Dziecięcy pokój – wpływ kolorów

Strona główna » Wpisy » Dziecięcy pokój – wpływ kolorów

Pojawienie się dziecka to wielka zmiana w życiu każdego człowieka. Rodzice zaczynają wtedy przystosowywać wnętrze mieszkania względem potrzeb nowego domownika. Najprzyjemniejszą częścią jest oczywiście przygotowywanie pokoiku dla malucha.

Obecnie sklepy oferują masę możliwości, by sprawić, aby przestrzeń naszego dziecka była stylowa i zaprojektowana z pomysłem. Rodzice mają wielki wybór i czasami nawet ciężko im się zdecydować na jedno rozwiązanie. Wyżej wspomniany kolor, bywa całkiem sporą zagwozdką. Jaką barwę wybrać by miała ona dobry wpływ na rozwój naszego malucha i by czuł się on jak najlepiej podczas przebywania w swoim pokoju?

Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju bezpiecznie

Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju bezpiecznie

Kiedyś kolor ścian w pokoju od razu wskazywał na płeć zamieszkującego go dziecka. Utarło się, że kolor niebieski przeznaczony jest dla chłopców, a różowy dla dziewczynek. Teraz odchodzi się od tej zasady, a pokoje dziecięce zazwyczaj przypominają piękne, baśniowe krainy, lub miejsca przytulne, stonowane i pełne spokoju.

Podczas wyboru koloru warto zwrócić uwagę na aspekt psychologiczny barw. Czerwony, jest bardzo popularny, wygląda ciekawie, jednak jeśli nie chcemy by nasze dziecko było zbyt pobudzone – lepiej unikajmy jego odcieni w dziecięcej sypialni. Ewentualnie wykorzystajmy go w formie akcentów, które nie będą dominowały w pomieszczeniu.

Kolorystyka pokoju może mieć duży wpływ na rozwój Twojego dziecka

Kolorystyka pokoju może mieć duży wpływ na rozwój Twojego dziecka

Jeśli chcemy pobudzić intelekt naszego malucha, pomalujmy jego pokój na żółto. Barwa ta pomaga w koncentracji. Z drugiej strony, nadmiar żółci może trochę męczyć wzrok. Ciekawym rozwiązaniem może być tutaj wybór jednej ściany w tym kolorze. Szarości i biele świetnie współgrają z różnego rodzaju odcieniami żółtego.

A co z niebieskim i różowym? Niebieski koi lęki, a różowy to kolor optymizmu. Pewnie właśnie dlatego cieszyły się tak dużą popularnością. Pamiętajmy, że wszystko powinno mieć swój umiar. Zbyt duża ilość pierwszej barwy może wywoływać znudzenie, a nawet lenistwo, a przesyt różu sprzyja zachowaniom aroganckim, braku poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości.

Piękny pokój dziecięcy w kolorze niebieskim znajdziecie w mieszkaniu w Juszkowie

Piękny pokój dziecięcy w kolorze niebieskim znajdziecie w mieszkaniu w Juszkowie

Chyba każdy kojarzy zieleń z barwą wprawiającą człowieka w stan spokoju i odprężenia. Nasze dziecko w przestrzeni wypełnionej zielenią będzie czuło się bezpieczne i zrelaksowane. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się jaśniejsze tony. Ciemna zieleń może być zbyt przytłaczająca i ponura.

Najbardziej optymalny kolor, który jest coraz częściej wykorzystywany w dziecięcych sypialniach, to biel. Biały kojarzy się z czystością, spokojem, łagodnością. To kolor, który zawsze będzie w modzie. Idealnie rozświetli pokój. Warto go użyć jeśli lubimy zmiany. Pasują do niego praktycznie wszystkie barwy. Możemy więc pobawić się kolorystyką dodatków, a jak nam się znudzi – wymienić np. poduszki, czy zasłony na inne, a nie przemalowywać całe pomieszczenie.

Biel w pokoju dziecięcym to wspaniałe rozwiązanie

Biel w pokoju dziecięcym to wspaniałe rozwiązanie

Jednym z najbardziej modnych kolorów w ostatnim czasie jest szarość. Świetnie komponuje się z różnymi barwami. Używając tego koloru możemy być spokojni. Ponoć nie wywiera żadnego wpływu na nasze emocje.

Pokój dziecka powinien być nie tylko ładny ale, co jest niezwykle ważną sprawą, praktyczny dla rodzica. Zwłaszcza, gdy dziecko jest w okresie niemowlęcym i wymaga dużej uwagi. Dobrze jeśli w pokoju znajdzie się miejsce wygodne do przewijania malucha, karmienia i usypiania go. Pokoje starszaków powinny rozwijać ich intelekt, wyobraźnię i rozwój. Poza ładnymi kolorami, pamiętajmy o komfortowym wyposażeniu.

Znajdź idealną nieruchomość dla siebie i swojej rodziny. Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *