Zakup działki w okresie jesienno-zimowym – dlaczego warto

Strona główna » Zakup działki w okresie jesienno-zimowym – dlaczego warto

Poszukiwanie działki głównie kojarzy się z towarzystwem wiosennego lub letniego klimatu. Zainteresowani chętnie udają się na prezentacje nieruchomości gruntowych w słoneczne dni. Zachmurzone niebo, zimny wiatr i mróz zachęcają prędzej do wślizgnięcia się pod ciepły koc, niż przemierzania terenów w poszukiwaniu miejsca pod budowę. Mimo to, zakup działki jesienią lub zimą może nieść za sobą wiele korzyści, na które warto zwrócić uwagę.

Czas na planowanie

Ważne decyzje i projekty należy dobrze rozplanować w czasie. W momencie podjęcia decyzji o budowie domu, chęci założenia biznesu agroturystycznego czy zakupu miejsca do własnej rekreacji, warto mieć wystarczająco wcześnie na oku odpowiednią działkę. Oczywistym jest, że pierwsze fundamenty stawiać zaczniemy dopiero wiosną, jednak zyskujemy czas na dobre przemyślenie i zaprojektowanie naszej wizji. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że przy zakupie działki musimy być przygotowani na kwestie formalne i zebranie potrzebnych dokumentów, co może trochę potrwać.

Poznaj działkę w trudnych warunkach

Stojąca woda, podtopienia i inne nieprzyjemności – chyba nikt z nas nie chciałby przekonać się o faktycznej kondycji działki po jej zakupie. W okresie jesienno-zimowym, gdy mamy do czynienia z silnymi opadami, dużą ilością wody oraz mrozem, możemy w pełni przekonać się o tym, jak zachowuje się wybrana przez nas działka w trudnych warunkach atmosferycznych. Tu istotne znaczenie ma także droga dojazdowa i to w jakim jest stanie podczas opadów śniegu czy deszczu. Jest to ważna informacja na przyszłość, dlatego warto poszukać plusów w brzydkiej aurze.

Porównaj wygląd o rożnych porach roku

Jeśli mamy na oku lokalizację, w której chcielibyśmy kupić nieruchomość, wybraną ze względu na piękne widoki, zieleń i zapierające dech w piersiach krajobrazy, warto byśmy sprawdzili, czy wymarzone miejsce równie pięknie prezentuje się po opadnięciu liści i przy zachmurzonym niebie. To ważny element dla osób, które przywiązują dużą wagę do kwestii wizualnych swojego miejsca do życia lub wypoczynku.

Większy wybór

Tak, jak wspominaliśmy na początku, rzadko kiedy ludzie decydują się na prężne poszukiwania działki w okresie jesienno-zimowym. Co za tym idzie, śmiałkowie, którzy nie boją się deszczu i mrozu mają większy wybór i nie muszą czuć oddechu innych zainteresowanych na plecach. Mają oni więcej czasu na przemyślenie swojej decyzji i możliwość obejrzenia kilku nieruchomości bez stresu, że ktoś ich ubiegnie.

Pole do negocjacji

Kolejnym bardzo dużym plusem związanym z zakupem nieruchomości gruntowej jesienią lub zimą jest potencjalna możliwość uzyskania obniżki. W związku z mniejszym zainteresowaniem działkami w tym czasie, możemy spróbować podjąć wyższego rzędu negocjacje ceny ziemi z właścicielem. Zwłaszcza jeśli zależy mu na szybkiej sprzedaży i nie może pozwolić sobie na wyczekiwanie transakcji do wiosny.

Jeśli przekonały Cię argumenty o tym, że warto kupić działkę zimą lub jesienią, zapoznaj się ze wszystkimi wspaniałymi ofertami z okolic Trójmiasta, Kaszub i Kociewia, dostępnymi w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości. Agenci chętnie zaprezentują wybrane propozycje nawet w kiepskiej pogodzie.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.