Osiedle Sasankowe: cisza, spokój, dobry dojazd

Strona główna » Wpisy » Osiedle Sasankowe: cisza, spokój, dobry dojazd

Przestrzeń przyjazna młodym rodzicom – w ten sposób jednym wyrażeniem najlepiej można byłoby opisać Osiedle Sasankowe. Ta częściowo już zrealizowana inwestycja na pograniczu Pruszcza Gdańskiego i Rotmanki to optymalna propozycja dla młodych osób poszukujących własnego miejsca do zamieszkania. Wokół terenu osiedla znajduje się bowiem nie jedno, a aż cztery nowoczesne przedszkola dla najmłodszych oraz liczne place zabaw i nowo wybudowana szkoła podstawowa.

Można chyba swobodnie przyznać, że większość dotychczasowych mieszkańców Osiedla Sasankowego to młode rodziny, najczęściej już z potomstwem, albo z dziećmi w bliskiej perspektywie. Działa mechanizm kuli śnieżnej – poszukujący mieszkań, po wizycie w lokalizacji pełnej potencjalnych zbliżonych wiekiem przyjaciół (zarówno dla dzieciaków, jak i rodziców), decydują się na kupno, powiększając tym samym potencjalne grono przyjaciół dla kolejnych nabywców. Czyli – sąsiedztwo jest zdecydowanie rodzinne i sympatyczne. Place zabaw pełne są zaaferowanych dzieci, a w weekendy w mini parkach niedaleko bloków dymią grille i z frisbee hasają psy.

ROT-DOM, czyli deweloper osiedla podkreśla, że jego celem było stworzenie mieszkań dla młodych osób, na dobry początek ich “dorosłego” życia. Dlatego też Sasankowe to propozycja bardzo przystępna cenowo. Kawalerkę można kupić już za 115 000 zł, a najpopularniejsze dwupokojowe i trzypokojowe mieszkania to koszt od 189 000 do 194 000 zł. Najdroższe, 60-mterowe mieszkanie to ustawna, spora przestrzeń z dwoma balkonami dostępna za 222 000 zł.

xDSC06604 kopia

Osiedle Sasankowe wyróżnia dość nietypowa jak na Pruszcz Gdański architektura z gustownym drewnianym wykończeniem

Dodatkowo, lokale spełniają wszelkie wymogi kwalifikujące je do rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych. – W najbardziej optymistycznym wariancie, dzięki udziałowi w MdM zyskać można nawet 34 000 zł – wylicza Aleksandra Witka, doradca kredytowy Tyszkiewicz Finanse i dodaje, że dopłata może pokryć wkład własny wymagany przez banki od kredytobiorcy. To wszystko oznacza, że mieszkanie na Osiedlu Sasankowym można spłacać z miesięczna ratą wynosząca niecałe 700 zł.

W parze z niską cena idzie dogodna lokalizacja – Osiedle Sasankowe zbudowano blisko Obwodnicy, dzięki czemu mieszkańcy mogą szybko dostać się właściwie w każde miejsce Trójmiasta. Oprócz tego do centrum Pruszcza samochodem dojedziemy zaledwie w 5 minut, a kwadrans zajmie nam dojazd do centrum Gdańska. Ale mieszkańcy Sasankowego nie są skazani jedynie na własne samochody. Na Rotmankę dojeżdżają bowiem liczne autobusy, zarówno komunikacji miejskiej w Gdańsku, jak i wielu przewoźników prywatnych.

Ale Rotmanka oferuje swoim mieszkańcom wszelkie udogodnienia, nie trzeba nigdzie jechać żeby zrobić zakupy, iść do lekarza czy wysłać dziecko na dodatkowe zajęcia z angielskiego. Na miejscu znajdują się liczne sklepy, a także supermarkety popularnych sieci handlowych. Nie brakuje punktów usługowych, jest też przychodnia, kościół, poczta, pizzeria oraz wspomniana wcześniej duża i nowoczesna szkoła, a także liczne przedszkola i żłobek. Ulice są nowe, a chodniki proste i wyłożone estetyczną kostką brukową. Cała Rotmanka pełna jest zieleni, nie brakuje drzew, krzewów i trawników. W północnej części miejscowości znajduje się piękny, wprost idealny na spacery park leśny, będący zrewaloryzowaną w 2012 roku pozostałością po zabytkowym parku z końca wieku.

xDSC06738 kopia

Nowoczesny Zespół Szkół w Rotmance znajduje się zaledwie kilka minut od Osiedla Sasankowego

Samo Osiedle Sasankowe odnzacza się estetycznymi elewacjami w białym kolorze, gustownie wykończonymi ciemnym, odpornym na warunki atmosferyczne drewnem. Kompleks mieszkaniowy stanowią cztery nowoczesne, czterokondygnacyjne budynki. Mieszkania są starannie wykończone, funkcjonalne, a także przestronne i pełne światła. Każde z nich posiada balkon (mieszkania na trzecim piętrze mają nawet dwa balkony), dodatkowo do lokali na parterze przynależą wygrodzone ogródki. Pomiędzy budynkami pozostawiono wystarczająco dużo przestrzeni by zapewnić mieszkańcom komfort i swobodę, a także aby zmieściły się tam liczne miejsca parkingowe.

Mieszkańcy Sasankowego podkreślają, że tym, co skłoniło ich do zamieszkania na Rotmance, była cisza i spokój oraz czyste powietrze które ta lokalizacja zapewnia. Jak podkreślają, Osiedle Sasankowe to miejsce, gdzie można faktycznie wypocząć po pracy i zapewnić sobie trochę wytchnienia od szumu wielkiego miasta. – No i cena, o niej też nie można zapominać. Oprócz lokalizacji, w wyborze tej oferty zdecydowała właśnie przystępna cena oraz możliwość uzyskania dopłaty z programu MdM – mówi nam pan Robert, jeden z mieszkańców osiedla.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej propozycji mieszkaniowej?
Dzwoń do nas pod nr 58 558 53 53.
A może znasz godną uwagi inwestycję, której moglibyśmy się przyjrzeć?
Pisz na adres m.sapkowska@tyszkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *