Agent nieruchomości i jego atrybuty

Strona główna » Wpisy » Agent nieruchomości i jego atrybuty

Praca pośrednika – jak powszechnie wiadomo – wymaga zaangażowania i dobrej organizacji czasu. Są również rzeczy, bez których nie będzie on mógł wykonywać swoich obowiązków tak, jak powinien. Co zatem wpisuje się w atrybuty agenta nieruchomości?

Komunikacja miejska nie dla pośrednika

Mimo iż komunikacja miejska w polskich miastach w Polsce funkcjonuje coraz sprawniej, dobry agent nieruchomości nie powinien raczej polegać na autobusach czy tramwajach. Dyspozycyjność w pracy i związane z tym umawianie się z klientami na konkretne godziny, wiąże się z byciem punktualnym przy każdym spotkaniu. Gdy specjalista zajmujący się sprzedażą czy wynajmem nieruchomości będzie notorycznie spóźniał się np. na prezentacje oferty, od razu straci w oczach zarówno klientów kupujących jak i współpracującego z nim właściciela danego domu czy mieszkania.

people-feet-train-travelling-large

W pracy agenta nieruchomości warto czasem zastąpić komunikację miejską na własne auto

Bycie agentem nieruchomości nie jest w stu procentach jednoznaczne z byciem posiadaczem auta. Mając jednak na uwadze zadowolenie klientów, a także swój wizerunek jako profesjonalisty w swoim fachu, do pracy pośrednika warto mieć również prawo jazdy i samochód do dyspozycji. Dojazd na pobieranie ofert czy na prezentacje nieruchomości potencjalnym kupującym będzie nie tylko szybsze, ale i wygodniejsze. Plan dnia przy korzystaniu z samochodu, a nie układaniu go razem z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej, będzie mógł być o wiele bardziej elastyczny i zaaranżowany w pełni co do każdej minuty.

Każdy kolejny dzień pracy agenta nieruchomości podzielony jest na pracę w biurze oraz w terenie. W zależności od samego pośrednika i umiejętności zarządzania jego czasem, kilka dni może on spędzić prawie tylko w rozjazdach, a tylko małą część czasu spędzić w biurze przed komputerem. Zawsze może sobie pomóc laptopem, dzięki którym połączy jedno i drugie, szybciej wstawiając ofertę do Internetu. Im więcej wyjazdów i prezentacji, tym większa szansa sprzedaży. Godziny pracy tak naprawdę są zależne od zaangażowania samego agenta, który sam decyduje o tym, jak będzie zarządzał czasem w ciągu dnia, by stał się on najbardziej efektywny.

Pośrednik bez telefonu

Stały kontakt z klientami to jeden z najważniejszych punktów, na które składają się zadania dobrego agenta nieruchomości. Informowanie o postępach w sprzedaży czy poszukiwaniach powinny dołączyć do stałych punktów w rozkładzie dnia. Właściciel czy też klient zainteresowany kupnem, powinien na bieżąco wiedzieć o wszystkim, co dzieje się z jego nieruchomością bądź czy pośrednikowi udało się namierzyć dom czy mieszkanie godne uwagi i obejrzenia.

pexels-photo-64776-large

Przy tak intensywnym dniu jak w pracy pośrednika, warto czasem korzystać z tradycyjnych metod planowania czasu, by na pewno o niczym nie zapomnieć

Najbardziej przydatnym narzędziem, dzięki któremu pośrednik będzie mógł być stale w kontakcie z klientami jest oczywiście telefon komórkowy. W drugiej kolejności do wymiany informacji czy zdjęć nieruchomości posłuży skrzynka mailowa, której sprawdzanie na bieżąco powinno stać się nawykiem agenta. Jeśli mowa o zdjęciach, to pośrednik zajmujący się sprzedażą nie obędzie się również bez aparatu, który przed wizytą profesjonalnego fotografa posłuży mu do przygotowania pełnej oferty wstawianej później do Sieci.

Chcesz spróbować swoich sił jako pośrednik w obrocie nieruchomościami? Sprawdź biuro Tyszkiewicz Nieruchomości! Wyślij swoje CV na hr@tyszkiewicz.pl, a na rozmowie kwalifikacyjnej opowiemy Ci o kulisach zawodu pracy pośrednika. 🙂 Zawsze możesz zobaczyć jak pracujemy na www.tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *