Mieszkanie w Gdańsku – jaka dzielnica jest dla Ciebie?

Strona główna » Wpisy » Mieszkanie w Gdańsku – jaka dzielnica jest dla Ciebie?

Zdecydowałeś się kupić mieszkanie w Gdańsku? Świetna decyzja! Czas zadać sobie pytanie: „W jakiej dzielnicy?” Nie od dziś wiadomo, że lokalizacja jest jednym z najistotniejszych kryteriów podczas wyboru nieruchomości. W celu ułatwienia tego trudnego wyboru serwis Otodom po raz kolejny przeprowadził ranking polskich miast i ich dzielnic, biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii, na które zwracają uwagę mieszkańcy oraz potencjalni kupujący. Dziś sprawdzimy, jakie dzielnice Gdańska przejęły prowadzenie w pięciu wybranych przez portal kategoriach. Mamy nadzieję, że dzięki temu wybór przyszłej nieruchomości w tym pięknym mieście stanie się nieco prostszy.


Ranking dzielnic Otodom


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Poruszając temat poczucia bezpieczeństwa warto zacząć od tego, że w tej kategorii Gdańsk zajął jedno z najwyższych miejsc na podium, ustępując faworytowi (Lublin) o zaledwie jedną setną punktu. Mieszkańcy w dużej ilości dzielnic nie czują zagrożenia, nawet opuszczając swoje domy w godzinach wieczornych i nocnych. Ważną kwestią było także bezpieczeństwo najmłodszych. W obu przypadkach, Gdańsk został oceniony bardzo wysoko. Jakie dzielnice najbardziej wyróżniają się w tej dziedzinie? Najbardziej pewnie czują się respondenci zamieszkujący dzielnicę Przymorze Małe. Kolejne dwie spokojne lokalizacje, znajdujące się w pierwszej trójce, to Brętowo oraz VII Dwór.

Rodzinny klimat

Z bezpieczeństwem poniekąd łączy się kolejna kategoria omawiana w rankingu Otodom – dzielnica przyjazna rodzinom. Szeroko rozwinięte zaplecze placówek szkolnych i przedszkolnych, punktów usługowych i handlowych, duża ilość atrakcji oraz miejsc rekreacyjnych, wpływają na jakość życia rodziców i ich pociech. Dla młodzieży i dzieci ważne są miejsca takie jak place zabaw, obiekty przeznaczone do uprawiania różnego rodzaju sportów, czy kina. Rodzice w dużej mierze skupiają się na bezpieczeństwie oraz ofercie edukacyjnej – jej różnorodności i bliskości z miejscem zamieszkania. Jeśli jesteś rodzicem i zależy Ci na wymienionych punktach, najlepszą opcją wg danych z rankingu będzie mieszkanie w dzielnicach Żabianka, Przymorze Wielkie oraz Zaspa-Rozstaje. Każdy członek rodziny z pewnością znajdzie tam korzyści dla siebie. Warto także pamiętać, że każda z tych dzielnic leży w bliskiej odległości od morza, co jest ogromną zaletą.

„Jak dobrze mieć sąsiada”

Z doświadczenia wiemy, że to powiedzenie nie zawsze się sprawdza. Sąsiedzkie relacje potrafią być dla nas prawdziwym zbawieniem, ale także ogromną zmorą. Niekiedy nie mamy nawet pojęcia o tym, kto mieszka za ścianą. Oczywiście, każdy z nas jest inny i odnajduje się lepiej lub gorzej w różnych sytuacjach międzyludzkich, dlatego wyniki raportu nie powinny być kluczową podstawą naszego wyboru. Niemniej jednak sprawdźmy, gdzie mieszkają najbardziej uprzejmi i otwarci na kontakty sąsiedzkie ludzie. Respondenci tegorocznego badania portalu Otodom za faworyta w tym temacie uznali dzielnicę Rudniki, na drugim miejscu znalazł się VII Dwór, a na trzecim Wzgórze Mickiewicza.

Czysto, zielono i ekologicznie

Życie w zgodzie z naturą, troska o środowisko, świadomość ekologiczna – w których dzielnicach Gdańska możemy je zauważyć i gdzie kupić mieszkanie jeśli mocno zależy nam na tych wartościach? Wielbiciele zieleni powinni sprawdzić, jakie oferty mieszkań czekają na nich w dzielnicach Brzeźno, VII Dwór i Żabianka. Porządek, rozwój infrastrukturalny oraz dbałość o kwestie ekologiczne zauważyć można w Brętowie, VII Dworze (pojawiającym się w kolejnej kategorii jako faworyt) i Ujeścisku-Łostowicach.

Zakup mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji. Warto zastanowić się wcześniej nad swoimi kryteriami i poprosić o pomoc w poszukiwaniach profesjonalnego agenta nieruchomości.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *