Zamień “puste gniazdo” na nowe mieszkanie

Strona główna » Zamień “puste gniazdo” na nowe mieszkanie

Po dobrych kilkunastu latach „pełnej chaty”, na większość rodziców przychodzi moment, by pożegnać swoje dzieci wkraczające w dorosły świat. Na początku jest to rozłąka spowodowana studiami, leczona wspólnymi weekendami, jednak zazwyczaj po odebraniu dyplomu młodzi nie wracają już na stałe do rodzinnych domów. Zostawiają rodzicom tzw. puste gniazdo, z którym trzeba sobie jakoś poradzić. W związku z tym, obserwujemy sporo klientów w okolicach 50-tki, chcących sprzedać dużą nieruchomość i zastąpić ją małym mieszkaniem idealnym dla bezdzietnej pary. Dziś o korzyściach wynikających z takiego rozwiązania oraz kilka przykładów świetnych ofert dla szukających kompaktowej nieruchomości w Trójmieście i okolicach.

Małe mieszkanie – małe opłaty

Zacznijmy od tego, dlaczego warto zdecydować się na zmianę mieszkania na mniejsze. Po pierwsze, są to kwestie oszczędności. Typowa czteroosobowa, bądź większa rodzina, zajmuje minimum trzypokojowe mieszkanie. Zwykle jednak są to większe nieruchomości, aby każdy domownik czuł się komfortowo. Duże mieszkanie to duży czynsz oraz wysokie opłaty za ogrzewanie, czy prąd. Oczywiście, mniejsza liczba osób wpływa na stan rachunków, jednak mimo wszystko, aby dobrze ogrzać mieszkanie srogą zimą, musimy włączyć kaloryfery we wszystkich pomieszczeniach. Opłaty do spółdzielni podliczane są także ze względu na metraż i liczbę pokoi.

Kup nowe i zarób

Kolejna kwestia to opcja dodatkowego zarobku. Po sprzedaży dużego mieszkania, bądź domu, mamy wystarczające fundusze na zakup mniejszej nieruchomości. Jeśli zdecydujemy się na opcję poza centrum miasta, z pewnością zostanie nam niezła suma, którą możemy przeznaczyć na własne przyjemności, realizację odkładanych wcześniej planów, czy wsparcie finansowe naszych dzieci. Czasem zdarza się, że za cenę poprzedniej nieruchomości jesteśmy w stanie kupić dwie mniejsze, czy wykorzystać środki na generalny remont nowego lokum.

Miejsce tylko dla Ciebie

Niektórzy rodzice bardzo źle znoszą rozstanie ze swoimi dziećmi. Każdy kąt w domu przypomina im o rozłące i bolesnym braku. Dodatkowe, niewykorzystane pokoje wprawiają ich w uczucie przygnębienia. Jeśli nie mamy pomysłu na aranżację powstałej przestrzeni, warto mocno zastanowić się nad zmianą nieruchomości na mniejszą. Przy okazji, mniejszy metraż wpłynie na częstsze spędzanie czasu z małżonkiem, co z pewnością poprawi humor i zapełni pewnego rodzaju domową pustkę. Czy nie cudownie mieć w końcu miejsce wyłącznie dla siebie?

Nie bój się zmian

Zmiana mieszkania łączy się z możliwością wprowadzenia dodatkowych, ciekawych zmian w życiu. Jedną z nich jest wybór wymarzonej, nowej lokalizacji. Po wyprowadzce dzieci, pod które wcześniej dopasowywaliśmy wybór nieruchomości względem komunikacji miejskiej, szkół, przedszkoli, zajęć dodatkowych czy miejsca zamieszkania pomocnych dziadków, możemy wreszcie zamieszkać tam, gdzie zadowoleni będziemy my. Wiele par decyduje się na zakup nieruchomości w zupełnie innym mieście, z dala od głośnego centrum, czy nawet na wsi. Jeśli zawsze chcieliśmy mieć mieszkanie blisko morza, ale naszym dzieciom wcześniej utrudniałoby to życie, teraz możemy w końcu spełniać swoje marzenia!

Mimo, iż wyprowadzka domowników, często wiąże się z bolesnymi momentami, warto poszukać plusów z tej sytuacji, do jakich należeć może, między innymi, nowe mieszkanie. Nowe miejsce do zamieszkania może być bardzo ekscytującą przygodą. Warto być otwartym i nie zamykać się na możliwości, jakie niesie ze sobą życie. Wyprowadzka dzieci może być świetną okazją do rozpoczęcia kolejnego, fascynującego etapu.


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.