7 dowodów na to, że Trójmiasto jest po prostu super!

Gdansk
Strona główna » 7 dowodów na to, że Trójmiasto jest po prostu super!

Trójmiasto. Najmodniejsze miejsce do spędzenia weekendu, nie wspominając już, że to wymarzony kierunek na sylwestra i wakacje. Jedno z najbardziej nietypowych i zarazem najbardziej interesujących miejsc na mapie Polski. Dowód? Pełne podróżnych pociągi relacji Warszawa – Gdynia kursują ponad 10 razy dziennie! Trójmiasto to zderzenie tradycji z nowoczesnością. Wśród tysiąca atrakcji Trójmiasta znajdzie się coś dla fanów imprez, entuzjastów historii, a także dla tych, którzy lubią kontakt z pięknem przyrody. Coś dla każdego.
A może zamiast przyjeżdżać do Trójmiasta, warto zamieszkać w Trójmieście?
Przedstawiamy szczęśliwą siódemkę dowodów na to, że mieszkanie w Trójmieście to po prostu dobry pomysł! Nie wątpimy, że jesteśmy w stanie przekonać niejedną osobę. Jeśli już ktoś zdecyduje się na przeprowadzkę, nie tylko znajdziemy dla niego wymarzone lokum bez żadnych dodatkowych kosztów, ale także pomożemy dopełnić wszelkich urzędowych formalności, żeby nowe mieszkanie cieszyło, a nie było źródłem stresu.
No to odliczamy! Kolejność absolutnie przypadkowa  :)

xDSC3006_stitch

1Morze – zaczynamy od banału, ale bezpośrednia bliskość Bałtyku, to atut którego nie da się przecenić. Trójmiasto jako jedyne miejsce w Polsce oferuje taką atrakcję jak morze i plaża kwardans od tętniącego życiem centrum. Poranna kawa w mieszkaniu z widokiem na morze to gwarancja udanego dnia. Dodatkowo, mieszkając nad morzem, codziennie można korzystać z jego dobrodziejstw i pełnego jodu powietrza. W letnie dni można iść na plażę, wygrzewać się w słońcu i słuchać krzyku mew i szumu fal. W chłodniejsze dni warto uprawiać nadmorski jogging – bieganie po plaży to obecnie jednen z najbardziej popularnych i najmodniejszych sposobów aktywnego spędzania czasu w Trójmieście. Dodatkowo nadmorskie spacery koją nerwy i pozwalają na złapanie oddechu od wielkomiejskiego stylu życia. Nie wspominając już o romantycznych zachodach słońca, idealnych dla zakochanych par.

2Imprezy – u nas zawsze coś się dzieje! Niezależnie, czy pod uwagę weźmiemy koncerty, wydarzenia sportowe, filmowe, teatralne czy handlowe. Emocje muzyczne zapewnia Open’er Festival, na którym co roku pojawiają się czołowi wykonawcy światowej alternatywy, obrazu dopłeniają koncerty gwiazd w Ergo Arenie. Znajdzie się też coś dla miłośników polskiego grania, czyli sopocki festiwal w Operze Leśnej. Gwiazd nie brakuje także na Festiwalu Filmowym w Gdyni, największej imprezie filmowej w Polsce. Tłumy turystów odwiedzają Trójmiasto również z okazji takich wydarzeń jak Jarmark Dominikański, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA czy cyklicznych zlotów żaglowców w Gdyni. Sport? Mamy nowoczesny stadion, na którym mecze w ekstraklasie rozgrywa Lechia Gdańsk. Emocji kibicom dostarczają także koszykarze z Asseco Gdynia i Trefl Sopot, siatkarze z Lotos Trefl Gdańsk i PGE Atom Trefl Sopot, nie wspominając już o zawodnikach żużla, hokeja na lodzie i rugby.

3Historia i architektura – aby powiedzieć coś o historii Trójmiasta, trzeba mieć dużo, dużo czasu i miejsca. Dlatego nadmienimy tylko o hanzatyckiej przeszłości Gdańska, Wolnym Miescie, Solidarności, stoczniach, kurortowym charakterze Sopotu i niespotykanie szybkim rozwoju Gdyni. A choć leżą tuż obok siebie, Gdańsk, jak i Sopot oraz Gdynia wyróżniają się charakterystyczną architekturą i nie sposób je pomylić. Stateczne kamienice, wiekowe zabytki, w tym Bazylika Mariacka, największy ceglany kościół w całej Europie, majestatyczny Żuraw i czuwający nad marynarzami Neptun ze swoją fontanną to symbole Gdańska, które zna chyba każdy. Nie ma też pewnie nikogo, kto nie słyszałby o chlubie Sopotu, czyli najdłuższym molo nad Bałtykiem. W 2011 roku molo stało się nie tylko najmodnieszą promenadą spacerową, ale także mariną dla nowoczesnych jachtów, które z całej Europy przypływają do Sopotu. Z kolei Gdynia słusznie zwana jest Perłą Modernizmu. Właściwie całe Śródmieście to przykład tego charakterystycznego stylu architektury. Nowoczesnego obrazu dopełniają wieżowce Sea Towers, najwyższe budynki mieszkalne na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

4Praca – odpoczynek odpoczynkiem, ale wiadomo, że aby na dobre zadomowić się w nowym mieście, trzeba mieć pracę. Na szczęście, tej w Trójmieście nie brakuje. Na rynku pracy obecne są firmy z różnych obszarów gospodarki. Sektor przemysłowy dumnie reprezentuje Grupa Lotos i liczne stocznie. Bardzo silny i szybko rozwijający się jest w Trójmieście rynek IT. Dla specjalistów komputerowych pracy nie zabraknie – nie brakuje zarówno polskich, jak i zagranicznych firm, a jednym z liderów wśród nich jest amerykański Intel. Swoje siedziby ma tu wiele marek odzieżowych, w tym koncern LPP, zarządzający Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Z Trójmiasta wywodzą się także ubrania Diverse, bielizna Esotiq, czy buty HD. Silna jest także gastronomia. Dziesiątki restauracji, pubów i klubów szukają pracowników, również na lato, dzięki czemu łatwo dostępna jest sezonowa praca dla studenta.

5Nauka – jeśli już jesteśmy przy studentach, koniecznie trzeba wspomnieć o edukacyjnym charakterze Trójmiasta. Jesteśmy bowiem stolicą szkolnictwa wyższego Północnej Polski. W Trójmieście swoją siedzibę ma ponad 20 uczelni. Największa z nich, Uniwersytet Gdański, kształci obecnie prawie 30 000 studentów. Co roku tysiące maturzystów wybiera także Politechnikę Gdańską. Tradycyjnie oblegany jest Gdański Uniwersytet Medyczny i Akademia Marynarki Wojennej, których ukończenie zdaniem wielu studentów gwarantuje późniejsze znalezienie pracy. Obrazu szkół wyższych dopełnia Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademia Sztuk Pięknych i Akademia Morska. Bogata jest również oferta uczelni niepublicznych, które zbudowały tu silną i budzącą zaufanie markę. Musimy wspomnieć, że kierunki związane z nieruchomościami oferują swoim studentom Uniwersytet Gdański i Wyższa Szkoła Bankowa. Łącznie we wszystkich szkołach wyższych w Trójmieście studiuje blisko 100 000 studentów. Znalezienie stancji nie stanowi większego problemu, szczególnie że można skorzystać z naszej pomocy 😉 Oferujemy znalezienie mieszkania dla studenta bez dodatkowych kosztów.

6Transport – żeby komfortowo mieszkać w Trójmieście, wcale nie trzeba mieć samochodu. Jednym z najbardziej popularnych środków transportu jest Szybka Kolej Miejska. SKM szybka jest nie tylko z nazwy. Kolejki, żartobliwie zwane czasem trójmiejskim metrem naziemnym, oferują transport a 20 – kilometrowym odcinku z Gdańska do Gdyni zaledwie w pół godziny. Jeszcze w tym roku Trójmiasto powiększy swoją sieć kolejową o Pomorską Kolej Metropolitalną, która w pierwszym etapie połączy Wrzeszcz i południowe dzielnice Gdańska, by wkrótce transportowo zbliżyć Gdańsk, Gdynię i całe Kaszuby. Dodatkowo w Gdańsku oprócz atobusów mamy tramwaje, a w Gdyni ekologiczne trolejbusy. Ten środek transportu stanowi swojego rodzaju atrakcję, bo oprócz Gdyni, w Polsce obecny jest tylko w Lublinie oraz Tychach. Mieszkańcy Trójmiasta coraz chętniej przesiadają się z samochodów i komunikacji na rowery. Jesteśmy liderem w kwestii dróg rowerowych, w samym Gdańsku sieć tras rowerowych liczy ponad 530 kilometrów. Mieszkańcy Sopotu mogą dodatkowo korzystać z rozbudowanego systemu rowerów miejskich, których liczne punkty dokujące rozlokowane są w całym mieście. Rowery stały się na tyle modne i popularne, że gdańszczanie zwyciężyli w tym roku w międzynarodowych zawodach rowerowych European Cycling Challenge, przejeżdżając i rejestrując w specjalnej aplikacji 451 533 km. Pokonaliśmy Rzym, Barcelonę i Warszawę!

7Sławni w Trójmieście – Gdańsk, Sopot i Gdynia skradły serca także osobom z pierwszych stron gazet. Większość z nich widziała kawał świata i mogłaby mieszkać właściwie gdziekolwiek, ale to trzy miasta na północy Polski wybrali na swój dom. W Sopocie często spotkać można Nergala, który zresztą niedawno otworzył imprezowy lokal przy Monciaku. W gdyńskim Orłowie mieszka Katarzyna Figura, która wielokrotnie powtarzała, że Trójmiasto to miejsce z duszą. Na ekskluzywnym gdańskim osiedlu Neptun Park swoje apartamenty z widokiem na morze mają Cezary Pazura i Cezary Żak. Życia poza Trójmiastem nie wyobrażają sobie także Dariusz Michalczewski i Grzegorz Skawiński. Nie wspominając już o znanych twarzach, którzy co roku tłumnie odwiedzają sopocki Monciak i korzystają z nocnego życia Sopotu. Przecież mówi się nawet, że Sopot latem zamienia się w małą Warszawę.

Niezależnie od tego, czy mieszkanie w Trójmieście to będzie kawalerka, dom z ogrodem, willa z tarasem, mieszkanie w kamienicy, bezczynszowy domek z MdM,  loft czy dwa pokoje w wielkiej płycie,  gwarantujemy – będzie super. W końcu nie bez przyczyny Gdańsk zdobył tytuł zwycięzcy plebiscytu Ranking Samorządów 2014 i konkursu Najlepsze Miasto 2014,  Gdynia uważana jest za najbardziej przyjazne mieszkańcom miasto w Polsce, a Sopot po prostu kochają wszyscy.  My również!

xheadwww (10)

 

4 Comments

 • Jako 8 dowód dodam, że mieszkają tu niesamowici ludzie. Są przemili, przesympatyczni i jeszcze dużo „prze” mogłabym wymienić :)
  Mieszkam tu niecałe 2 lata i jestem wprost zdumiona ile w nich energii, życzliwości i czystego dobra. Naprawdę, nigdzie w Polsce takich nie spotkałam.

  Jako 9 dowód mogę dodać (ale to już dla pasjonatów shoppingu), że Trójmiasto ma najwięcej obiektów wielkopowierzchniowych obiektów handlowych (galerie handlowe, etc.) W niewielkiej Gdyni mamy jedynie 5, za to w Gdańsku….można liczyć i liczyć :)
  Więc na zakupy miejsca nie brakuje :)

 • W Gdyni mam dwa ulubione miejsca. Pierwszym jest Klif Orłowski, a drugim Muzeum Emigracji, które w nowoczesny sposób pokazuje historię emigracji Polaków. Uważam, że tych miejsc nie można pominąć będąc w Trójmieście :)

 • Agnes pisze:

  Ja mieszkam w 3city od 5 lat i muszę przyznać, że zakochałam się w mieście od kiedy poznałam je od strony tańca. Wychowałam się w małym miasteczku, w którym jedynym tańcem, którego można się było nauczyć w wolnym czasie na siłowni to zumba. Tu przez znajomych dotarłam na zajęcia do Kuby i Pauliny w Havana Si i muszę przyznać, że pierwszy rok z tańcem pozwolił mi stwierdzić, że Sopot i Gdynia to taka mroźna Havana.XD Jest mnóstwo miejsc, żeby potańczyć, nawet zimą.
  Teraz chodzę do tej szkoły tańca już od dwóch lat, ale każdego lata odżywam niesamowicie, kiedy idziemy tańczyć całą szkołą na skwer albo na molo w Gdyni – coś jest w tej salsie kubańskiej. A Trójmiasto… no cóż, tylko na nie spójrzcie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *