5 powodów, dla których warto zamieszkać na Kaszubach

Strona główna » Wpisy » 5 powodów, dla których warto zamieszkać na Kaszubach

Kaszuby to jeden z najpiękniejszych terenów w Polsce. Twierdzą tak nie tylko turyści, ale także mieszkańcy, których większość, za nic w świecie nie chciałaby zmienić miejsca swojego zamieszkania. Dla niektórych osób zamieszkanie na terenie Kaszub jest celem życiowym, marzeniem. Dlaczego ten region tak bardzo przyciąga i ma tak wielu fanów? Zapytaliśmy o to u źródła. Wielbicielka i zarazem mieszkanka Kaszub, Beata Okoń, z kościerskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości, w kilku punktach podsumowała swoją miłość do Kaszub.

Beata Okoń specjalista ds. obrotu nieruchomościami, Tyszkiewicz Nieruchomości Kościerzyna

Beata Okoń
Specjalista ds. obrotu nieruchomościami, Tyszkiewicz Nieruchomości Kościerzyna

1. Bajeczne krajobrazy

Myślę, że opowieść o atrakcyjności kaszubskich terenów zacząć należy od tego, że region ten ma ogromnie dużo do zaoferowania wielbicielom piękna przyrody. Jakiegokolwiek kierunku na mapie Kaszub nie obierzemy, możemy być pewni, że krajobrazy tam czekające nas nie zawiodą. Bardzo dużą powierzchnię Kaszub zajmują różnego typu jeziora oraz lasy. W połączeniu tworzą prawdziwie idylliczny obrazek. Co więcej, nad jeziorami znajdują się urokliwe domki. Czyż nie byłoby cudownie budzić się codziennie rano i obserwować piękno natury z własnego tarasu? Taki widok zmiękczył by serce nawet najbardziej zatwardziałego „mieszczucha”. Całkiem spora ilość nieruchomości szuka aktualnie swoich nowych właścicieli. Może czas spełnić swoje marzenie o zamieszkaniu w magicznym miejscu?

2. Dla każdego, coś dobrego

Jeśli samo napawanie się pięknem krajobrazu nam nie wystarcza i szukamy nieco więcej adrenaliny lub przygód, z pewnością znajdziemy na Kaszubach coś dla siebie. Znów wrócę do tematu jezior, które, poza tymi na Mazurach, są najlepszymi do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa, czy innych sportów wodnych. Przy brzegach jezior istnieje wiele ośrodków wypoczynkowych, w których można wypożyczyć sprzęt, taki jak kajaki, rowerki wodne, czy nawet żaglówki. Poza sportami wodnymi zachęcam także do skorzystania ze ścieżek zdrowia czy tras rowerowych. Kaszuby to także świetne miejsce dla wszystkich zapalonych grzybiarzy!

3. Przez żołądek do serca

Kolejną rzeczą, dla której warto chociaż na chwilę odwiedzić Kaszuby jest oczywiście… kuchnia. Region ten słynie ze śledzia pod różnymi postaciami. Jednak dla mnie najwspanialsze są domowo wyrabiane wędliny, kiełbasy, sery. Na Kaszubach można skosztować wielu ekologicznych produktów, które można nabyć prosto od gospodarza. Smaku wiejskich jajek, czy prawdziwego miodu z przydomowej pasieki, nie da się porównać z żadnym produktem sklepowym. Samo zdrowie! Polecam także znane na Kaszubach placuszki o dość intrygującej nazwie ruchanki. Z pewnością dodadzą energii po długim spacerze wśród lasów i jezior.

4. Cisza i spokój

Kaszuby to region idealny dla osób poszukujących miejsca do życia wypełnionego harmonią i ciszą. Tu czas płynie nieco wolniej. Ludzie wydają się bardziej szczęśliwi, otwarci. To dlatego, że panuje tu wszechobecny spokój. Hałas i pęd wielkiego miasta jest daleko w tyle. Oczywiście nie kłóci się to z bliskością potrzebnych punktów usługowych i handlowych. Na Kaszubach można naładować akumulatory, wsłuchując się w odgłosy natury, wdychając świeże powietrze i rozkoszując się pięknymi widokami. Jeśli nie możemy z jakiś powodów zamieszkać tu na stałe, warto raz na jakiś czas wybrać się chociaż na kilka dni do tej pięknej krainy, aby po prostu odpocząć.

5. Złoty interes

Jeśli ktoś szuka opłacalnego rozwiązania na biznes, warto by pomyślał o zainwestowaniu w Kaszuby. Mowa oczywiście o nieruchomościach. Z roku na rok kierunek Kaszub obiera coraz więcej turystów, którzy poszukują przyjemnych miejsc na spędzenie wakacyjnego czy zimowego urlopu. W ofercie Tyszkiewicz Nieruchomości znaleźć można propozycje domów idealnych pod wynajem wczasowiczom, czy prowadzenie agroturystyki. Nie brakuje także działek, na których aż się prosi postawić domki wczasowe. Możliwości jest naprawdę wiele, a nasi agenci z pewnością pomogą każdemu w zakupie czegoś idealnie dobranego do potrzeb.

 


 

Szukasz oferty nieruchomości na Kaszubach lub w Trójmieście? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *