Rot-Dom – deweloper z powołania

Strona główna » Wpisy » Rot-Dom – deweloper z powołania

Stanisław Mielnik jest prezesem naszej zaprzyjaźnionej firmy deweloperskiej Rot-Dom. Podczas jego ostatnich odwiedzin w naszym biurze, mieliśmy szansę porozmawiać o początkach jego kariery w branży nieruchomości oraz o korzyściach zakupu mieszkań na terenie Rotmanki i Pruszcza Gdańskiego. 

2

-Panie Stanisławie, jak zaczęła się Pana przygoda z branżą deweloperską?

-Po ukończeniu studiów na Akademii Marynarki Wojennej, sporą część życia spędziłem na morzu. Zatrzymując się w wielu portach, miałem okazję zwiedzić mnóstwo ciekawych miejsc. Zawsze jednak ciągnęło mnie na stały ląd. Pracując w portach naszego polskiego wybrzeża marzyłem by móc w końcu osiąść w spokojnym miejscu i założyć biznes, dzięki któremu mógłbym zrobić także coś dobrego dla innych. Nieruchomości kojarzą się z czymś stałym i pewnym. Dlatego, gdy doczekałem zasłużonej emerytury postanowiłem związać się z tą branżą. Zostałem prezesem zarządu firmy Rot-Dom. Zacząłem myśleć nad korzystną lokalizacją na budowę osiedla i po czasie znalazłem idealną – Rotmankę , urokliwą miejscowość położoną przy Pruszczu Gdańskim. Właśnie tam, w 2002 roku zacząłem budowę Osiedla Rot-Dom obejmującego 200 mieszkań i 20 domów szeregowych. W 2005 roku postanowiłem wesprzeć sprzedaż pomocą agencji nieruchomości. Nawiązałem współpracę z biurem Tyszkiewicz Nieruchomości – była to jedna z pierwszych umów pośrednictwa, którą podpisałem. W roku 2011 zająłem się budową inwestycji Osiedle Sasankowe składającego się z ponad 180 mieszkań i postanowiłem pracować z biurem Tyszkiewicz Nieruchomości już na zasadach wyłączności i jestem bardzo zadowolony z tej współpracy. Mieszkania sprzedawały się jak świeże bułeczki! Planuję zacząć kolejną inwestycję w połowie 2017 roku i również zamierzam współpracować z moim ulubionym biurem.

dsc06592

-Wspomniał Pan o Rotmance, jako o idealnym miejscu do życia. Co sprawiło, że skupia się Pan właśnie na tej lokalizacji?

-Jak mówiłem wcześniej, Rotmanka położona jest przy samym Pruszczu Gdańskim. Tak naprawdę tworzą one jedną miejscowość. Jest to idealne miejsce dla osób młodych, którym zależy na niedalekiej odległości do miasta i korzystnej cenie. Do centrum Gdańska z Rotmanki dojedziemy w niecałe 15 minut. Bardzo blisko znajduje się obwodnica. Mimo sąsiedztwa Gdańska, nie żyje się tam w zgiełku i hałasie. W Rotmance i Pruszczu Gdańskim można odpocząć. Mieszkańcy, mimo, iż mieszkają na przedmieściach, nie muszą rezygnować z rozrywek i miejsc zaspokajających ich podstawowe potrzeby. Atutem tego miejsca jest bliskość szkoły, przedszkoli, licznych sklepów, wszelkiego rodzaju usług oraz służby zdrowia. Myślę, że lokalizacja jest ogromnym plusem. Budynki położone są w bardzo dobrze skomunikowanym miejscu. Tuż za rogiem stoją przystanki, z których odjeżdżają autobusy do Pruszcza i Trójmiasta.

dsc06604

– Osiedle Sasankowe cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Co sprawia, że tyle osób decyduje się na mieszkanie z tej inwestycji?

Nasze mieszkania mieszczą się w budynkach o ciekawej architekturze. Wyróżnia się ona na tle innych budynków w okolicy. Mieszkania są bardzo jasne, ze względu na położenie względem stron świata. Lokale mają różne metraże, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Czy większe, czy mniejsze, każde mieszkanie jest bardzo funkcjonalne i wygodne. Do wyboru mamy kawalerki lub większe mieszkania z dwoma lub trzeba pokojami z kuchnią bądź bardzo popularnymi aneksami. Świetną opcją są mieszkania parterowe, gdyż posiadają ogródki. Dla miłośników życia na wyższych kondygnacjach zapewniamy balkony. Parking jest ogólnodostępny dla mieszkańców, bez dodatkowych opłat za miejsce postojowe. Kolejnym argumentem przemawiającym za Osiedlem Sasankowym jest opcja dofinansowania z programu MDM. Trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 60m2, wycenione na 232 000 zł, w tym programie może kosztować już nawet 153 583 zł. To naprawdę super opcja, zwłaszcza dla młodych, zaczynających nowe życie. Moją nową inwestycję w 2017 roku zamierzam zbudować w podobnym stylu i standardzie. Tym razem będą to mieszkania w Pruszczu Gdańskim. Czuję, że będzie to kolejny strzał w dziesiątkę.

dsc06688

Chciałbyś zamieszkać w okolicy Rotmanki i Pruszcza Gdańskiego? Jesteś zainteresowany inwestycjami dewelopera Rot-Dom? Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl . Nasi doradcy chętnie zajmą się Twoją sprawą. 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *