Zamieszkaj z psem w Trójmieście

Strona główna » Wpisy » Zamieszkaj z psem w Trójmieście

Posiadanie czworonoga wiąże się zarazem z wielką radością, jak i dużą odpowiedzialnością. Wielbiciele psów mieszkający w dużych miastach często stoją przed wyzwaniem związanym z zapewnieniem swojemu pupilowi jak najlepszych warunków życia oraz możliwości wybiegania się na świeżym powietrzu. Niektórzy obawiając się, że miejska dżungla nie nadaje się dla psa, rezygnują z jego posiadania. Czy naprawdę żyjąc w mieście należy porzucić swoje marzenia o kudłatym przyjacielu? Nie ma takiej potrzeby! Gdynia i Gdańsk są świetnie przystosowane do potrzeb „psiarzy”.

Trójmiasto kocha czworonogi

Świetnie przygotowana infrastruktura dla zwierząt Gdyni i Gdańska zapewniła tym miastom miejsce w czołówce w Rankingu Dzielnic portalu Otodom właśnie w tej kategorii. Z 12 badanych polskich miast Gdynia znalazła się na drugim, a Gdańsk na trzecim miejscu pod względem dostępności przestrzeni dostosowanej do czworonogów, takiej jak parki, wybiegi czy tereny zielone. W badaniu ankietowani zwracali także uwagę na bliskość dobrze ocenianych punktów weterynaryjnych.

Gdańsk i Gdynia są świetnie przystosowane do psich potrzeb

Zalesiona Gdynia sprzyja spacerom

Jakie gdyńskie dzielnice najbardziej zachęcają do zamieszkania z czworonogiem? Najlepszy wynik uzyskał Wielki Kack. Duży wpływ na ten sukces z pewnością ma obecność osad leśnych, takich jak Gołębiewo i Tasza, które zachęcają do wspólnych spacerów na świeżym powietrzu. Dodatkowo dużym plusem jest bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Kolejna doceniona dzielnica Gdyni to Redłowo i jej gęsto porośnięte lasem tereny. Na Kępie Redłowskiej usytuowany jest rezerwat przyrody. Mamy tam także do dyspozycji wybrzeże klifowe, gdzie możemy hasać wspólnie z naszymi czworonogami. Na pewno będą bardzo zadowolone z tak emocjonującego spaceru. Na trzecim miejscu wśród gdyńskich dzielnic znalazły się Działki Leśne.

Gdynia oferuje wiele terenów leśnych idealnych na spacery z psem

Gdańskie dzielnice ze świetnym wynikiem

W Gdańsku największą przewagę pod względem dostępności infrastruktury przygotowanej dla zwierząt zdobyło Brzeźno. Zaraz po nim na podium znalazły się Żabianka oraz Przymorze Wielkie. Wszystkie z tych dzielnic położone są w okolicy Parku Reagana, który jest idealnym miejscem do spacerów z psem, ze względu na liczne zielone place, ścieżki leśne oraz wybiegi, gdzie pupile mogą wspólnie oddawać się szalonym zabawom. Bardzo dobrą wiadomością dla wielbicieli czworonogów z pewnością będzie fakt, że prawie wszystkie dzielnice Gdańska uzyskały wynik niespadający poniżej 4 punktów, na 5 możliwych do osiągnięcia.

W Gdańsku znajdziesz wiele miejsc do zabawy z psem na świeżym powietrzu

Z psem na plażę

Ogromnym plusem życia w Trójmieście jest bliskość morza, które kochają nie tylko ludzie, ale także zwierzaki. Jak przedstawiają się możliwości korzystania z trójmiejskich plaż w towarzystwie psa? Wyprowadzając z błędu osoby, które myślały, że w sezonie letnim nie będą mogły wykąpać w morzu swojego czworonoga, informujemy, że większość gdańskich plaż jest dostępna dla czworonogów przez cały rok. Obostrzenia dotyczą tylko kilku kąpielisk, na które w okresie od początku maja do końca sierpnia nie wolno wprowadzać zwierząt. Są to wybrane kąpieliska należące do Jelitkowa, Brzeźna, Stogów i Sobieszewa.

Zabierz psa na trójmiejskie plaże

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że w Gdańsku istnieje specjalnie przygotowana plaża dla psów pomiędzy wejściami 34 i 36 w Brzeźnie. Miejsce to zostało nazwane Psią Stacją i jest wyposażone w liczne przeszkody i zabawki dla pupili. W Gdyni restrykcje dotyczące psów na plaży są nieco większe. Wejście z psem jest niedozwolone w terminie od 1 maja do 31 września. Mimo to, w tym mieście znajdzie się także trochę piasku i morskiej wody dla czworonogów. Specjalnie wyznaczone części plaży czekają na nas w Kolibkach (Orłowo) oraz na granicy Babich Dołów i Oksywia. W Sopocie ciężko było o możliwość wejścia z psem na plażę, jednak od kilku lat nieco złagodzono przepisy i w sezonie letnim można korzystać z dwóch psich plaż, a w innych sezonach bez ograniczeń.

Jeśli marzysz o życiu z psem w mieście, świetnym pomysłem będzie zakup mieszkania w Gdańsku lub Gdyni. Czekają tu na was liczne tereny zielone, lasy, plaże i wybiegi.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *