Agent nieruchomości – praca pełna satysfakcji

Happy young businesswoman dressed in shirt sitting at her workplace at the office, talking on mobile phone
Strona główna » Wpisy » Agent nieruchomości – praca pełna satysfakcji

Praca agenta nieruchomości jest pełna wyzwań i możliwości rozwoju. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z biurem w trakcie kupna lub sprzedaży swojego domu, mieszkania czy działki. Gwarantuje ona oszczędność czasu, nerwów oraz poczucie bezpieczeństwa podczas transakcji. Zawód agenta przynosi wiele plusów i może być świetnym sposobem na życie. Właśnie o tym, opowiedziała nam Natalia Wielewicka, agentka nieruchomości prężnie podbijająca rynek na terenie Chojnic i okolic.

natalia-avatar

Co skłoniło Cię do tego, aby podjąć pracę w branży nieruchomości?

Zanim złożyłam swoją aplikację do biura Tyszkiewicz Nieruchomości, miałam już pewne doświadczenie w sprzedaży, jednak czułam, że chciałabym rozwinąć skrzydła. Nieruchomości to produkt, który zawsze będzie cieszył się zainteresowaniem. Ludzie potrzebują miejsca do życia, mają wiele pomysłów na biznes, ich plany zmieniają się, co powoduje rozpoczęcie poszukiwań nowego lokum, ale do realizacji tych wszystkich przedsięwzięć większość z nich potrzebuje profesjonalnej pomocy. To daje duże pole do popisu dla agenta. Branża nieruchomości zawsze wydawała mi się niezmiernie ciekawa oraz pełna wyzwań i faktycznie wszystko to potwierdziło się w rzeczywistości. Jestem osobą otwartą, która potrzebuje kontaktu z ludźmi, wiedziałam, że praca w roli agenta będzie wspaniałą opcją, aby sobie to zapewnić.

Jak wyglądały Twoje początki?

Jak w każdej nowej pracy, człowiek na początku czuje się nieco niepewnie. Trzeba nauczyć się wielu rzeczy, przestawić się na inny tryb. Mimo, że miałam styczność ze sprzedażą, musiałam poznać wiele tajników wiążących się z nowymi zadaniami. Duże wsparcie zapewniły mi osoby z biura, pierwsze kroki poprzedzone były szkoleniami, co dało mi pewną podstawę. Bardzo duże doświadczenie zyskałam z czasem, w trakcie kontaktu z różnymi klientami, bycia postawioną przed wieloma nowymi dla mnie sytuacjami. Myślę, że wciąż jeszcze czeka na mnie dużo ciekawych zdarzeń, gdyż każda transakcja jest inna.

1 n

Co sprawia Ci największą satysfakcję w pracy jako agent nieruchomości?

Tak jak wspomniałam wcześniej, bardzo lubię nawiązywać nowe relacje z ludźmi. To daje mi dużo energii do działania. Każda sytuacja z człowiekiem uczy mnie czegoś nowego. W tej pracy ogromnie cieszą mnie chwile, kiedy mogę pomóc komuś podczas jednej z najważniejszych decyzji życiowych, jaką jest sprzedaż lub zakup nieruchomości. Nawet jeśli w trakcie całego procesu pojawiają się jakieś przeszkody, efekt końcowy, jakim jest zadowolenie i uśmiech na twarzach klientów daje ogrom satysfakcji.

2 n

Kolejna rzecz, która podoba mi się w tej pracy to brak monotonii. Każdy dzień jest inny, każda nieruchomość charakteryzuje się czymś wyjątkowym. Raz przeprowadzam sprzedaż kompleksu działek, a raz mieszkania z ciekawą historią. W tej pracy naprawdę nigdy się nie nudzę. Multizadaniowość to na pewno cecha, którą powinien charakteryzować się agent nieruchomości.

Dla kogo więc praca jako agent nieruchomości będzie strzałem w dziesiątkę?

To zajęcie dla osób, które są otwarte, nie boją się wyzwań, lubią czuć się potrzebne i czerpią radość z pomocy innym. To także idealna opcja dla wszystkich, których nie bawi typowa „praca na etacie” lub w korporacji. Jeśli ktoś lubi mieć faktyczny wpływ na własną karierę oraz zarobki oraz czuć radość z efektów swoich działań, powinien spróbować swoich sił w tym zawodzie. Nawet jeśli nie ma doświadczenia. W naszym biurze kładziemy duży nacisk na przygotowanie początkujących agentów, by czuli się pewnie.

Jak to wszystko przekłada się na pracę na terenie Chojnic i okolic?

Chojnice cały czas się rozwijają. Agenci mają tu bardzo duże pole do popisu. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę. Ludzie chętnie otwierają tu nowe biznesy, zwłaszcza te związane z turystyką, co sprawia, że zaczynają szukać odpowiednich nieruchomości. Młode osoby rzadziej opuszczają to miejsce, dużo osób szuka ciekawej opcji do zamieszkania na stałe. Co więcej, w okolicy prężnie rozwija się rynek pierwotny. Deweloperzy docenili plusy tego rejonu, co bardzo nas cieszy i daje nam wiele możliwości do wykorzystania.

3 n

Jeśli interesuje Cię praca w charakterze agenta nieruchomości i chciałbyś rozwinąć skrzydła jak Natalia, spróbuj swoich sił w naszym biurze Tyszkiewicz Nieruchomości.

Wyślij cv na adres hr@tyszkiewicz.pl z dopiskiem Agent Chojnice i daj się poznać!

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Zapraszamy także na nasze portale społecznościowe:

Facebook

Instagram


 

Szukasz pomocy w kupnie lub sprzedaży nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi specjaliści pomogą Ci w każdej sprawie.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *