Gdzie wybrać dom w zasięgu Trójmiasta?

Strona główna » Wpisy » Gdzie wybrać dom w zasięgu Trójmiasta?

Na mapie Pomorza rysuje się coraz więcej obszarów, które wybierane są przez mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu jako lokalizacje na własny dom. Do takich strategicznych miejsc można zaliczyć chociażby Banino, Pępowo, położone bliżej Pruszcza Rotmankę i Rokitnicę, a także miejscowości okalające Gdynię, w których powstaje kilka nowych inwestycji.

Nowe dzielnice zaraz za miastem

Ostatnie lata udowodniły, że w przedmieściach Trójmiasta leży ogromny potencjał, a deweloperzy z powodzeniem zaczynają w niego inwestować. W podmiejskich miejscowościach w błyskawicznym tempie pojawiają się nowe domy i mieszkania, a właścicieli na nie również nie brakuje. O nieruchomości w niedalekiej odległości od morza pytają nie tylko mieszkańcy Pomorza i pozostałych regionów naszego kraju, ale także obcokrajowcy.

Co jest dużym plusem nieruchomości pozostającej obok dużego miasta, a nie w samym jego centrum? Oprócz spokojnej i cichej okolicy, większych możliwości posiadania własnego ogrodu i dużej działki, zaliczyć należy tu również w dużej mierze cenę. Domy i mieszkania położone już za granicami Trójmiasta można kupić znacznie taniej, a kwota za nieruchomości wolnostojące o dużej powierzchni, będzie porównywalna z kompaktowym mieszkaniem niedaleko centrum miasta.

summer-still-life-daisies-yellow-large

Argumentem przemawiającym za przedmieściami jest często możliwość posiadania własnego, przestronnego ogrodu

Popularność nowych mieszkań oraz domów prosto od dewelopera już niezmienie od lat utrzymuje się na podobnie wysokim poziomie. Świeże pomysły na ciekawe inwestycje i innowacyjne rozwiązania architektoniczne coraz bardziej pozytywnie zadziwiają poszukujących dla siebie nieruchomości. Konkurencja zarówno w Trójmieście jak i okolicach stale rośnie i deweloperzy mają o co walczyć. Wyróżniające się na tle innych, najbardziej atrakcyjne inwestycje sprzedadzą się przecież bardzo szybko, po czym kolejni klienci z polecenia będą zainteresowani podobną ofertą.  Stąd często spotyka się kolejne etapy tej samej inwestycji, na które zainteresowanie nie słabło ani na moment.

Domy i mieszkania prosto od dewelopera

Biuro Tyszkiewicz Nieruchomości ma w swojej ofercie kilka inwestycji w zasięgu Trójmiasta, które warto mieć na swojej liście nieruchomości szczególnie wartych uwagi. Zaliczają się do nich domy bliźniacze osiedla Kameralne Banino, szeregowce inwestycji Leśne Zacisze również w Baninie czy położone kilka kilometrów dalej w Pępowie – Osiedle Migdałowe.

Wśród nowych nieruchomości prosto od dewelopera, można znaleźć nie tylko domy z ogrodem czy garażem. Dla tych, którzy poszukują ciekawej inwestycji na start w niskiej cenie, trafnym wyborem będą mieszkania w sąsiedztwie Pruszcza Gdańskiego, tj. Osiedle Pogodno w Rokitnicy czy Osiedle Sasankowe w Rotmance. Obie inwestycje cieszą się popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi poszukujących swojego pierwszego M.

1084618_raw

W nowych propozycjach deweloperskich, obok mieszkań na start dla młodych, nie brakuje również przestronnych domów z dużym ogrodem i garażem

Oprócz przedmieść Gdańska, również zachodnia część Trójmiasta – Gdynia, może pochwalić się licznymi inwestycjami z rynku pierwotnego. Na szczególną uwagę zasługuje tu miejscowość Koleczkowo otoczona licznymi jeziorami oraz położone bliżej morza Kosakowo. Oferta na tych terenach obejmuje Jaśminowe Domy oraz Osiedle Andersa. Mogą tu szukać nieruchomości dla siebie zwolennicy szeregowców lub bliźniaków z ogrodami i dużą ilością własnej przestrzeni.

Samowystarczalne miasteczka

W miejscowościach położonych z dala od miejskiego zgiełku nietrudno nie tylko o piękne widoki. Okolice te bezustannie się rozwijają, tworząc samowystarczalne osiedla z dostępem do wszystkich niezbędnych usług. Już na tę chwilę w przeważającej części przedmieść Trójmiasta można korzystać z bogatej oferty sklepów, centrów handlowych i fitness clubu. W pobliżu nowych osiedli znajdują się również przedszkola, przychodnie, gabinety lekarskie. Okazuje się zatem, że nie trzeba mieszkać w wielkim mieście, by móc mieć w zasięgu ręki wszystko to, co potrzebne do wygodnego życia.

W związku z ogromnym rozwojem zarówno miast jak i terenów je okalających, również infrastruktura droga jest coraz bardziej sprzyjająca wszystkim mieszkającym na przedmieściach. Obwodnica Trójmiasta jest w przypadku powyższych inwestycji najlepszym przykładem na to, że podróż do pracy czy szkoły z naszego wymarzonego domu może przebiegać bardzo szybko i bez utrudnień. Zmotoryzowani jeszcze bardziej będą cenić sobie możliwość odpoczynku we własnym domu po ciężkim dniu pracy w miejskim zgiełku.

pexels-photo-26799-large

Dzisiejsze przedmieścia stają się samowystarczalne i po większe zakupy wcale nie trzeba jeździć do oddalonych o kilka kilometrów supermarketów

Oprócz możliwości łatwego dojazu do miasta, nie można zapominać, że okolice Trójmiasta to wciąż tereny położone bardzo blisko Bałtyku. Z miejscowości zlokalizowanych blisko Gdańska, Gdyni czy Sopotu dojazd nad morzem zajmuje już od kilkunastu minut samochodem. Taka odległość stwarza szerokie możliwości wszystkim mieszkańcom Pomorza, których mogą pozazdrościć mieszkańcy pozostałych regionów Polski. Niektóre z inwestycji deweloperskich leżą niemal nad samym brzegiem, czego przykładem są Jaśminowe Domy w miejscowości Kosakowo. Oprócz świetnej komunikacji z oddaloną o zaledwie kilkanaście kilometrów Gdynią, propozycja w Kosakowie zachwyci wszystkich wielbicieli długich spacerów i pieszych wycieczek.

Inwestycje poza granicami miast bez wątpienia będą rozrastać się w jeszcze bardziej zawrotnym tempie. Zbyt mała ilość dostępnej przestrzeni na terenach niezbyt oddalonych od centrum, często nie pozwala na budowę domów z dużymi ogrodami. Stąd domeną deweloperów budujących w dużych miejscowościach są raczej mieszkania, przedmieścia oferują przy tym już dom i własny kawałek gruntu. Trend tak intensywnego rozwoju – na przykładzie trójmiejskim – Banina, Pępowa, okolic Pruszcza, Sopotu czy Gdyni, nadal będzie się utrzymywał. Nowe domy i mieszkania wciąż powstają, a właścicieli na nie nie brakuje.

Poszukujesz domu lub mieszkania z rynku pierwotnego? Chciałbyś zapoznać się szerzej z ofertami od dewelopera, które aktualnie znajdują się w sprzedaży biura Tyszkiewicz Nieruchomości? Wejdź na www.tyszkiewicz.pl i zapoznaj się z inwestycjami w zasięgu Trójmiasta lub zadzwoń – 58 558 53 53, a pomożemy dobrać ofertę odpowiednio do Twoich oczekiwań!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *