Przygotuj mieszkanie dla najemcy

Strona główna » Wpisy » Przygotuj mieszkanie dla najemcy

Dwa tygodnie temu pisaliśmy dla Was o tym, że mieszkania do wynajęcia przestały straszyć swoim wyglądem, a właściciele przywiązują coraz większą wagę do tego, aby zapewnić swoim najemcom jak najlepsze warunki mieszkalne. Przed osobami, które chcą zacząć swoją przygodę z wynajmowaniem mieszkania stoi zawsze kilka wyzwań. Przede wszystkim jest to przygotowanie mieszkania i doprowadzenie go do stanu, w którym z wynajmu da się zarobić jak najwięcej. Jak urządzić cztery kąty, by o nasze mieszkanie walczyli najemcy? Poznajcie kilka punktów, które powinny pomóc w odpowiedzi na to pytanie.

1. Grupa docelowa

Nigdy nie robiło to dla Was różnicy, komu właściwie chcecie wynająć mieszkanie? To, czy ma być to grupka studentów, młode małżeństwo, bądź rodzina z dziećmi, jest całkiem ważną kwestią. Przed przystosowaniem mieszkania, należy wziąć pod uwagę fakt, dla kogo nasza nieruchomość będzie najbardziej atrakcyjna i komu będzie najmocniej zależeć na wynajmie. W tym miejscu dobrze przemyśleć sobie w jakiej lokalizacji znajduje się nasze mieszkanie, jaki ma rozkład, ilość pokoi oraz powierzchnię. Jeśli np. ma osobne, nieprzechodnie pokoje, z oddzielną kuchnią i znajduje się blisko uniwersytetu, z pewnością to studenci będą „bili” się o pierwszeństwo wynajmu i to właśnie pod nich należy przygotować i urządzić mieszkanie.

pexels-photo-301694

2. Prostota górą

Jak wiadomo, każdy z nas ma inny gust. Niektórzy preferują rzeczy proste, inni dość ekstrawaganckie. Jeśli należymy do drugiej grupy, powinniśmy ograniczyć się w swoich szalonych wizjach wystroju wnętrza przeznaczonego do wynajęcia. W końcu to nie my będziemy tam mieszkać, a narzucanie innym swojego osobliwego stylu może się nie sprawdzić i koniec końców, będziemy mieli duży problem w znalezieniu lokatorów. Dlatego dobrze, by mieszkanie do wynajęcia było bardzo proste, w stonowanej, najlepiej białej kolorystyce, i nieprzeładowane meblami. Nasi przyszli lokatorzy, będą mogli lepiej wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu i z czasem dopasować je do własnych potrzeb i upodobań, poprzez np. powieszenie wybranych przez siebie zasłon, czy dobranie poduszek w swoim ulubionym kolorze. Pamiętajmy, że do białej barwy i niepretensjonalnych mebli łatwiej dobrać dodatki.

pexels-photo-545034

3. Co z meblami?

Czy mieszkanie przeznaczone pod najem długoterminowy powinno być umeblowane, czy w tym wypadku możemy zostawić wolną rękę najemcy? Jeśli zależy nam na szybkim wynajmie, zdecydowanie powinniśmy oddać mieszkanie wyposażone w meble. Wynajem „gołego” mieszkania, może zająć nam nawet 3 razy więcej czasu niż gotowego do wprowadzenia. Dodatkowo, jesteśmy w stanie więcej zarobić, gdy nie pozostawimy najemcy kłopotu z aranżacją wnętrza. Większość osób poszukujących mieszkania do wynajęcia, chce mieć możliwość szybkiego poczucia się jak w domu, dlatego będą w stanie więcej zapłacić za tę wygodę. Jeśli jednak nie uda nam się umeblować całego mieszkania, musimy pamiętać, że kuchnia i łazienka nie mogą zostać bez mebli i sprzętów podstawowej potrzeby.

pexels-photo-245208

4. Niedopuszczalna fuszerka

Meble i kolory ścian to nie wszystko. Aby nie tracić nerwów i pieniędzy z wynajmu, powinniśmy przygotować mieszkanie tak, aby nic w nim nie zawodziło. Dlatego warto sprawdzić, i jeśli jest taka potrzeba wymienić, instalacje elektryczną czy hydrauliczną. Dla bezpieczeństwa, powinniśmy zorientować się czy wszystkie większe bądź mniejsze sprzęty, jak kuchenka, kontakty, baterie w zlewach, działają i nie wymagają naprawy. Jeśli przygotujemy mieszkanie jak należy, unikniemy ciągłych napraw, telefonów zirytowanych najemców, nieprzyjemnych wypadków czy utraty pieniędzy.

Wynajem mieszkania to dobry zarobek. Trzeba jednak pamiętać, że aby zarobić, trzeba też zainwestować. Poza wizualnym przygotowaniem mieszkania, pamiętajmy także o bezpieczeństwie wynajmu. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.


 

Poznaj najlepsze oferty nieruchomości z Trójmiasta i Kaszub. Zapraszamy! Skontaktuj się z nami pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . 

4 komentarze

 • PJ pisze:

  Dla mnie najważniejsza jest czystość pomieszczeń, szczególnie kuchni i łazienki. Staram się przygotować mieszkanie na wynajem tak, jak bym sam tego oczekiwał od kogoś. Mam w zwyczaju zapalać małe świeczki o zapachu kawy, kiedy prezentuję mieszkanie potencjalnym najemcom.

 • Karolina pisze:

  Moim zdaniem pobielenie ścian bardzo dużo daje 😉

 • M__Ka pisze:

  Ja wypowiem się od „drugiej strony”, tj. strony najemcy. Kiedy przeprowadzałam się bez mebli, jeszcze za czasów studenckich, rzeczywiście wybierałam mieszkania urządzone – neutralne kolory sprawdzają się świetnie, to fakt. Teraz z kolei przy przeprowadzkach szukam mieszkań nieumeblowanych (jest spora rzesza osób jak ja) – w okresie między końcem studiów i osiągnięciem stabilności materialnej pozwalającej na kredyt mieszkaniowy zaczynamy już przecież gromadzić własne sprzęty i meble, które gdzieś trzeba zmieścić. Dlatego myślę, że nieumeblowanie mieszkania aż tak nie wydłuży czasu znalezienia najemcy 🙂 Tym bardziej, że przeprowadzić się coraz łatwiej, ja np. korzystam z https://clicktrans.pl, to coś jak uber tylko na transport – może komuś się przyda.

 • okruszek pisze:

  Cenne wskazówki. Powiem szczerze, że też kupiłam mieszkanie z myślą o wynajmie, zwyczajnie to się opłaca. Urządzam je minimalistycznie, chcę żeby było jasne i przestronne 😊 przyszłym najemcom powinna spodobać się lokalizacja blisko centrum przy Okopowej 59A. W końcu w Warszawie to bardzo ważny aspekt by móc szybko i bezproblemowo się przemieszczać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *