Remont mieszkania przed sprzedażą – czego warto się podjąć

Strona główna » Wpisy » Remont mieszkania przed sprzedażą – czego warto się podjąć

Każda osoba podejmująca się sprzedaży mieszkania, chciałaby zarobić na nim jak najwięcej oraz dokonać transakcji jak najszybciej. Bardzo dużą popularnością wśród kupujących cieszą się wyremontowane lokale. Jednak, czy przeprowadzenie gruntownej rewolucji opłaci się aktualnemu właścicielowi? Czy może istnieje tańszy sposób na zwrócenie uwagi na nieruchomość?

Ludzie, którzy podjęli decyzję o sprzedaży nieruchomości, zwykle myśl o dodatkowych inwestycjach związanych z remontem odpychają jak najdalej. „Po co remontować skoro i tak sprzedaję?”, „Chcę zarobić, a nie wydawać”, „Nie mam czasu i siły na zmiany” – to najczęstsze wątpliwości pojawiające się wśród sprzedających. Warto jednak wziąć do serca fakt, że największą uwagę i zainteresowanie wzbudzają lokale, które sprawiają wrażenie zadbanych oraz odświeżonych. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nawet poprzez niewielki wkład w remont, możemy zapewnić sobie wyższą cenę za nieruchomość i sprzedać ją szybciej. Nie musi być to związane z ogromnym remontem. Istnieją sposoby, by dobrze przygotować nieruchomość, bez konieczności przeznaczenia na to dużych nakładów, które czasem sięgają rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Od czego warto zacząć? Z pewnością od dużych powierzchni, które rzucają się w oczy. Podstawową rzeczą jest w tym wypadku odświeżenie i odmalowanie ścian. Czyste, jasne ściany dodadzą wnętrzu lekkości i zachęcą do dalszego oglądania potencjalnego kupującego. Biele, szarości i pastelowe kolory optycznie powiększą przestrzeń. Dodatkowo, pomalowane ściany sprawią wrażenie, że mieszkanie przeszło remont. Warto zainwestować nawet w najtańszą białą farbę, aby dodać wnętrzu nieco oddechu.

Odmalowane ściany prezentują się lepiej

Odśwież podłogę

Kolejną istotną powierzchnią są podłogi. Po kilku latach użytkowania mogą być porysowane lub zniszczone. Kafle mogą być popękane i ze śladami odbarwień. Ludzie poszukujący nieruchomości na sprzedaż bardzo często zwracają na te mankamenty bardzo dużą uwagę. Aby podczas prezentacji podłoga prezentowała się jak najlepiej warto położyć nowe panele, lub wycyklinować parkiet. Dodatkowo, jeśli nie chcemy skuwać płytek, powinniśmy bardzo dokładnie wyczyścić kafle i fugi, lub pomalować całość dostępnymi nowoczesnymi farbami do tego typu powierzchni, które z pewnością uszczuplą nasz budżet w mniejszy sposób niż całościowy remont mieszkania.

Zwróć uwagę na wygląd podłogi w swoim mieszkaniu na sprzedaż

Zadbaj o najważniejsze pomieszczenia

Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, które mocno zaważają na chęci zakupu i cenie nieruchomości. Najważniejszą kwestią jest doprowadzenie je do stanu jak największej czystości. Porządne wyszorowanie prysznica, umywalki, toalety czy zlewu kuchennego to podstawa. Podobnie jak było wspomniane wcześniej, warto zrobić delikatny remont ścian, w postaci wyczyszczenia lub odmalowania kafli oraz fug. W kuchni warto wymienić blat, jeśli obecny jest mocno zniszczony zębem czasu. To samo tyczy się zabudowy meblowej. W zależności od ich rodzaju możemy podjąć się wymiany frontów lub pomalowania mebli, aby nadać im świeżości. Zabiegi te nie należą do drogich i warto się ich podjąć, aby zwiększyć cenę transakcyjną mieszkania.

Czysta łazienka i kuchnia to podstawa

Zwróć uwagę na szczegóły

Dodatkowo, warto spojrzeć na swoje mieszkanie nieco bardziej krytycznym okiem i przyjrzeć się wszystkim elementom. Jeśli chcemy, aby nasza nieruchomość zrobiła wrażenie na kupującym warto przed prezentacjami naprawić wszystkie zniszczone elementy, które będą źle wpływać na ogólny odbiór. Odpadające listwy, zwisające kontakty lub włączniki światła, luźne klamki czy poprzepalane żarówki w lampach mogą skutecznie odstraszyć potencjalnego klienta. To samo tyczy się mebli – brudne obicia, zalane tapicerki czy połamane nogi od stołu powinny zostać wyczyszczone i naprawione. Często wystarczy przeprowadzić generalne porządki i odświeżyć mieszkanie, niż wydawać masę pieniędzy na totalny remont.

Zadbaj o wszystkie szczegóły


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *