Inwestycje nad Bałtykiem

pexels-photo
Strona główna » Inwestycje nad Bałtykiem

Ceny nieruchomości położonych w nadmorskich miejscowościach są rzecz jasna mocno różnicowane. W całym jednak zbiorze ofert z Pomorza można znaleźć ogłoszenia przeznaczone na każdą kieszeń.

Kto zapłaci najwięcej?

To, że nieruchomości nad morzem nie należą do najtańszych wiedzą wszyscy, zwłaszcza zainteresowani kupnem bądź wynajmem w tym regionie. W części ofert zlokalizowanych zwłaszcza w najpopularniejszych kurortach, duże znaczenie ma sama odległość od brzegu, w innych lokalizacja względem centrum miasta. Cena za metr nieruchomości uzależniona jest też od tego czy pochodzi ona z rynku wtórnego czy pierowotnego, do jakich rodzajów budownictwa należy i jaki ma metraż.

Za mieszkania w centrum miasta, zarówno te „używane” jak i prosto dewelopera, trzeba zapłacić kwotę w okolicach 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Ceny w zależności od rodzaju inwestycji, lokalizacji czy stanu nieruchomości z rynku wtórnego, będą się między sobą znacznie różnić. Do lokalizacji równie popularnych do zamieszkania należą trójmiejskie przedmieścia, coraz bardziej doceniane przez poszukujących dla siebie lokum. Tym bardziej, że w podmiejskich miejscowościach w cenie mieszkania w bloku w centrum aglomeracji, można kupić dom o powierzchni ponad 100 mkw. Przykładem takiej inwestycji jest Osiedle Migdałowe w Pępowie. Domy szeregowe zlokalizowane są na tyle blisko Trójmiasta, że dojazd do pracy czy szkoły nie stanowi tu żadnego problemu. Do tego mają własny ogród i garaż, na które to właściciel mieszkania w mieście nie mógłby sobie pozwolić.

1084618_raw

Osiedle Migdałowe w Pępowie jest przykładem inwestycji, gdzie dom z ogrodem i garażem można kupić w cenie mieszkania w centrum

W Trójmieście i okolicach prócz dostępu do morza, historii i architektury, zainteresowanych przeprowadzką na stałe przyciąga tu wiele innych atutów. Na rynku pracy w województwie pomorskim obecne są firmy z różnych obszarów gospodarki. Sektor przemysłowy, rynek IT, marki odzieżowe oraz silna gastronomia oferują liczne miejsca pracy, nie tylko podczas sezonu turystycznego. Wszystko to za sprawą inwestorów, którzy od lat lokują swój kapitał na naszym terenie. Nie bez przyczyny za lokale komercyjne, bez względu na to czy chodzi o ich sprzedaż czy wynajem, zwykle trzeba zapłacić najwięcej.

Inwestycje nie tylko dla biznesmenów

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice są jednymi z najpopularniejszych miejscowości, w których Polacy szukają mieszkań i domów na wynajem. Wszystkim, którzy pragną zainwestować w nieruchomości w Trójmieście na pewno sprzyja fakt, że może ono pochwalić się dużą liczbą studentów. W ponad 20 uczelniach wyższych studiuje blisko 100 tysięcy młodych ludzi, z których spora część każdego roku poszukuje dla siebie miejsca do życia. Dzięki tej grupie klientów inwestycja w zakup nieruchomości na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu opłaca się szczególnie.

photo-1460518451285-97b6aa326961

Tysiące młodych ludzi co roku poszukuje mieszkań na wynajem, umożliwiając tym samym ich właścicielom dodatkowy zarobek

Oprócz studentów, do Trójmiasta każdego roku przybywa duża liczba osób zarówno na krótki odpoczynek jak i w poszukiwaniach pracy i z planami zostania tu na stałe. Pierwszą grupą zainteresowanych przeprowadzką do Trójmiasta i okolicznych miejscowości – przynajmniej na chwile – są oczywiście turyści. Miesiące wakacyjne cieszą się rzecz jasna ich największą popularnością, jednak ci, którzy nie przepadają za upałami wolą wybierać spacery nad Bałtykiem jesienią i zimą. Stąd wynajem krótkoterminowy podczas wszystkich miesięcy w roku stwarza możliwości zarobkowe.

Obszar Trójmiasta i okolic jest niezwykle atrakcyjny również pod kątem lokali komercyjnych. Inwestorzy chcący stworzyć własny biznes bardzo często szukają dla swojej firmy idealnej siedziby. Wynajem takich nieruchomości jest coraz bardziej popularny, a powierzchni biurowych dla biznesmenów w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie nie brakuje?

Poszukujesz nieruchomości w Trójmieście lub na Kaszubach? Dobry wybór! Skontaktuj się z naszym biurem – 58 558 53 53, a specjaliści do spraw sprzedaży pomogą znaleźć Ci idealną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania. Możesz również zacząć poszukiwania na www.tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *