Kawalerka – zamieszkaj komfortowo na małej przestrzeni

Strona główna » Wpisy » Kawalerka – zamieszkaj komfortowo na małej przestrzeni

Jednopokojowe mieszkanie, zwane również kawalerką, to często wybierana opcja przez osoby decydujące się na zakup nieruchomości. Może być świetnym pomysłem na inwestycję związaną z wynajmem, jak również kompaktowym wnętrzem przeznaczonym na własne potrzeby mieszkaniowe. Niektórzy nie decydują się na zakup kawalerki, gdyż boją się, że nie będą w stanie funkcjonować na ograniczonym metrażu. Istnieje jednak kilka praktycznych rozwiązań na to, by życie w jednym pokoju było przyjemne i wygodne.

1. Podziel przestrzeń

To pierwszy i najważniejszy punkt podczas urządzania kawalerki. W każdym mieszkaniu warto wydzielić strefy: kuchenną, dzienną i wypoczynkową. Jesteśmy w stanie to zrobić nawet na niewielkiej przestrzeni. Możemy to zrobić za pomocą mebli, kolorów czy dodatkowych ścianek. W pokoju z aneksem kuchennym możemy zastosować delikatne oddzielenie strefy gotowania stołem lub barkiem, które sprawdzą się zarówno jako dodatkowa powierzchnia do przygotowywania potraw, jak i miejsce do spożywania posiłków. Jako element oddzielający kuchnię od pokoju świetnie sprawdzi się także kanapa. Tu warto pomyśleć o tym, aby była to opcja rozkładana, która w nocy pełnić będzie rolę łóżka. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, które zajęłoby dodatkowe łóżko.

2. Pogłówkuj nad dodatkowymi rozwiązaniami

Jeśli kawalerka ma nieco większy metraż, możemy pozwolić sobie na wydzielenie małej sypialni. Można dokonać tego za pomocą mebli modułowych, dostępnych w wielu sklepach lub robionych na wymiar. Świetnym i efektownym rozwiązaniem może być też dodatkowa metalowo-szklana ścianka w industrialnym stylu lub parawan. Dodatkową opcję aranżacji może zapewnić nam kawalerka położona w kamienicy z wysokimi sufitami. Śmiało można zorganizować tam miejsce do spania na antresoli. Szczęściarze z oddzielnym pomieszczeniem kuchennym mogą także przemyśleć kwestię przeniesienia sypialni w miejsce kuchni i zaaranżowanie aneksu kuchennego w salonie. W tym wypadku jeden pokój zamienia się w wygodne dwa.

3. Zachowaj jeden styl

Aranżacja kawalerki będzie udana, gdy zachowamy spójność stref. Aneks kuchenny w romantycznym stylu prowansalskim w połączeniu z nowocześnie wyposażonym salonem może prowadzić do niezłego zawrotu głowy! Jeśli nasza kawalerka ma sprawiać wrażenie większej, jej części powinny płynnie przechodzić z jednej do drugiej. Po pierwsze zachowajmy jednolitość wystroju. Charakter wnętrza, kolorystyka, motyw przewodni powtarzający się w strefach, dodatki – wszystko to ma wpływ na przestrzeń. Aneks kuchenny powinien być nie tylko miejscem do gotowania, ale też pewnego rodzaju ozdobą i przedłużeniem stylu mieszkania. W końcu zawsze będziemy mieli go na widoku.

4. Utrzymuj porządek i minimalizm

Ten punkt nieco łączy się z poprzednim. O czym mowa? Oczywiście, o porządku! Tak jak zostało wspomniane, kawalerka to miejsce, gdzie wszystko mamy obok siebie i nie da rady ukryć naszych „bałaganiarskich zapędów” w innym pomieszczeniu. Dlatego, aby przestrzeń wydawała się większa oraz żeby dało się z niej wygodnie korzystać i w niej odpoczywać, należy kontrolować ilość niepotrzebnych przedmiotów znajdujących się na wierzchu. Warto także zwrócić uwagę na zachowanie minimalizmu podczas urządzania wnętrza. Jak to mówią: „czasem mniej znaczy więcej”. Chcąc uniknąć wrażenia przeładowania oraz zapewnić sobie miejsce do swobodnego życia, postarajmy się ograniczyć ilość zbędnych przedmiotów lub mebli, bądź zainwestować w opcje, które można wykorzystać na wiele sposobów. Może należeć do nich na przykład stolik z wbudowanym miejscem do przechowywania, lub łóżko ukryte w eleganckiej meblościance.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *