim?

Strona główna » Wpisy » Z rodzicami czy na swoim?

Zakończył się rok akademicki, a z nim wielu absolwentów zastanawia się nad dalszymi planami na przyszłość – również mieszkaniowymi. Jakie opcje warto rozważyć, gdy nie chcemy już wynajmować pokoju z rówieśnikami?

Koniec studiów i co dalej?

Zmiany w życiu związane z mijającym czasem zawsze niosą ze sobą sporo emocji. Jednym z bardziej przełomowych momentów może być zakończenie edukacji i zdobycie wyższego wykształcenia. Gdy status studenta nie jest już ważny, a priorytetem staje się chęć ustatkowania i znalezienia własnego lokum, warto zacząć myśleć o zakupie własnej nieruchomości.

959916_raw

Pierwsze wrażenie już przy oglądaniu zdjęć danej nieruchomości, w wielu przypadkach może być decydujące

Wśród tysięcy ofert dostępnych na rynku, bardzo ciężko znaleźć tę, która rzeczywiście będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom w stu procentach. Już sam początek poszukiwań może okazać się bardzo czasochłonny. Rynek pierwotny czy wtórny? Przedmieścia czy centrum? Dom czy mieszkanie? Te i inne pytania, to kropla w morzu charakterystyki wymarzonej nieruchomości. Przed samą decyzją o przeprowadzce, warto zatem podsumować wszystkie oczekiwania i potrzeby względem nowego miejsca zamieszkania, a poszukiwania staną się przyjemnością.

Przeglądanie zdjęć mieszkań i domów na sprzedaż może być prawdziwą frajdą, bo pokazują przecież w jakich wnętrzach będziemy spędzać czas każdego dnia. Wyobraźnia i emocje wtedy pracują intensywniej, a mikrosekundy poświęcone na oglądanie danej oferty decydują nawet o tym, czy warto poświęcić jej więcej uwagi. Fotografie mogą przyczynić się do kliknięcia w daną ofertę bądź ominięcia jej wśród całej masy innych ogłoszeń, a następnie decyzji o kupnie. Podobną rolę mają opisy, na które klienci poszukujący zwracają uwagę w drugiej kolejności.

Zmotoryzowani wolą przedmieścia

Od lat normą jest, że młodzi ludzie uczący się poza granicami swoich rodzinnych miejscowości, wynajmują pokoje w studenckich miastach. Największą popularnością cieszą się lokalizacje w pobliżu uczelni. W Gdańsku będą to kolejno Przymorze, Oliwa, Wrzeszcz oraz Zaspa. Na czas studiów, kiedy korzysta się jeszcze głównie z komunikacji miejskiej, te dzielnice są najlepszym wyborem. Wynajmując jednak kilka lat pokój w mieszkaniu studenckim, podsumowanie kosztów po kilku latach może nieco zaskoczyć. Comiesięczne opłaty mogą przecież stanowić już ratę kredytu i spłacać naszą własną nieruchomość.

pexels-photo-64687-large

Wszyscy ci, którzy mają swój samochód, wolą mieszkać poza centrum miasta i dojeżdzać wygodnie do pracy zamiast podróżować komunikacją miejską

Dla zmotoryzowanych lokalizacja nie będzie już jednak wybierana ze względu na położenie w okolicy przystanku ZTM czy Szybkiej Kolei Miejskiej. Gdy absolwent chce się już usamodzielnić, jest w związku bądź już po ślubie, a do tego planuje potomstwo, parametry idealnej nieruchomości nieco się zmieniają. Wtedy na atrakcyjności zyskują podmiejskie lokalizacje, które gwarantują doskonały dojazd do pracy w centrum miasta, a jednocześnie więcej powierzchni użytkowej niż mieszkanie w bloku. Korzystanie z samochodu będzie wygodniejsze i szybsze, a posiadana nieruchomość bardziej komfortowa i przestronna.

Oprócz zyskania dodatkowych metrów kwadratowych przy wyborze nieruchomość za miastem, istotny czynnik również ulegający wtedy zmianie, to oczywiście cena. Przykładowo dwu- lub trzypokojowe mieszkania na Osiedlu Pogodno, można kupić za kwotę sporo niższą niż mieszkania o podobnym metrażu, zlokalizowane jednak w popularnych dzielnicach Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Mieszkania na sprzedaż w Rokitnicy proponują dodatkowo wybór pomiędzy poddaszem a ogrodem, zapewniającymi dodatkową powierzchnię.

D

Widok od strony ogródka na mieszkania Osiedla Pogodno w Rokitnicy

Dużym atutem inwestycji przy ulicy Jaworowej Rokitnicy jest fakt, że mieszkania są bezczynszowe oraz dostępne w programie kredytowym Mieszkanie dla Młodych. Mimo problemów, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w kontekście przyznawania pieniędzy z programu, Osiedla Pogodno te zawirowania nie dotyczą. Termin odbioru zaplanowany na początek przyszłego roku sprawia, że oczekiwanie na wypłatę funduszu na mieszkanie, związane z ogromnym zainteresowaniem MdM, nie stanowi dla dewelopera większego problemu. Zakupione mieszkanie już za kilka miesięcy będzie gotowe, a nowi właściciele już na wiosnę będą mogli cieszyć się własną przestrzenią.

Inwestycja w nieruchomości zapewni spokojną przyszłość

Chyba żaden świeżo upieczony absolwent na początku swojej kariery zawodowej, nie myśli jeszcze o dalekiej przyszłości. Po przepracowanych jednak kilku miesiącach, a potem latach, kiedy studenckie czasy dawno poszły w zapomnienie, plany na przyszłe lata stają się coraz wyraźniejsze.

Młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze ogromnej puli oszczędności zwykle chcą, by wszelkie zainwestowane pieniądze przyniosły wymierny zysk. Atrakcyjną propozycją opłacalnej nieruchomości może być Osiedle Sasankowe, zlokalizowane w sąsiedztwie Pruszcza Gdańskiego. Mieszkania od dewelopera Rot-Dom zlokalizowane są w sąsiedztwie Pruszcza Gdańskiego, niedaleko przystanków kursujących bezpośrednio zarówno do Pruszcza jak i do Gdańska.

DSC06604

Budynki o ciekawej architekturze zdecydowanie wyróżniają się na tle innych zabudowań w Rotmance. Mieszkania są świetnie nasłonecznione dzięki idealnemu ustawieniu bloków względem stron świata. Młodzi kupujący nieruchomość mają do dyspozycji balkony lub w przypadku lokali umiejscowionych na parterze – ogrody. Do wyboru są mieszkania o różnych metrażach i rozmieszczeniu pokoi, co gwarantuje dobranie idealnej opcji dla stawianych przez przyszłych właścicieli nieruchomości oczekiwania.

Przy prostej kalkulacji łatwo wyliczyć, że przy takiej inwestycji jak Osiedle Sasankowe, opłaca się inwestować pieniądze w nieruchomości. Oprócz kawalerki, której cena kształtuje się na poziomie 121 tysięcy złotych, warto zwrócić uwagę na mieszkania dwupokojowe za niecałe 200 tysięcy. Takie mieszkanie, nawet przy zakupie na kredyt, szybko można spłacić i cieszyć się własnymi czterema kątami. Dla porównania, za podobną nieruchomość na jednej z najpopularniejszych gdańskich dzielnic – Przymorzu, trzeba zapłacić już blisko 270 tysięcy złotych. Jeśli dojdą do tego opłaty przeznaczone na ewentualny remont i wykończenie wnętrz, kwota przeznaczona na zakup mieszkania, może urosnąć do ogromnych rozmiarów.

Karolina-2 Mieszkania w Rotmance na Osiedlu Sasankowym mogą być doskonałą alternatywą dla usamodzielniającego się studenta. Zamiast wynajmować przez kolejne lata pokój w mieszkaniu, może zainwestować w nieruchomość w dobrej cenie i urządzić ją już według własnego gustu. – o opłacalności zakupu mieszkań deweloperskich na przedmieściach mówi Karolina Samulewicz, Specjalista ds. sprzedaży rynku pierwotnego.

Nieruchomość to spory wydatek, jednak jednocześnie taki, który przez wiele lat może przynosić stały dochód. Warto zatem przed odkładaniem pieniędzy na konto, pomyśleć o zainwestowaniu ich w mieszkanie na wynajem. Zaciągnięty kredyt hipoteczny będzie spłacał się sam, a po latach oprócz oszczędności, na koncie pojawi się nieruchomość, którą przecież można zaaranżować na własny użytek. Inwestycja obok Pruszcza oferuje w cenie już od 121 tysięcy złotych kawalerki, które można zaaranżować na dwa pokoje,. Za taką cenę lokalizacje w pobliżu centrum miasta raczej na próżno szukać podobnej, tak atrakcyjnej kosztowo oferty.

Stajesz przed wyborem pierwszej własnej nieruchomości? Wiesz, gdzie nas znaleźć 🙂 Wejdź na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53! Czekamy na Ciebie w czterech oddziałach w Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie i Bytowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *