Wiosna w Twoim domu – kilka sposobów na pozytywną energię

Strona główna » Wpisy » Wiosna w Twoim domu – kilka sposobów na pozytywną energię

Pierwszy dzień wiosny już dawno za nami, a Ty wciąż nie czujesz nowej energii? W dzisiejszych czasach ciężko nastawić się radośnie i pozytywnie do życia, jednak warto powalczyć ze złą aurą i otoczyć się rzeczami napawającymi optymizmem i cieszącymi oko. Zaproś wiosnę do swojego domu i nadaj mu lekkości i oddechu. Wcale nie musisz wykonywać wielkiej rewolucji, by uzyskać zadowalający Cię efekt.

Feeria wiosennych barw

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają bardzo duży wpływ na nasz odbiór rzeczywistości i nastawienie. Ciemne barwy zwykle nas przytłaczają i sprawiają, że jedyne o czym marzymy to zaszycie się pod kocem. Tchnijmy w nasze wnętrze odrobinę lekkości i energii za pomocą barw. Jakie kolory będą idealne? Jasne, słoneczne i radosne! Nie musimy zmieniać całego wnętrza domu, chwytać za pędzle lub wyrzucać ciemnych mebli. Do uzyskania super efektu wystarczą drobne dodatki i naturalne dekoracje. Nową energię na wiosnę z pewnością tchną w nas barwy pastelowe, delikatne i czyste biele, słoneczne żółcie i soczyste zielenie. Możemy zainwestować w nowe poszewki na dekoracyjne poduszki. Ogromną różnicę zrobi także wymiana zasłon z ciemnych na jasne i lżejsze. Wiosenną kolorystykę zapewnią także rośliny. Przepiękne kolorowe kwiaty w wazonie od razu wprowadzą więcej życia do naszego domu.

Pastelowe, kolorowe dodatki wprowadzą odrobinę radości nawet do najciemniejszego wnętrza

Otocz się roślinnością

Co kojarzy się z naturą, początkiem wiosny i nowym życiem? Oczywiście rośliny! Niech nic Cię nie ogranicza! Rośliny doniczkowe, kwiaty cięte, duże, małe – daj się ponieść wyobraźni. Najbardziej modnymi kwiatami na wiosnę są bratki, narcyzy, fiołki i krokusy. Tego typu kwiaty świetnie prezentują się w kolorowych donicach. Wspaniałą zabawą może być ich samodzielne zasadzenie z cebulek i podziwianie ich wzrostu i rozkwitania. Przepiękną ozdobą wiosennego stołu będą cięte kwiaty w delikatnych wazonach. Tulipany, żonkile, margaretki, piwonie, irysy… możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Przepiękną dekoracją naszego domu mogą być także gałązki brzózki, z których rozwijają się śliczne zielone listki. Ostatnio modną roślinną ozdobą jest także zielony mech – chrobotek. Idealnie nadaje się do użytku w wiosennych stroikach, a nawet do tworzenia z niego oryginalnych obrazów na ścianę.

Żywe kwiaty to przepiękna wiosenna dekoracja

Dekoracje to nie wszystko

Ustawienie wiosennych kwiatowych stroików czy wymiana tekstyliów, nie wystarczą byśmy poczuli pozytywne fluidy! Aby naprawdę poczuć powiew wiosennej energii w naszym domu powinniśmy dosłownie wpuścić ją do środka. Odsłońmy okna z ciężkich firan i zasłon i umyjmy je z zimowych smug! Wywietrzmy wnętrze świeżym powietrzem, które zapewni piękny zapach i lepsze samopoczucie. Bardzo istotną kwestią są także porządki. Odciążmy wnętrze domu pozbawiając go niepotrzebnych „bibelotów”, schowajmy ciężką, zimową garderobę głęboko do szafy i zastąpmy ją lekkimi wiosennymi wdziankami. Niech wszystkie rzeczy używane jesienią i zimą, które obecnie zabierają miejsce w naszym domu, znajdą je w piwnicy lub w schowku, aby nie przytłaczały naszej przestrzeni. Dodatkowo, odkurzmy i porządnie wypierzmy dywany, koce, narzuty, zdejmijmy ukryte w rogach warstwy kurzu, który nie zawsze dostrzegamy. Jeśli czujemy się na siłach, świetny efekt czystości i nowości może przynieść odświeżenie ścian i pomalowanie ich na jasne kolory, jednak wymaga to trochę więcej poświęcenia niż generalne sprzątanie.

Dekoracje i kwiaty nie wystarczą, by w domu zapanowała nowa energia

Wprowadzenie wiosny i pozytywnej energii do domu nie musi wiązać się z wielkim remontem i ogromnymi kosztami. Czasami wystarczy porządne sprzątanie i kilka ozdób, aby pozbyć się zimowego zmęczenia i smutnego nastroju.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *