Stare dzielnice a nowe inwestycje

Strona główna » Wpisy » Stare dzielnice a nowe inwestycje

Nie da się nie zauważyć, że w ostatnim czasie Gdańsk bardzo prężnie rozwija się pod względem inwestycyjnym. Poszukujący nieruchomości mają cały wachlarz mieszkań z rynku pierwotnego do wyboru. Stare dzielnice, powszechnie uważane za niezbyt urzekające, zaczynają przekształcać się w miejsca coraz bardziej prestiżowe. Są nimi między innymi Letnica, Dolny Wrzeszcz czy tereny postoczniowe.

Dzięki powstającym inwestycjom, Letnica oraz Dolny Wrzeszcz zyskały nowe życie. Dotychczas uważane za dzielnice zaniedbane i w niektórych miejscach niebezpieczne, odradzają się jako idealne do mieszkania, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich położenie i powstającą w okolicy infrastrukturę.

Z powodu powstania stadionu narodowego oraz tunelu pod Martwą Wisłą, ruch w okolicach Letnicy znacznie się powiększył. Dodatkowym plusem jest niedaleka odległość morza, co także wpływa na zainteresowanie tą lokalizacją.

Bliskość centrum miasta oraz morza? Brzmi świetnie

Bliskość centrum miasta oraz morza? Brzmi świetnie

Część Dolnego Wrzeszcza została poddana rewitalizacji, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność dzielnicy i podnosi jej rangę. W okolicach odnowionej ulicy Wajdeloty otwiera się coraz więcej klimatycznych knajpek, restauracji. Nowe inwestycje powstają niczym grzyby po deszczu. Zaniedbanym miejscom takim jak np. Stary Browar nadano zupełnie inny charakter – teraz są to miejsca ekskluzywne, a mieszkanie w powstałych tam inwestycjach dla wielu osób jest wyznacznikiem prestiżu.

Tereny postoczniowe także doczekały się swojej kolei. Powstają tam nowe kompleksy biurowo-usługowe, miejsca kulturalne takie jak sale koncertowe czy hale z eventowym potencjałem. Oczywiście nie można zapomnieć tu o budynkach nawiązujących do historii, jak np. CSG. Wszystko to, oraz wyjątkowy klimat miejsca, sprawia, że jest to lokalizacja godna zamieszkania. Ostatnie rewitalizacje Dolnego Miasta także wzbudzają podziw wśród poszukujących nowego miejsca do życia. Powstaje tam coraz więcej inwestycji oferujących ekskluzywne apartamenty i piękne mieszkania w samym sercu Gdańska.

W Gdańsku powstaje coraz więcej nowych inwestycji i zostało jeszcze wiele lokalizacji, gdzie mogłyby się znaleźć. Czasami inwestycje zostają budowane w miejscach, których nigdy w życiu byśmy się nie spodziewali. Każda lokalizacja w mieście ma swoje zalety. Jednak główną korzyścią jest bliskość do miejsca pracy, szkoły dla dzieci czy uczelni. Dostęp do wszelkich kulturalnych atrakcji jest również znacznie ułatwiony. Wszystko to ma oczywiście swoją cenę.

W Gdańskich starych dzielnicach powstaje coraz więcej nowych inwestycji

W Gdańskich starych dzielnicach powstaje coraz więcej nowych inwestycji

Inwestycje znajdujące się w najbardziej popularnych dzielnicach takich jak Wrzeszcz, Przymorze, Oliwa, czy Zaspa zapewniają ich mieszkańcom bardzo duże poczucie komfortu. Pełna infrastruktura handlowo-usługowa na wyciągnięcie ręki, świetna komunikacja z centrum i przede wszystkim krótsza droga do pracy, to tylko niektóre z plusów. Mimo, iż coraz częściej słyszy się o potrzebie ucieczki poza miasto, do tzw. sypialni, w naszym biurze Tyszkiewicz Nieruchomości nie zaobserwowaliśmy nad wyraz wzmożonego trendu do zakupu nieruchomości na obrzeżach. Oczywiście, lokalizacje takie jak Banino, Rotmanka, czy Pruszcz Gdański są bardzo popularne. Wiąże się to jednak przede wszystkim z kwestią finansową, a niekoniecznie potrzebą ciszy i spokoju z daleka od miasta. Bardzo dużo Klientów biura Tyszkiewicz Nieruchomości decyduje się na życie poza miastem, z racji dostępu do natury oraz możliwości zakupu nieruchomości z działką. W ofercie naszego biura mogą Państwo znaleźć propozycje inwestycji poza miastem, gdzie za cenę małego mieszkania w centrum Gdańska można kupić domek z ogródkiem na obrzeżach. W tym momencie potencjalni nabywcy muszą odpowiedzieć sobie na pytanie na czym dokładnie im zależy – na bliskości do centrum czy okazyjnej cenie.

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego w ciekawej lokalizacji? Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na stronę www.tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *