Siła kobiet w zawodzie agenta nieruchomości

Strona główna » Wpisy » Siła kobiet w zawodzie agenta nieruchomości

Czy istnieją zawody stworzone wyłącznie dla mężczyzn lub kobiet? Mówi się, że te dwie grupy mają pewne predyspozycje, które lepiej lub bardziej sprawdzają się w konkretnych pracach. Kobiety dla niektórych wydawać się mogą istotami słabymi, które nie zawsze potrafią poradzić sobie z kryzysowymi sytuacjami. Jednak każdego dnia obserwować możemy ich moc zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jak siła kobiet przedstawia się w zawodzie agenta nieruchomości?

Multitasking

W wymagającej branży nieruchomości bardzo istotną cechą jest wielozadaniowość. Agent, który chce jak najlepiej zadbać o swoich Klientów (których zazwyczaj ma wielu), musi umieć działać prężnie na kilku polach jednocześnie. Telefony, prezentacje, spotkania, dopinanie aktów notarialnych, umawianie sesji zdjęciowych, tworzenie zachęcających ofert – wszystko to wymaga świetnej organizacji czasu. Kobiety bardzo dobrze radzą sobie z taką presją, często lepiej od mężczyzn. Co więcej, wiele agentek nieruchomości, pracę zawodową łączy także z obowiązkami domowymi i wychowaniem dzieci. Praca agenta nie ma normowanych godzin, dlatego tego typu połączenie wymaga naprawdę dużej siły i umiejętności rozdzielania swoich zadań.

Wielozadaniowość to ogromna siła kobiet w biznesie

Empatia i poznanie potrzeb

Nie od dziś wiadomo, że kobiety są świetnymi słuchaczami i rozmówcami. Te umiejętności wspaniale sprawdzają się w kluczowym zadaniu w zawodzie agenta nieruchomości – poznaniu potrzeb Klienta. Kobieta wie, w jaki sposób zadać pytanie, jakich spraw nie dotykać oraz jakie sytuacje z życia rozmówcy mogą wpłynąć w konkretny sposób na jego potrzeby pod względem zakupu nieruchomości. Agentka jest w stanie „wejść w buty” drugiej osoby i zrozumieć, jakimi przesłankami się kieruje. Nie chodzi tu wyłącznie o prywatne dramaty życiowe, kobieta potrafi równie świetnie doradzić w sprawach biznesowych, inwestycyjnych. Kobieta agent jest elastyczna i umie odnaleźć się w każdej sytuacji, by jak najlepiej rozpoznać kryteria kierujące Klientem. Dzięki temu jest w stanie być bardzo dobrym pośrednikiem w transakcji, zwracając uwagę na priorytety obu stron.

Kobieta potrafi być świetnym słuchaczem i doradcą

Partner w negocjacjach

Twarde negocjacje są wyłącznie domeną mężczyzn? Wręcz przeciwnie! Kobiecy upór, dążenie do celu, ale także wspomniana wcześniej empatia i umiejętność dostrzegania potrzeb innych ludzi, dają im dużą przewagę. Kobiety potrafią przewidywać różnego rodzaju zachowania i szybko działać w sytuacjach kryzysowych. Mimo iż uważane są za przedstawicielki bardziej emocjonalnych reakcji i podejścia do świata, potrafią zachować zimną krew i walczyć zarówno o swój interes oraz przede wszystkim najlepsze rozwiązania dla swoich Klientów.

Negocjacje to nie tylko domena mężczyzn

Dobre oko

Agent nieruchomości powinien umieć odnaleźć się w kwestiach jak najlepszej prezentacji oferty. Mowa tu zarówno o doradztwie w temacie home stagingu, czyli przygotowania wnętrza nieruchomości do sprzedaży, ale także o przedstawieniu najważniejszych atutów na zdjęciach promujących ją na portalach internetowych. Kobiece oko dostrzega rzeczy, które wymagają „liftingu”, oraz te, które przyciągną wzrok potencjalnych zainteresowanych, przeglądających setki ogłoszeń w poszukiwaniu idealnej nieruchomości. Panie często dobrze znają się na panujących trendach wnętrzarskich i potrafią bardzo dobrze wskazać kierunek w wystroju, a także pobudzić wyobraźnię Klienta względem ewentualnych zmian w nowym domu lub mieszkaniu.

Kobiece oko może zadziałać cuda we wnętrzu

Kobieta to płeć nie tylko piękna, ale przede wszystkim silna, zdeterminowana, dążąca do celu i samodzielna. Te cechy sprawiają, że przedstawicielki tej grupy idealnie sprawdzają się w zawodzie agenta nieruchomości oraz odnoszą ogromne sukcesy, wspierając i pomagając spełnić marzenia swoich Klientów.


Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas – 58 558 53 53, napisz – kontakt@tyszkiewicz.pl lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl Nasi specjaliści w bezpieczny sposób pomogą Ci w każdej sprawie.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *