Przygotuj wnętrze na jesień

Strona główna » Wpisy » Przygotuj wnętrze na jesień

Jesień powoli zaczyna panoszyć się po ulicach. Z drzew spadają pierwsze liście, wiatr hula we włosach, a większość z nas myśli o szybkiej zmianie garderoby na zdecydowanie grubszą. Po długim przebywaniu na dworze, marzymy, aby schronić się w ciepłym i przytulnym miejscu, jakim jest dom. Jak sprawić, by jesienią wracało się do niego jeszcze lepiej i by był naszym przyjemnym azylem na ten chłodny czas? Zaprowadźmy jesienne porządki!

Zrzuć lekkie ubranie

Nikt nie czuje się dobrze w bałaganie. Zwłaszcza tym „niekontrolowanym”. Mimo, że to wiosna zwykle kojarzy się nam z czasem porządkowania przestrzeni, warto to zrobić także jesienią. Zacznijmy od czegoś najbliższego naszemu ciału – wspomnianej wcześniej garderoby. Niestety, już czas pożegnać się na kilka miesięcy ze zwiewnymi ubraniami, sandałami czy letnimi kapeluszami i strojami kąpielowymi. Świetnym rozwiązaniem na zapewnienie sobie większej ilości miejsca oraz porządku jest umieszczenie letnich ubrań w workach próżniowych. Dobrze je wcześniej wyprać i wysuszyć, żeby zachowały jak najlepszy stan do cieplejszego sezonu. Lekkie buty najlepiej pochować w kartony i umieścić w rzadko używanym miejscu (np. na górnej półce szafy), by nie zabierały miejsca na jesienne obuwie oraz nie przeszkadzały nam w codziennym funkcjonowaniu. Podczas wymiany garderoby mamy też szansę sprawdzić czy nasze jesienno-zimowe ubrania i buty nie mają defektów, lub czy nie należy wybrać się na zakupy po kilka nowych rzeczy.

Posprzątaj po lecie

Garderoba to nie wszystko. Przed jesienią warto uporządkować samo wnętrze mieszkania czy domu. Odkurzenie i umycie każdego kąta w domu czy mieszkaniu sprawi, że będziemy czuć się w nim komfortowo, w środku zapanuje przyjemny zapach i… może pozbędziemy się niechcianych, dodatkowych lokatorów, takich jak pająki, które lubią na jesień „wprowadzać się” do naszych wnętrz.Podczas mycia okien, czy drzwi, sprawdźmy, czy są szczelne i nie będą przez nie wlatywać nieprzyjemne podmuchy zimnego wiatru. Szczelne okna i porządne drzwi mają istotny wpływ na nasze rachunki za ogrzewanie, dlatego tak ważne jest, aby przed okresem jesienno-zimowym dobrze o nie zadbać. Dodatkowo, jeśli mieszkamy w domu, dobrze sprawdzić także stan i szczelność dachu, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Jesień wymaga także uporządkowania ogrodu. Poza standardowymi kwestiami, takimi jak strzyżenie trawy, czy grabienie liści, znajdźmy miejsce na narzędzia i urządzenia oraz meble ogrodowe, które wiosną i latem mogliśmy przechowywać na zewnątrz. Super rozwiązaniem jest dodatkowe pomieszczenie, w formie wiaty, drewnianej komórki czy domku ogrodowego. Jeśli nie pozawala nam na to brak przestrzeni w ogrodzie, zróbmy miejsce w piwnicy lub kotłowni.

Dynia nie tylko na obiad

Kiedy wszystko jest już w najlepszym porządku, można zacząć przyjemniejszą część – strojenie wnętrza na jesień. Jest to bardzo wdzięczna pora roku, jeśli chodzi o naturalne elementy wystroju, które sprawią, że nasz dom stanie się miły dla oka. Na stołach, czy półkach możemy poustawiać kolorowe dynie. Wybór jest ogromny. Na targach, w warzywniakach lub nawet w dużych centrach handlowych możemy kupić dorodnych przedstawicieli tego gatunku. Wielką popularnością cieszą się także mniejsze, ozdobne i fikuśne odmiany dekoracyjne. Pamiętajmy, że dynie możemy wykorzystać nie tylko do wystroju, ale także do przygotowania pysznych jesiennych potraw. Uroku dodadzą też wrzosy, które występują w różnych odmianach, barwach i rozmiarach. Pięknie prezentować będą się kompozycje z czerwonej jarzębiny, czy ususzonych liści oraz kasztanów. Jesień sprawia, że czujesz powszechnie ogarniający chłód? Niech dom będzie Twoją ciepłą ostoją. Stwórz w nim azyl pełen wełnianych kocyków, puszystych poduszek, nadających ciepła świec i klimatycznych lampek. Inspirację możesz zaczerpnąć z popularnego skandynawskiego stylu hygge, o którym pisaliśmy na naszym blogu, jakiś czas temu.

Jesień to piękna pora roku i mimo chłodu oraz kapryśnej pogody, można przeżyć ją przyjemnie we własnym domu.


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *