Mieszkania na wynajem wciąż opłacalne?

Strona główna » Wpisy » Mieszkania na wynajem wciąż opłacalne?

Zakup mieszkania na wynajem jest w Trójmieście nie traci na popularności. Uniwersytet Gdański, większe możliwości na rynku pracy i oczywiście bliskość Bałtyku to atuty Gdańska, Gdyni i Sopotu, które przyciągają poszukujących nieruchomości na wynajem z kraju i zagranicy. Wynajem pozostaje popularny, ale czy również opłacalny?

Wynajem lepszy od lokaty?

Inwestorzy staja dziś przed dylematem czy mając spory kapitał ulokować go w banku czy może wykorzystać go na zakup nieruchomości i otrzymywać zainwestowane pieniądze w comiesięcznych opłatach od najemcy. W bankach oczywiście zdarzają się promocje na lokaty krótkoterminowe, jednak ostatecznie nie da się na nich zarobić wiele. W porównaniu do takich rozwiązań, inwestycja w dom czy mieszkanie na wynajem przedstawia się dość atrakcyjnie.

Wśród wszystkich klientów biura Tyszkiewicz Nieruchomości poszukujących mieszkań na wynajem na Pomorzu, 70% z nich zamierza użytkować je samemu, ale aż 30% to klienci inwestycyjni, którzy dane mieszkanie czy dom chcą przeznaczyć na wynajem innym. Tendencja kupna nieruchomości na wynajem rośnie, jednak wciąż nie na tyle intensywnie, byśmy mogli stanowić czołówkę wśród europejskich państw. Statystyki mówią, że Polacy są posiadaczami największej ilości mieszkań w Europie, jednak jeśli chodzi o wynajem, tendencja jest wręcz odwrotna.

0NEV1ZMLQO

Nad opłacalnością inwestycji warto się zastanowić dłużej przed podjęciem decyzji

Rząd przymierza się do znacznego podniesienia popularności mieszkań na wynajem, i już sporządza plany na czas po zakończeniu programu Mieszkanie dla Młodych. Wrzesień 2008 roku będzie zatem czasem dość dużych zmian, jednak jeszcze musi minąć sporo czasu, zanim dowiemy się kogo oprócz “Młodych” najbardziej one zmartwią bądź też ucieszą?

Wynajem w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie?

Zainteresowanie rynkiem najmu wzrasta, co potwierdzi wspomniana już dziś wartość 30% klientów inwestycyjnych na tle wszystkich poszukiwań nieruchomości na sprzedaż w Gdańsku. Najbardziej popularne dzielnice w tym mieście, w których najem utrzymuje się na stałym wysokim poziomie to Przymorze, Oliwa, Wrzeszcz oraz wszystkie osiedla w pasie nadmorskim. W Sopocie to niezmiennie centrum, podobnie w Gdyni – ale oprócz Śródmieścia chętnie wynajmują się nieruchomości w Redłowie i Orłowie.

To w tych najbardziej atrakcyjnych częściach miast poszukuje się najwięcej nieruchomości, zarówno na wynajem jak i sprzedaż. W Gdańsku wszystko to za sprawą bliskości uczelni wyższych, większego skupiska miejsc pracy jak np. Olivia Business Center czy całe mnóstwo firm zlokalizowanych we Wrzeszczu. W Gdyni ze Śródmieściem jest bardzo podobnie, Redłowo i Orłowo są dzielnicami, w których coraz więcej klientów decyduje się na znalezienie swojego wymarzonego lokum dla siebie i rodziny. Bliskie centrum części Sopotu chyba nigdy nie stracą na atrakcyjności ze względu np. na swój kurortowy charakter.

Najem komercyjny również wciąż w górę

Większe zainteresowanie najmem widoczne jest również w dziale nieruchomości komercyjnych. Wynajmowanie przedsiębiorcom takich lokali może być bardzo opłacalne, bo przecież opłata za wynajem będzie większa niż za lokal stricte mieszkalny. Nieruchomość będzie wykorzystywana do celów komercyjnych, a ten czynnik jest niezwykle istotny w zagadnieniach dotyczących wynajmu.

galeniszcz“Klienci – inwestorzy” coraz liczniej zwracając się do nas w sprawie poszukiwań odpowiedniego lokalu dla otwarcia własnego biznesu. Decydującym kryterium w większości przypadków jest lokalizacja, zwłaszcza wtedy, gdy klient ma już gotowy pomysł, w co dokładnie chce zainwestować swoje pieniądze i jak zaaranżować lokal dla własnych potrzeb. – mówi Martyna Galeniszcz, Specjalista ds. nieruchomości komercyjnych.

Przedsięwzięcia w planach inwestorów poszukujących dla siebie lokalu potrafią być na tyle różnorodne, że ciężko będzie znaleźć taką nieruchomość, która idealnie wpisywałaby się we wszystkie założone przez klienta poszukującego warunki. Najbardziej popularne lokalizacje to – bez względu na charakter własnej działalności – takie, które zapewniają widoczność i umożliwiają doskonały dojazd i parking przy lokalu. Oprócz tego, istotny jest charakter danej okolicy, ale również rozkład pomieszczeń czy metraż i piętro, na którym znajduje się lokal. Gdy poszukiwania trwają już długo, a nie przynoszą wystarczająco wymiernych skutków, może w nich pomóc biuro nieruchomości. Gotowa baza lokali komercyjnych, biur, magazynów czy hal umożliwi przeglądanie ofert niczym w katalogu!

pexels-photo-large

Najem lokali komercyjnych mimo dotychczasowej dużej popularności, jeszcze bardziej się rozwija

Poszukujesz mieszkania pod inwestycję? Masz już taka nieruchomość i chcesz znaleźć zaufanych najemców? A może chcesz nająć nieruchomość w Trójmieście lub na Kaszubach? W każdym z tych przypadków nasze biuro z pewnością pomoże! Wejdź na www.tyszkiewicz.pl lub zadzwoń – 58 558 53 53!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *