Blog Biura Nieruchomości Tyszkiewicz
N
Brak ofert w notesie

Domy >> Domy na wynajem >> Gdańsk

Dom na wynajem w Gdańsku

Stolica województwa pomorskiego zyskała opinię nie tylko atrakcyjnej miejscowości turystycznej, ale również przyjaznego miejsca do zamieszkania. Domy na wynajem cieszą się popularnością wśród osób, które chcą się osiedlić w Gdańsku na stałe oraz wśród wczasowiczów. Dzięki swojemu położeniu nad Morzem Bałtyckim, miasto przyciąga wielu turystów, którzy na swój pobyt poszukują domu na wynajem w dogodnej lokalizacji Gdańska. To doskonałe rozwiązanie dla grup zorganizowanych, rodzin i znajomych. Podczas długoterminowego zamieszkania, domy na wynajem polecane są szczególnie osobom, które cenią sobie swobodę oraz duże przestrzenie do aranżacji, których brakuje w mieszkaniach w blokach.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami domów na wynajem w Gdańsku. Jeśli interesują Państwa również inne lokalizacje Trójmiasta, polecamy także domy na wynajem w Gdyni oraz w Sopocie.

Sprawdź oferty domów na wynajem w dzielnicach: Aniołki, Brzeźno, Chełm, Jasień, Jelitkowo, Kokoszki, Letnica, Lipce, Łostowice, Matarnia, Oliwa, Olszynka, Orunia, Osowa, Przeróbka, Przymorze, Rudniki, Siedlce, Suchanino, Śródmieście, Ujeścisko, Wrzeszcz, Wyspa Sobieszewska, Zaspa, Żabianka.

Znaleziono 3 ofert

Widok listy Widok kafelek
z 1
Gdańsk Łostowice, ul. Karkonoska Dom wolnostojący na wynajem Nr oferty: 22197
  • 195,00 m2
  • 6 pokoi
  • 2007r.
30,00 zł/m2 5 800,00 zł
Gdańsk Oliwa, ul. Mściwoja II Dom bliźniak na wynajem Nr oferty: 21869
  • 208,60 m2
  • 6 pokoi
  • 1 piętro
38,00 zł/m2 8 000,00 zł
Gdańsk Wrzeszcz, ul. Kręta Dom bliźniak na wynajem Nr oferty: 21252
  • 280,00 m2
  • 11 pokoi
29,00 zł/m2 8 000,00 zł

Dom w Gdańsku – na co zwrócić uwagę przy wynajmie?

Jeśli szukają Państwo wymarzonej nieruchomości, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Bez względu na to, czy to dom na wynajem, czy na sprzedaż, szczególnie ważna jest dobrze skonstruowana umowa. W niektórych przypadkach, warto zwrócić się o potwierdzenie umowy przez notariusza – w każdym wypadku ma ona moc prawną, jednak notarialne uregulowanie pozwala na skuteczniejsze egzekwowanie postanowień zawartych w piśmie. Do ważnych zapisów umowy wynajmu domu należy m.in. określenie wyposażenia mieszkania, okresu wynajmu i terminu wypowiedzenia, kwoty za wynajem, warunków kaucji, a także stanu liczników przed wprowadzeniem się.

Oprócz regulacji prawnych, uwagę należy również zwrócić na lokalizację wynajmowanego domu – szczególnie w tak dużym mieście jak Gdańsk. Niezwykle istotny jest szybki dojazd do pracy i szkoły oraz niedalekie sąsiedztwo infrastruktury handlowo-usługowej. Jeśli poruszamy się samochodem, należy zadbać o miejsca parkingowe lub garaż. Jeśli nie posiadamy auta, niezbędna jest bliskość komunikacji miejskiej i wygodny dojazd do domu. Aspekty te mają szczególne znaczenie, gdy szukamy domu na wynajem na obrzeżach Gdańska.