Młyn Oliwski – zainwestuj w nietuzinkową nieruchomość dla Twojego biznesu

Strona główna » Wpisy » Młyn Oliwski – zainwestuj w nietuzinkową nieruchomość dla Twojego biznesu

Nieruchomości z historią to prawdziwa gratka dla poszukiwaczy wyjątkowych opcji do zainwestowania kapitału. Tego typu oferty są rzadkością na rynku. Warto trzymać rękę na pulsie, gdy celujemy w nieruchomość, która będzie przyciągać odwiedzających swoim niebanalnym charakterem. Taką propozycją jest historyczny młyn znajdujący się w stylowej i elitarnej dzielnicy Oliwa. Zobacz, jak możesz go wykorzystać pod swój wyjątkowy biznes.

Historyczny obiekt z charakterem

Warto zacząć od historii tego miejsca. Jego początki rejestruje się na 1594 rok, gdy budynek funkcjonował jako folusz, czyli zakład, którego zadaniem było filcowanie sukna. Następnie, w 1612 roku nieruchomość trafiła w ręce zakonu Cystersów, który przekształcił ją w młyn wodny do mielenia zboża. Aktualnie położony przy Potoku Oliwskim obiekt czeka na nowego właściciela, który tchnie w niego świeży powiew i energię do organizacji nowej, unikatowej przestrzeni dla biznesu.

Obiekt do tej pory wykorzystywany jest do przygotowywania ekologicznych produktów spożywczych


>> Sprawdź szczegóły oferty


Prestiżowa lokalizacja

Co przyciąga ludzi do Oliwy? Przede wszystkim prestiżowy klimat tego miejsca. Piękne kamienice, urokliwe uliczki oddalone od typowo miejskiego zgiełku i kameralny charakter lokalizacji, sprawiają, że dzielnica ta ma wielu zwolenników. Spora część Oliwy położona jest na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, dzięki czemu jest pełna zieleni i ślicznych zakątków na łonie natury. Inwestycja znajduje się w obrębie Doliny Potoku Oliwskiego. Dodatkowego prestiżu nadaje jej sąsiedztwo Katedry Oliwskiej i ukochanego przez mieszkańców Gdańska Parku Oliwskiego. Patrząc przez pryzmat dodatkowych możliwości biznesowych, wiele korzyści przynosi także niedaleka odległość od Sopotu, innych popularnych części Gdańska oraz dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna.

Nieruchomość sąsiaduje z przepięknym Parkiem Oliwskim

Nieruchomość z potencjałem

Nietuzinkowa nieruchomość składa się z dwóch działek. Pierwsza z nich zabudowana jest zabytkowym czterokondygnacyjnym budynkiem młyna o konstrukcji murowano- drewnianej, budynkiem mieszkalnym oraz budynkiem warsztatowo-socjalnym. Druga działka znajduje się na tyłach zabudowy.

Młyn Oliwski to obiekt o dużym potencjale inwestycyjnym

Co ciekawe, Młyn posiada w pełni sprawne urządzenia, które wciąż służą do przemiału zboża. Obecni właściciele do tej pory korzystają z odrestaurowanych i świetnie zachowanych mlewników. Nieruchomość cały czas jest miejscem wytwarzania doskonałych i sprawdzonych produktów popartych certyfikatem umożliwiającym określania przedsiębiorstwa mianem ekologicznego.


>> Sprawdź szczegóły oferty


Wachlarz możliwości dla Twojego biznesu

Jakie możliwości na biznes ma potencjalny nowy właściciel i w jaki sposób mógłby wykorzystać tę unikatową nieruchomość? Do dyspozycji jest tu szereg rozwiązań, które z pewnością przyciągną chętnych, pragnących skorzystać z usług na terenie tego nietuzinkowego miejsca.

Koncepcja zaprojektowana przez biuro JK Architekci zakłada przebudowę i zmianę sposobu użytkowania XVII-wiecznego zespołu budynków przy Potoku Jelitkowskim, przy ulicy Spacerowej 18 w Gdańsku-Oliwie na hotel. Projekt zakłada przebudowę budynku magazynowego, rozbudowę budynku na wykonanej płycie żelbetowej oraz przebudowę budynku młyna.

Projekt biura JK Architekci zakłada stworzenie na terenie młyna kompleksu hotelowego | Źródło: JK Architekci

Po konsultacjach z architektami zarysował się między innymi obraz elitarnego hotelu połączonego z wykwintną restauracją bądź sali klubowo – konferencyjnej. Dobrze rozplanowana nieruchomość hotelowa obejmowałaby 64 miejsca noclegowe i 75 miejsc gastronomicznych. Młyn można wykorzystać jako klub i miejsce biznesowe, przy czym nieruchomość zapewniłaby 120 miejsc gastronomicznych i 75 konferencyjnych w budynku.


>> Sprawdź szczegóły oferty


Niepowtarzalny hotel byłby chętnie odwiedzany zarówno przez turystów, jak i przez miejscowych pragnących odpoczynku w klimatycznej restauracji | Źródło: JK Architekci

Kolejnym z przykładów koncepcji dla obiektu jest miejsce spotkań oparte o niepowtarzalny styl i charakter. Wytwórnia piwa lub whisky, w połączeniu z miejscem spotkań w stylowej oprawie, a także zapleczem noclegowym, może stanowić ważny punkt na mapie niepowtarzalnych miejsc Gdańska.

Stwórz ekskluzywne miejsce spotkań w nietuzinkowym obiekcie

Patrząc na elitarny klimat lokalizacji, kolejną dobrą inwestycją na biznes na terenie młyna mógłby zostać salon medycyny estetycznej i SPA. Dbanie o urodę to już nieodzowny element życia, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Pełen relaks w kameralnej lokalizacji, w ciszy i spokoju zapewniłby poczucie wyjątkowości i przyciągałby gości z całego Trójmiasta i okolic. Obiekt o niepowtarzalnym stylu, pozwoliłaby w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni tej wyjątkowej oliwskiej perełki.

Strefa SPA w elitarnym miejscu to świetny pomysł na biznes

Architektura charakteryzująca nieruchomość oraz lokalizacja i sąsiedztwo obiektu stwarzają szereg nowych możliwości inwestycyjnych. Nowy właściciel będzie miał duże pole do popisu i rozwoju swojego biznesu.

Młyn posiada projekt wraz z całą dokumentacją i wstępną analizą możliwości inwestycyjnych. Po więcej szczegółów warto zgłosić się do opiekuna oferty. Propozycję znaleźć można wyłącznie w biurze Tyszkiewicz Nieruchomości .

JOANNA RACZYŃSKA TEL . 537 111 241

>> Sprawdź szczegóły oferty


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *