Wyspa Sobieszewska – raj nie tylko dla ptaków

Strona główna » Wpisy » Wyspa Sobieszewska – raj nie tylko dla ptaków

Gdańsk to miasto chętnie wybierane na miejsce do życia. W zależności od upodobań oferuje świetne warunki dla osób o różnych potrzebach. Niektóre dzielnice, takie jak Wrzeszcz czy Śródmieście, idealnie wpasują się w oczekiwania zwolenników centrum. Inne, jak Kowale, bądź Jasień, są wybierane przez ludzi poszukujących miejsca oddalonego od pędu wielkiego miasta. Nie wiele osób wie, że przepiękną i coraz częściej wybieraną lokalizacją jest Wyspa Sobieszewska, która także należy do zbioru gdańskich dzielnic. W temacie tych okolic najlepiej obeznana jest Kaja Karbowska, która poza pracą, jako agentka gdańskiego oddziału Tyszkiewicz Nieruchomości, zajmuje się także oprowadzaniem chętnych po wspaniałych rejonach Wyspy Sobieszewskiej. W związku z tym, zadaliśmy jej kilka pytań. 

 

kaja3_1

– Wyspa Sobieszewska to miejsce magiczne. Czasem aż nie mogę uwierzyć, że faktycznie jest dzielnicą Gdańska i że jest położona tak niewiele kilometrów od jego centrum. Na początek powiem trochę o samej lokalizacji. Położona przy ujściu Wisły wyspa, zajmuje aż 37 km2 i jest trzecią w Polsce pod względem wielkości. Od centrum Gdańska dzieli ją zaledwie 15 kilometrów. Ciekawostka dla amatorów natury – Wyspa Sobieszewska to jedyna dzielnica w Gdańsku, na której terenie mieszczą się aż dwa rezerwaty przyrody. Należą do nich Mewia Łacha i Ptasi Raj.

 

– Co Wyspa Sobieszewska oferuje swoim obecnym i przyszłym mieszkańcom?

– Wyspa Sobieszewska to miejsce z olbrzymim potencjałem. Przez lata nieco zapomniana, zaczyna przeżywać swój renesans. Najważniejszym plusem jest tu kontakt z naturą, którą ma się na wyciągnięcie ręki. Rezerwaty przyrody to wspaniałe miejsca, gdzie naprawdę można poczuć piękno otaczającego nas świata. Foki, które z Wyspy Sobieszewskiej zrobiły sobie dom, ponad 50 gatunków ptaków – takie rzeczy nie należą do codzienności. Kolejna atrakcja to przepiękna plaża, myślę, że najpiękniejsza w Polsce. Tereny jeszcze mocno nie dotknięte ludzką ręką, sprawiają wrażenie dzikich, co zdecydowanie dodaje im magii. Do tego wszystkiego, Wyspa Sobieszewska oferuje idealne warunki do aktywnego relaksu po pracy. Do dyspozycji mamy tu mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych. A wszystko to, zaledwie 20 minut od centrum Gdańska.

– Czy uważasz, że Wyspa Sobieszewska to dobre miejsce na zakup nieruchomości?

– Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli naszym marzeniem jest życie w miejscu pełnym spokoju i ciszy, z dala od pędu miasta. To także świetna opcja dla inwestorów, którzy chcieliby otworzyć biznes związany z turystyką. W biurze Tyszkiewicz Nieruchomości mamy ciekawe oferty nieruchomości położonych w tych rejonach, coraz więcej ludzi zgłasza także chęć zamieszkania w tamtej okolicy. Dodatkowy plus jest taki, że dzięki budowie mostu, który ma zostać oddany do użytkowania jeszcze w tym roku oraz przebudowie drogi szybkiego ruchu, zarówno dojazd do Gdańska, jak i do innych miejscowości zajmie dużo mniej czasu.

Entrance to the beach in Sobieszewo in Gdańsk, Poland

– Czyli Wyspa Sobieszewska nie powinna odstraszać od siebie również osób aktywnych zawodowo?

– Osoby aktywne zawodowo jak najbardziej znajdą tutaj miejsce dla siebie. Wyspa to miejsce szczególnie lubiane przez artystów, którzy na łonie natury czerpią inspirację. Oczywiście dzięki dobrej komunikacji miejskiej i powstającemu mostowi, co zapewni coraz lepszy dojazd, Wyspa Sobieszewska otwiera się na wszystkich ludzi, nawet tych bardzo zapracowanych, którzy większość dnia spędzają w biznesowych dzielnicach Trójmiasta. Nie powinni oni obawiać się codziennego dojazdu do pracy. Często słyszę, że z Sobieszewa można nawet szybciej pokonać trasę do Gdańska niż z dzielnic położonych o wiele bliżej centrum.

Grass sand dune beach sea view, Sobieszewo Baltic Sea, Poland

Wyspa Sobieszewska to wciąż nie do końca odkryte miejsce. Może właśnie dlatego jest takie magiczne, a ludzie zakochują się w nim od pierwszego wejrzenia.


Szukasz pomocy w sprzedaży swojej nieruchomości? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

 

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *