Dobra wróżba na Twój nowy dom

Strona główna » Wpisy » Dobra wróżba na Twój nowy dom

Koniec listopada to czas, w którym wielu z nas lubi z przymrużeniem oka poddawać się urokowi wróżb i poznawać swoją przyszłość. Zmieniając miejsce zamieszkania zależy nam na tym, aby nadchodzące lata wypełniały nasz nowy dom najlepszymi chwilami, a zakup mieszkania kojarzył nam się wyłącznie z radością i szczęściem. Co możemy zrobić, aby zapewnić sobie świetlaną przyszłość we własnych czterech kątach? Sprawdźmy najpopularniejsze wróżby i przesądy związane z przeprowadzką.

Uważaj co kupujesz

Dla niektórych przeszłość, którą posiada dom lub mieszkanie, które chcą kupić jest niezmiernie ważna. Biorąc pod uwagę złe wróżby i przesądy, nie powinno się kupować nieruchomości, w której miało miejsce zabójstwo, śmierć, poważny wypadek, doszło do eksmisji, włamania, czy zalania. Dodatkowo, jeśli nowymi lokatorami ma być młode małżeństwo, lepiej aby unikali oni przeprowadzkę do mieszkania, w którym doszło do rozwodu – może dotknąć także ich! Patrząc na wszystkie wskazówki, ciężko znaleźć w dzisiejszych czasach dom, w którym nie wydarzyła się żadna zła historia. Bez obaw! Złą aurę można odczarować odymiając pomieszczenie podpaloną białą szałwią, wysypując sól w środku, a po posprzątaniu wyrzucając ją poza domem oraz paląc świeczkę aż do wypalenia całego knota. Po wejściu nowa gospodyni może porozrzucać po kątach grosze, by zapewnić domownikom powodzenie. Dodatkowo, jeśli kupiliśmy lub zbudowaliśmy nowy dom, warto sprawdzić czy jest bezpieczny wpuszczając do niego przed wejściem czarnego kota. Jeśli zwierzak wyjdzie z niego bez szwanku, można śmiało przenosić rzeczy! Ta metoda, jednak wzbudza w nas lekkie kontrowersje… To wszystko brzmi nieco dziwnie? Na szczęście, aby zapewnić wnętrzu pozytywną energię wystarczy zorganizować dla przyjaciół wystrzałową parapetówkę. Ufff…

Czarny kot pomoże sprawdzić, czy dom jest bezpieczny

Wybierz odpowiedni moment

Nie zawsze mamy możliwość wyboru daty, w której musimy się przeprowadzić, jednak jeśli nasz czas jest elastyczny powinniśmy zwrócić uwagę na kilka starodawnych wskazówek. Na początek, jeśli chcemy zapewnić domownikom długie życie, pod żadnym pozorem nie powinniśmy przeprowadzać się w niedzielę. Poniedziałek i piątek również nie są najlepszym wyborem, gdy w naszej głowie rodzi się pomysł na nowe inwestycje i przedsięwzięcia życiowe. Jeśli marzy nam się nowy dom pełen gości i energii na dzień przeprowadzki wybierzmy środę, a gdy oczekujemy spokoju i skupienia na szczęśliwej przyszłości powinniśmy zmienić dom lub mieszkanie w sobotę. Kiedy jeszcze nie warto się przeprowadzać? Przesądy mówią, że niekorzystny czas to nów, pełnia, a nawet wietrzne dni! Te ostatnie mogą zdmuchnąć ciepły żar domowego ogniska. Biorąc pod uwagę najgorsze miesiące, należy do nich listopad, kojarzony ze świętem zmarłych i ogólną zadumą, a także luty, zwłaszcza 29 dzień tego miesiąca.

Wybierz odpowiedni dzień na przeprowadzkę. Inaczej możesz mieć pecha!

Umebluj dom swoim szczęściem

Wybraliśmy nieruchomość, sprawdziliśmy jej historię oraz poziom bezpieczeństwa, wprowadzamy się w idealnym momencie. Co jeszcze powinniśmy zrobić, aby uniknąć pecha? Umeblować ją dobrymi wróżbami. Jakie patenty na wystrój wnętrz zapewnią nam szczęście? Zaczynając od początku, nigdy, ale to nigdy, nie powinno się wnosić łóżka jako pierwszego mebla. Ta czynność może przyciągnąć ciężkie choroby. Jako pierwszy element powinien pojawić się stół. Dzięki niemu dom wypełniony będzie rodzinną atmosferą oraz stabilizacją życiową. Jeśli naszą nową nieruchomością jest dom, dobrą wróżbę zapewni postawienie przed jego progiem miotły. Kolory we wnętrzach też mają znaczenie. Biel zapewnia spokój i harmonię, zieleń to dobrobyt, czerwień powiązana jest z miłością, a niebieski wpływa pozytywnie na płodność i szczęście rodzinne.

Chcesz przywrócić pozytywną aurę w swoim domu? Pozwól świeczce spalić się do końca.

Oczywiście, większość wymienionych „porad” to ludowe wierzenia i zabobony. Jeśli chcemy, aby nasz nowy dom wypełniało szczęście, sami musimy o to zadbać wprowadzając do niego naszą własną pozytywną energię. Wtedy żadna zła wróżba nam nie zagrozi.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *