Własny dom – przestrzeń nie do przecenienia

Strona główna » Własny dom – przestrzeń nie do przecenienia

Chyba żaden rodzaj zabudowy nie daje tyle swobody, co własny dom z dużą działką i własnym, zadbanym ogrodem.

Bliźniaki, czworaki czy szeregi?

Domy o różnorakiej zabudowie, od szeregów, przez czworaki, bliźniaki czy wolnostojące, są uznawane za alternatywę dla ciasnych mieszkań bloku. Na trójmiejskim rynku zdarzają się sytuacje, gdzie ceny takich nieruchomości są ze sobą porównywalne, a zatem chcąc zamienić blok na własne 4 ściany, nie zawsze trzeba martwić się o kilkukrotnie wyższe koszty takiej rotacji.

O wiele tańsze domy zarówno w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, w formie czworaków czy wolnostojącej, znajdują się raczej poza granicami Trójmiasta. Deweloperzy już od kilku lat inwestują w podmiejskie lokalizacje, co okazuje się być strzałem w dziesiątkę. Dzięki licznym inwestycjom w tych rejonach, niektóre z nich urastają już niemal do rangi dzielnicy Gdańska, jak na przykład Banino czy Pępowo. W Gdyni taką lokalizacją może być położone nad samym morzem Kosakowo.

Render zewnętrzny widok - 02

Oprócz szeregowców i bliźniaków, wartą uwagi jest opcja czworaka – tj. mieszkania w 1/4 części budynku, tu: Jaśminowe Domy

Biuro Tyszkiewicz ma w swojej bazie kilka bardzo atrakcyjnych inwestycji domów, wśród których znajdują się oferty zarówno z Banina – szeregi Leśne Zacisze, Mueller Dream Haus i bliźniaki Kameralnego Banina, jak i z Pępowa, gdzie buduje się już drugi etap domów szeregowych Osiedla Migdałowego. W Kosakowie warto zaznajomić się z ofertą Jaśminowych Domów, w całkiem nowej zabudowie złożonej z 4 mieszkań w jednym budynku, z własnym ogrodem i garażem.

Dom wolnostojący faworytem

W wyobrażeniach o własnym idealnym lokum, prawdopodobnie króluje budynek wolnostojący. Dużo przestrzeni i dodatkowa swoboda kojarzona z takim domem, przyczynia się jednak niekiedy do dość wysokich kosztów tego typu zabudowy. W zależności od lokalizacji, domy z rynku pierwotnego czasami kosztują tyle samo, co całkowicie wykończona i umeblowana nieruchomość, ponadto niewymagająca odświeżenia. Chcąc urządzić zakupiony dom wolnostojący w stanie deweloperskim, trzeba liczyć się z o wiele większym budżetem.

Jeśli dodamy do tego wydatki związane z zaadoptowaniem działki, zakupem mebli ogrodowych czy grilla, rachunkom przestaje być końca. W sytuacji, kiedy marzy nam się dom wolnostojący, warto zapoznać się z ofertami rynku wtórnego. Tu często koszty mogą być nieco niższe, gdyż wiele elementów jest po prostu gotowych, a niekiedy też poprzedni właściciel nie będzie chciał zabrać ze sobą wyposażenia.

garden

Własny ogród przy domu to wspaniałe udogodnienie, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu

Wśród ofert “z drugiej ręki” można znaleźć nieruchomości w świetnej cenie, lokalizacji i co ważne – takie, które nie wymagają dodatkowych, drogich remontów i przygotowania wszystkiego od podstaw. Jeśli nie zależy nam na mieszkaniu w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie, warto skierować wzrok na oferty z miast sąsiedzkich. Domy wolnostojące w Pruszczu czy Małym Trójmieście Kaszubskim, tj. Redzie, Rumi i Wejherowie będą znacznie tańsze i jednocześnie we wciąż świetnej lokalizacji.

Poszukujesz domu wolnostojącego dla siebie i swoich bliskich? Masz taką nieruchomość na sprzedaż? Pomożemy w obu sytuacjach! Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem – 58 558 53 53 lub wejdź na naszą stronę www.tyszkiewicz.pl